Antalya Göynük Nereye Bağlı?

Antalya Göynük, Kemer’e bağlı bir mahalle ve Kemer’den sadece 8 kilometre uzaklıkta. Göynük otelleri gayet konforlu ama yine de insanlar bazı şeyler için bir yerleşim yerine ihtiyaç duyuyorlar. Göynük Mahallesi bu ihtiyacı karşılamak için cılız kalıyor.
Göynük,Türkiye, Antalya ilinin Kemer ilçesinin bir beldesidir. Mavi Bayraklı denizi ve doğal güzellikleriyle turistik bir yerleşim birimidir. Belde, ilçe Merkezine 9 km, il merkezine 35 km uzaklıktadır. Beldeye bağlı üç mahalle vardır: “Cumhuriyet Mahallesi”, “Esentepe Mahallesi” ve “Değirmendere Mahallesi”.

Antalya Göynük Neyi Meşhur?

Göynük’te Gezilecek Yerler

 • Likya Yolu. Likya Yolu.
 • Göynük Kanyonu. Göynük Kanyonu.
 • Dino Park Antalya. Dinopark Antalya.
 • Göynük Plajı Göynük Plajı
 • Phaselis Antik Kenti. Phaselis Antik Kenti.
 • Adrasan. Adrasan.
 • Beldibi. Beldibi.
 • Olimpos Teleferik – Tahtalı Dağı Olimpos Teleferik.
 • Göynük Kanyonu nereye bağlı?

  Göynük Kanyonu Akdeniz Bölgesi’nde bulunmaktadır. Antalya’nın Kemer ilçesinde yer alan Göynük Likya üzerinde yer almaktadır.

  Antalya Göynük denizi nasıl?

  Göynük plajı ve denizi de tatilciler için güzel imkanlar sunmakta. Mavi bayrağa sahip Göynük plajı’nda güneşlenebilir, berrak denizin tadını çıkarabilir ve başta deniz paraşütü olmak üzere çeşitli su sporları imkanlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca günübirlik tatilciler için bir de Göynük Halk Plajı bulunmakta.

  Bolu Göynük Kanyonu nasıl gidilir?

  kanyon, Göynük köyüne yaklaşık 45 dakikalık bir yürüyüş mesafesindedir. Köyden 4×4 cip safari turları ve motosiklet gibi araçlar ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Kemer Belediyesi’ne ait olan otobüsleri de kullanabilirsiniz. Otobüsler saat başı Göynük köyünden hareket eder.

  Antalya Göynük ne yenir?

  Aramayı Göynük bölgesi ile sınırlandırın.

 • Captain Pirate Restaurant. 1.633 yorumŞu Anda Açık.
 • Leon Restaurant. 822 yorumŞu Anda Açık.
 • Qualista Restaurant Marina. 1.210 yorumŞu Anda Açık.
 • Friends Restaurant. 204 yorumŞu Anda Açık.
 • Merhaba Garden Restaurant.
 • the brothers restaurant.
 • Zakhodi Genatsvale.
 • Lavash Kebab House.
 • See also:  Okul Kış Tatili Ne Zaman?

  Bolu Göynük te ne yenir?

  Öncelikle şunu söyleyelim Bolu Göynük yerel ve yöresel yemekler için gayet uygun bir yer. Göynük usulü mantı, dolma, gözlemeler, hamur işleri, tarhana çorbası ve erişte, kesik, düğün çorbası ve birbirinden lezzetli diğer yemekleri en marifetli ellerden yemenizi tavsiye ederiz.

  Göynük kanyona giriş paralı mı?

  Göynük Kanyonu Beydağları Sahili Milli Parkı olarak geçmektedir. Bunun yanında kanyonu özel bir işletme işletmeciliğini yapmaktadır. Göynük Kanyonu Giriş Ücreti? Göynük Kanyonuna Girişler de kişi başı 8 TL ücret alınmaktadır.

  Göynük Kanyonu Müzekart geçerli mi?

  Göynük Kanyonu giriş ücreti 2021, ve ziyaret saatleri

  Göynü kanyonuna giriş kişi başı: 11 TL. Burası özel bir işletme olduğu için “Müze kart geçerli değildir.” Kanyondaki doğal havuzda yüzmek için 80 TL ödemeniz gerekiyor. Girişte gişeden 10 TL indirimli satılıyor.

  Göynük Kanyonu yüzülür mü?

  Kanyonunun son 800 metrelik kısmı sadece yüzülerek geçilebiliyor. Burada kanyonun içine girip body rafting yapmak isterseniz ekipman kiralamanız gerekiyor. Göynük Kanyonu EcoFun Adventure Park tarafından işletilmektedir.

  Kemerde en güzel deniz nerede?

  Kemer’e bağlı Beldibi mevkiinde bulunan Göynük Halk Plajı, imkanları ve doğal güzellikleri ile birlikte bölgenin en popüler plajları arasındadır. Plaja ulaşımlar özel araçla veya Beldibi minibüsleri ile sağlanabilmektedir.

  Göynük nasıl bir yer?

  Bolu’nun güneybatı bölgesinde yer alan Göynük, iki tepe arasında kalan vadiye kurulmuş klasik bir Osmanlı yerleşimi. Zaten vadiye girmenizle sizi Safranbolu ile özdeşleştirdiğimiz Osmanlı konaklarından oluşan bir ilçe karşılıyor. Mudurnu’ya göre çok daha bakımlı duruyor.

  Çamyuvanın denizi nasıl?

  Çamyuva plajı ve denizi de tatilciler için güzel imkanlar sunmakta. Çamyuva plajı’nda güneşlenebilir, berrak denizin tadını çıkarabilir ve çeşitli su sporları imkanlarından yararlanabilirsiniz. Çamyuva’nın yaklaşık 3 km.lik kumsalı oldukça güzel ve uzun olup, denize sıfır otellerin ise kendi plajları bulunmakta.

  See also:  Izmir Istanbul Otoban Ücreti Ne Kadar?

  Göynük Kanyonu Çıralı arası kaç km?

  Göynük Kanyonuna nasıl gidilir? Çıralı’ya yaklaşık 48 km uzaklıktaki bu muhteşem kanyon, köy içindeki yerel firmaların düzenlediği turlar ile de ziyaret edilebiliyor.

  Karanlık Kanyon nerede var?

  Dünyanın 2’nci büyük kanyonunun Erzincan ilinin Kemaliye ilçesi’ndeki KARANLIK KANYON olduğunu biliyor musunuz? FIRATIN EFSANESİ Karanlık Kanyon, benzerlerini ABD’de Grand Canyon’da ve Avrupa’da Alpler’de görebileceğiniz, yer yer 500-600m, kapalı bir ekosistemi oluşturmuş bir doğa harikasıdır.

  Göynük Kanyonu Kemer arası kaç km?

  Kemer tarafından gelindiğinde ise Göynük Deresi üstündeki köprüden karşıya geçerek Göynük Kanyonu gişelerine ulaşmak gerekiyor. Göynük Kanyonu Antalya’ya 36 km, Kemer’e 13 km, Göynük’e 4,5 km uzaklıktadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector