Antalya Gazipaşa Havaalanı Nerede?

Gazipaşa – Alanya Havalimanı, Antalya ‘nın Gazipaşa ilçesinde hizmet veren bir havalimanıdır. Alanya ‘ya 45 kilometre mesafede yer alır, 2 bin 144 metre kapalı terminal binasına ve 105 araçlık otoparka sahiptir.

Alanya Gazipaşa havalimanına nasıl gidilir?

Alanya Gazipaşa Havaalanı ile şehir merkezi arası ulaşımınızı HAVAŞ otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. HAVAŞ’ın havalimanından Alanya şehir merkezine düzenli servis otobüsleri bulunmaktadır. Alanya’dan günde birkaç kez belirli saatlerde ve Gazipaşa Havalimanı’ndan iç hat uçuşlarından 25 dakika sonra hareket etmektedir.

Antalya Gazipaşa Havalimanı kim yaptı?

TAV Havalimanları’nın gerçekleştirdiği yatırımla Antalya Gazipaşa Havalimanı terminal binası üç kat büyütüldü ve aprona yeni park alanları yapıldı.

Alanya Gazipaşa Havaalanı arası kaç km?

Gazipaşa Havalimanı Alanya Arası Kaç Kilometre? Gazipaşa havalimanından Alanya merkez 41 kilometredir ve takriben 45 dakika sürmektedir.

Gazipaşa nerelere uçuş var?

Uçuş Noktaları

TAV GAZİPAŞA ALANYA HAVALİMANI / LTFG 2021 YILI HAVAYOLU ve UÇUŞ NOKTALARI
1 TURKISH AIRLINES İSTANBUL ( IST)
2 ANADOLU JET ANKARA ( ESB )
3 PEGASUS İSTANBUL SAW
HAVAYOLU DESTİNASYON (Dış Hatlar)

Alanya’ya hangi Havalimanı yakın?

Alanya’ya havayoluyla ulaşım ya Antalya Uluslararası Havalimanı’ndan ya da yeni açılan Gazipaşa Havalimanı’ndan yapılabilir. Gazipaşa Havalimanı ilçe merkezine yaklaşık 30 dakikalık mesafede küçük bir havalimanıdır. İstanbul ve Ankara’dan seferler yapılmaktadır. Aynı zamanda turist uçakları da bulunur.

Gazipaşa Havalimanından Türklere nasıl gidilir?

Gazipaşa-Alanya havalimanı Türkler Arası Transfer

Gazipaşa-Alanya havalimanı Türkler arası mesafe 60 km’dir. Gazipaşa havalimanından Türkler kasabasına özel araç ile 59 dakikada, Shuttle(paylaşımlı) araçla 1 saat 15 dakikada ulaşım sağlanmaktadır.

Alanya Havaş nereden kalkıyor?

Havaş hakkında gerçekler

Havaş şirketine ait en uzun hat: HAVAŞ. Bu Otobüs hattı, (Alanya) Alanya Otogar (Havaş) durağından başlıyor ve (Gazipaşa)Gazipaşa Havalimanı (Gzp)✈ (Havaş) durağında sona eriyor.

See also:  Izmir Ortodoks Kilisesi Nerede?

Alanya’dan Antalya Havalimanına nasıl giderim?

Antalya havalimanından Alanya’ya direkt otobüs bulunmadığı için önce Antalya şehirlerarası otobüs terminaline gitmek gerekir. 600 numaralı otobüs sizi Antalya otobüs terminaline kadar götürecektir. Otobüse binmek için Antalya havalimanı terminal çıkışından Antalyakart alabilirsiniz.

Alanya havalimanı kim işletiyor?

Dünyanın önde gelen havalimanı işletmecileri arasında yer alan TAV Havalimanları, Türkiye’de Antalya, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Milas Bodrum ve Gazipaşa Alanya havalimanlarını işletiyor.

Gazipaşa Havalimanı ne zaman açıldı?

TAV Havalimanları Holding tarafından, 2007 yılında 25 yıl süreyle işletmesi devralınan Gazipaşa Havalimanı, ilk tarifeli yolcu uçağını karşıladı. Yapımına 1991 yılında başlanan Gazipaşa Havalimanı, 12 Temmuz 2010, Pazartesi günü, Borajet Hava Yolları’nın BRJ600 sefer sayılı uçuşu ile ilk tarifeli uçağını ağırladı.

Gazipaşa Havalimanı Uluslararası mı?

Uluslararası bir havalimanı olan Gazipaşa, meşhur ATÜ duty free mağazasına da ev sahipliği yapıyor.

Antalya Alanya arası Havaş var mı?

Havalimanı Transferini Önceden planlayın

Buradan Alanya’ya gitmek için bütün uçaklara Havaş, Bizim Transfer, 7/24 Transfer ve taksiler hizmet vermektedir. Taksi ortalama 550 TL almaktadır, Havaş kişi başı ücret 75 TL, 724 Transfer ve Bizim Transfer ücreti ise 2022 yılı için sadece 75 TL’dir.

Gazipaşa Alanya arası kaç kilometredir?

Gazipaşa ile Alanya arasındaki mesafe karayoluyla 43 kilometre. Yol yaklaşık olarak 31 dakika zaman alır ve Oba Mah., Uğrak ve Mahmutlar центр üzerinden geçer.

Alanya Havalimanı Incekum arası kaç km?

Gazipaşa-Alanya Havalimanı (GZP), dev dinlenme tesisleri ve muhteşem plajların tam ortasında bulunmaktadır.

Oraya Nasıl Giderim?

HAVALİMANININ ÖNEMLİ TURİSTİK MERKEZLERE MESAFESİ (km)
Yer Mesafe (km)
Türkler 60
Avsallar 65
İncekum 70

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector