Antalya Gelin Şelalesi Nerede?

Gelin Şelalesi Genel Bilgi Doğal güzellikleri ile adeta cennet olan Antalya’mızın Serik ilçesine bağlı Gökçepınar Köyü’nde Karapınar Vadisi içerisinde yer alan Gelin Şelalesi’nin suyu ile beslenen doğal Viking Havuzu bakirliğini günümüze kadar korumaktadır.

Gelin şelalesi nasıl gidilir?

İlk önce Serik ilçe merkezine geliyoruz, buradan Akbaş köyü ve Akbaş Göleti istikametine doğru devam ediyoruz. Navigasyona Akbaş Göleti yazarsanız önüne kadar gelebilirsiniz. Yolunuzun üstünde Zeytintaşı Mağarası var orayı da geçerken görebilirsiniz.

Peru’nun ünlü gelin Şelalesi Nerede?

Gelin Pınarı ya da diğer adıyla Gençlik Şelalesi Nazımiye İlçesi’nin kuzeyinde, ilçeye 13 kilometre uzaklıkta Dereova Bucağı’nın yanında bulunmaktadır. 30-40 metre yükseklikteki kayalardan sarkıtlar ve dikitler yaparak ince ince akan sular, alışılmış bir şelale görünümünün dışında buraya bir efsane havası vermektedir.

Antalya’da hangi şelaleler var?

Antalya’daki Şelaleler Listesi

 • Aşağı Düden Şelalesi. Aşağı Düden Şelalesi.
 • Yukarı Düden Şelalesi. Yukarı Düden Şelalesi.
 • 3. Kurşunlu Şelalesi. Kurşunlu Şelalesi – Antalya’da Görülmesi Gereken Şelaleler.
 • Manavgat Şelalesi. Manavgat Şelalesi.
 • Sapadere Şelalesi.
 • Değirmendere – Gizli Cennet Şelalesi.
 • Uçansu Şelalesi.
 • Etler Şelalesi Nerede?

  Etler Şelalesi Serik İlçesi Etler Köyü sınırları içinde bulunmaktadır. Serik İlçesi içinden kuzeye giderek Gökçepınar üzerinden Etler Şelalesine ulaşabilirsiniz.

  Peru Gelin Şelalesi gerçek mi?

  Peru’da bulunan Gelin Şelalesi (Catarata Velo de la Novia) İnanılmaz bir doğa harikası Eskişehir’de, 2 yıl önce kendisini ziyarete gelen Vefa Sosyal Destek Grubu’ndaki jandarma ekiplerini bahçesinde yetişecek olan üzümleri yemeye davet ettiği anlar sosyal medyada yoğun ilgi gören Tevhide Yalçın (86), vefat etti.

  Perudaki gelin adayları ne soyar?

  Kivi, domates, patates, avokado. Tarihi inkalara dayanan Peru’daki bir geleneğe göre gelin adayları hangisinin Bir türünün başarılı şekilde soyup müstakbel kaynanalarını memnun etmeleri gereken bir teste girer? Kivi, domates, patates, avokado. MEB 2022 LGS sonuçları açıklandı!

  See also:  Antalya Zeytinköy Nerede?

  Peruda gelinler ne testine girer?

  Tarihi İnkalara dayananan Peru’daki bir geleneğe göre, gelin adayları hangisinin bir türünü başarılı şekilde soyup müstakbel kaynanalarını memnun etmeleri gereken bir teste girer? Doğru cevap ise C Şıkkı Patates olacaktı.

  Antalya’nın en güzel Şelalesi hangisi?

  Antalya’nın ünlü doğa harikalarından Düden Şelalesi, eşine az rastlanır manzarası ve yeşilliklerin arasında yaklaşık 40 metre yükseklikten düşen suyun görüntüsüyle hayranlık uyandırıyor.

  Antalyada kaç tane şelale var?

  Antalya’da sıcak havadan bunalıp, serin bir ortam arayanlar için Yukarı Düden, Aşağı Düden, Kurşunlu, Manavgat, Serik Gebiz’de Uçansu 1 ve Uçansu 2, Gündoğmuş Uçansu, Gömbe Uçarsu, Gizli Cennet (Değirmendere) ve Sapadere şelaleleri olmak üzere doğa harikası 10 şelale bulunuyor.

  Antalya’da şelale var mıdır?

  Aşağı Düden Şelalesi, Lara yakınlarında şehir merkezine 8 km. uzaklıktadır. Bu bölümü yaklaşık 40 metrelik falezlerden denize dökülmektedir. Çok yakınında Gençlik Parkı ve Karpuzkaldıran Askeri Tesisleri bulunur. Düden Suyu’nun Antalya’nın 15 km kadar kuzeyinde Düdenbaşı Şelalesi denilen diğer bir çağlayanı vardır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector