Antalya Havalimanı Nerede?

Antalya Havalimanı (IATA: AYT, ICAO: LTAI), Türkiye ‘nin Antalya iline hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Havalimanı, özellikle yaz aylarında Türkiye’nin güney sahillerine gelen milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır.

Antalya hava alani hangi ilcede?

Muratpaşa bölgesinde bulunan Antalya Havalimanı (AYT) (Antalya Airport) konumuna en yakın tramvay durağı, 5 dk yürüme mesafesindedir.

Antalya Havalimanı tam nerede?

Antalya Havalimanı, Antalya merkezine 14KM. dışındadır. Antalya Havalimanı Türkiye turizminin en önemli havalimanı ve dünyaya açılan kapısıdır. 2016 yılında toplam yolcu kapasitesinin %75 i ni dış hat yolcular oluşturmaktadır. Antalya havalimanı 1960 Yılında hizmete açılmıştır.

Antalyada kaç tane havaalanı var?

Antalya Havalimanı (AYT), Antalya International Airport(AYT)

Antalya merkez ile havaalanı arası kaç km?

Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezi olan mesafe 12 kilometredir ve yolculuk trafiğin yoğunluğuna göre yaklaşık bir buçuk saat sürmektedir.

Antalya 2 havalimanı nerede?

Antalya Havalimanı (AYT) – Yenigöl – Yenigöl Mah. Serik Cad. No:100.

Antalya Havalimanı hangi ilçe sınırları içinde?

Antalya Havalimanı 36.911652 enlem ve 30.800901 boylamda yer almaktadır. Semt /Mahalle olarak Yeşilköy Mh. ve Muratpaşa ilçesine bağlıdır. Antalya Havalimanı haritası Antalya ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

Antalya havaalanı otogar arası kaç dakika?

Antalya Havalimanı Otogar arası yaklaşık yolculuk süresi:

Antalya Havaalanı ile Otogar arası 600 numaralı otobüs ile yaklaşık 50 – 60 dakika sürmektedir.

Antalya Kepez den havaalanına nasıl gidilir?

400 Numaralı Otobüs ile Kepez Belediyesinden, Çallı’den, Akdeniz Üniversitesinden, 5M Migros Alışveriş Merkezinden İl sağlık Müdürlüğünden (Eski İl sağlık Müdürlüğü Binası), Sarısu – Konyaaltı Bölgesinden Antalya Havalimanına Gidebilirsiniz.

Antalya Havalimanı Antalya Kaş arası kaç km?

Kaş’a Hava Yoluyla Nasıl Gidilir? Antalya Havalimanı Kaş’a 220 km uzaklıktayken Dalaman Havalimanı 150 km mesafede yer alıyor. Bu nedenle her iki havalimanını da Kaş’a ulaşmak için kullanabilirsiniz. Ancak Dalaman üzerinden Kaş’a ulaşmanız çok daha kolay olacaktır.

See also:  vgm Гјniversite bursu ne kadar?

Antalya 3 havalimanı nereye yapılacak?

DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, Antalya’da yapılacak 3’üncü havalimanının Kaş ile Demre arasında yer alacağını açıkladı.

Antalya Havalimanı adı nedir?

Antalya’nın yeni havalimanın isminin ‘caretta caretta’ olacağı açıklandı. Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Antalya milletvekili adayı Lütfi Elvan, Antalya’nın kalkınması için bazı projelerinin olduğunu açıkladı.

Antalya Havalimanı Neden AYT?

antalya havaalaninin iata kodu. antalya havalimanında bulunan vor.frekansı 114.0 dır.18l pistine yaklaşma bu vor yardımı ile sağlanır. chat jargonunda 5-6 satır yazıp cevap alamayınca umutsuzca kullanılan kısaltmadır.

Antalya havalimanından şehir merkezine nasıl gidilir?

Antalya Havalimanı’ndan Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne veya şehir merkezine belediye otobüsleri ile yolcu taşımacılığı yapılmaktadır. Otobüs hareket saatlerine “Antalyakart” mobil uygulamasından ya da 0242 606 07 07 numaralı Ulaşım Danışma Hattı’nı arayarak öğrenebilirsiniz.

Antalya Merkez Havalimanı kaç dakika?

Antalya Havalimanı ile Şehri Merkezi ve Şehir Merkezinin bir çok noktasından da Antalya Havalimanı’na ulaşım konusunda bir çok şeçenek bulunmaktadır.

3. Seçenek;

600 nolu Otobüs ile 400 nolu Otobüs ile
Antalya Havalimanı -Şehir Merkezi Yaklaşık 40-45 dakika Yaklaşık 40-45 dakika

Antalya Havalimanı Konyaaltı nasıl gidilir?

Sarısu Konyaaltı bölgesi, Çallı kavşağı kepez Belediyesi Hal kavşağı Havalimanıı arasında artık 400 numaralı Havalimanı otobüsü çalışmaktadır. 400 numaralı Havalimanı Otobüs hattı (Konyaaltı Bölgesi): Sarısu – Konyaltı – 5M Migros – Çallı – Kepez belediyesi – Hal kavşağı – Antalya Havalimanı Güzergahında çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector