Antalya Hangi Partinin?

Antalya Büyükşehir Belediyesi

Toplam seçmen sayısı
1.708.975
Adaylık
Kıs. Parti
CHP Cumhuriyet Halk Partisi

Antalya’yı kim yönetiyor?

Ersin Yazıcı 1969 yılında Düzce Gümüşova’da doğan Ersin Yazıcı, 1990 yılında İstanbul Üniversitesinden mezun oldu. 1992’de Kaymakam olarak meslek hayatına başladı. İbradı Kaymakam V.

Antalya Kepez Belediye Başkanı hangi partiden?

2001’de Ak Parti’nin kuruluş sürecinde görev aldı ve Antalya İl Gençlik Kolları Kurucu İl Başkanı olarak atandı. 2003’de Antalya İl Yönetim Kurulu Üyesi, 2004’de Antalya İl Sekreteri olarak ana kademede görev aldı. 2005-2009 yılları arasında iki dönem AKPARTİ GENEL MERKEZ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞI görevini üstlendi.

Kepezi kim yönetiyor?

Nusret ŞAHİN, 1963 yılında Ordu’da doğdu.

Antalya BB kim?

Geçirdiği 20 yıllık başarılı siyaset hayatının ardından en büyük sevdam dediği ve “Ben Bu Şehre Aşığım” isimli kitabını kaleme aldığı Antalya için 2019 Yerel Seçimlerine Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olan Muhittin Böcek, halkın takdiri ile %50,62 oranında oy alarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Antalya ve Alanya hangi sultanlar zamanında Türklerin eline geçmiştir?

II. Kılıç Arslan zamanında Antalya’ya ilk kez kuşatılmış fakat fetihle sonuçlanamamıştır. Sonraki dönemde fetih gerçekleşmiş Antalya fethedilmiştir. Sultan I. Gıyaseddin Keyhüsrev, saltanatı sırasında Antalya’yı üç aşamalı olarak 1207 yılında fethetmiştir.

Antalya Murat Paşa Belediye Başkanı hangi partiden?

Muratpaşa
İlçe
Ülke Türkiye
İl Antalya
Coğrafi bölge Akdeniz Bölgesi

Antalya Kepez Belediyesi Hangi Parti 2021?

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “2021 yılı Kepez’in altın yıllarından biriydi. 13 yıllık belediyeciliğimizin en parlak yılı olan 2021’de, 23 büyük projemizi hayata geçirdik.” dedi. AK Parti Kepez İlçe Teşkilatını, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ziyaret etti.

Kepez Belediyesi kim?

Hakan Tütüncü (d. 15 Haziran 1979, Almanya) Türk siyasetçidir. 2009’dan bu yana Antalya’nın Kepez ilçesinin belediye başkanıdır.

See also:  Vadi Istanbul Hangi Semtte?

Antalya’da kaç tane belediye var?

Antalya ilinde 19 tane ilçe vardır.

Antalya Büyükşehir mi?

Cumhuriyet dönemi ile birlikte belediye işleri valilerin görev alanlarına dahil edildi. Antalya Belediyesi 2 Eylül 1993’te büyükşehir konumuna yükseltildi ve o tarihte Antalya Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi unvanını aldı.

Muhittin Böcek evli mi bekar mı?

Evli ve bir çocuk babası olan Muhittin Böcek, doğduğundan bu yana Konyaaltı’nda yaşıyor ve Konyaaltı’nı çok iyi tanıyor. Muhittin Böcek, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde CHP’nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayıdır.

Muhittin Böcek hangi partiye geçti?

31 Mart 2019 tarihinde düzenlenen yerel seçimlerde Millet İttifakı’nın adayı olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçildi.

Havva Minta kim?

Havva Minta, Muhittin Böcek’in 17 Ağustos’ta koronavirüse yakalanmasının ardından oğluyla birlikte başından ayrılmadı. Böcek’in akciğerlerinde tahribat nedeniyle yoğun bakımda uyutulmasının ardından zor günler geçiren oğlunun en büyük destekçisiydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector