Antalya Elmalı Yağlı Güreşleri Ne Zaman?

Elmalı Yeşilyayla Yağlı Güreşleri, 1352 tarihinden itibaren düzenlenen spor turnuvası. Türkiye’nin Antalya şehrinin Elmalı ilçe belediyesi tarafından Elmalı Yeşilyayla’da Recep Gürbüz Güreş Sahasında düzenlenmektedir. Her yıl ağustos, eylül aylarında yapılır.
Bu yıl 669.’su gerçekleştirilen Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri 4-5 Eylül 2021 tarihlerinde düzenleniyor. İlk gün alt boyların mücadele ettiği güreşler, 5 Eylül 2021 Pazar günü yapılacak başpehlivanlık final müsabakasıyla sona erecek.

669 Elmalı Güreşleri final ne zaman?

Elmalı Ömer Paşa Camisi’nde mevlit okutuldu, Kırkpınar eski başpehlivanlarından Recep Gürbüz, kabri başında yapılan dua ile anıldı. İlk gün alt boyların mücadele ettiği güreşler, 5 Eylül Pazar günü yapılacak başpehlivanlık final müsabakasıyla sona erecek.

Elmalı güreşleri ne zaman 2022?

670. TARİHİ ELMALI YEŞİLYAYLA YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ- ANTALYA- 2-3-4 EYLÜL

TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU BAŞKANLIĞI 2022 YAĞLI GÜREŞ FAALİYET TAKVİMİ
FAALİYETİN ADI YERİ
2-3-4 EYLÜL 2022 670. TARİHİ ELMALI YEŞİLYAYLA YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ ANTALYA

Antalya Elmalı güreşleri hangi tarihte?

Namlı pehlivanların 1352’den beri kispet giydiği ve Kırkpınar’dan 9 yıl daha eski olan Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri, bu yıl 3-5 Eylül’de yapılacak. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı geçen yıl 668’incisi iptal edilen organizasyonda, 669’uncu buluşmayı güreşseverler heyecanla bekliyor.

Elmalı Güreşleri 2021 Kim Kazandı?

Başpehlivanlığı kazanan İsmail Balaban altın kemerini taktı

Türk’ün ata sporu güreşin ‘ilk er meydanı’ olarak nitelendirilen ve Antalya’nın Elmalı ilçesinde bu yıl 669.’su düzenlenen Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri ödül töreniyle sona erdi.

Elmalı güreşleri finale kim çıktı?

Yusuf Can Zeybek, rakibini yenerek finale yükseldi. İsmail Balaban ise puanlamaya giden müsabakada rakibi Okulu’yu yenerek finale yükseldi. İsmail Balaban ile Yusuf Can Zeybek arasında oldukça çekişmeli geçen ve 19 dakika süren final müsabakasında rakibini yenmeyi başaran İsmail Balaban başpehlivanlığı kazandı.

See also:  universite sinavi ne zaman aciklaniyor?

669 Elmalı başpehlivanı kim oldu?

Yusuf Can Zeybek’i yenen İsmail Balaban, Elmalı Güreşleri’ni ilk kez kazandı. Başpehlivanlık final mücadelesinde İsmail Balaban ile Yusuf Can Zeybek karşılaştı. 19 dakika süren karşılaşmada rakibine üstünlük sağlayan Balaban, 669. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri başpehlivanlığını kazandı.

2022 yağlı güreşler ne zaman?

2022 KIRKPINAR GÜREŞLERİ NE ZAMAN? Edirne Belediyesi tarafından düzenlenen festival 27 Haziran Pazartesi günü başlayacak. Kırkpınar Yağlı Güreşleri ise 1-3 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

2022 yağlı güreşler ne zaman başlayacak?

Bu yıl 115 bin TL değerinde altın kemerin hazırlandığı yağlı güreşler, 03 Haziran Cuma günü başlayacak.

2022 yılı Kumluca güreşleri ne zaman?

2022 KUMLUCA YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ 6-7-8/MAYIS/2022 TARİHİNDE YAPILACAKTIR.

Elmalı Güreşleri 2021 ne zaman?

2021 ELMALI YAĞLI GÜREŞLERİ’Nİ KİM KAZANDI? Elmalı Yağlı Güreşleri 3-5 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.

669 Elmalı güreşleri saat kaçta?

Elmalı Yağlı Güreşleri, 10.30’da 4. Tur müsabakaları ile başlayacak. Devamında ise 13.00’da çeyrek final, 15.00’da yarı final, 17.00’da final maçları gerçekleşecek. Tüm bu müsabakalar Dmax ekranlarından canlı izlenebilecek.

668 Elmalı Yağlı Güreşleri kim kazandı?

Başpehlivanlık final mücadelesinde İsmail Balaban ile Yusuf Can Zeybek karşılaştı. 19 dakika süren karşılaşmada rakibine üstünlük sağlayan Balaban, 669. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri başpehlivanlığını kazandı.

Elmalı güreşleri şampiyonu kim oldu?

Antalya’nın Elmalı ilçesinde bu yıl 669’uncusu düzenlenen Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri’nde, başpehlivanlık final maçında rakibi Yusuf Can Zeybek’i yenen İsmail Balaban, altın kemerin sahibi oldu.

Elmalı Güreşleri Ali Gürbüz kime yenildi?

660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve 667. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri’nin başpehlivanı Gürbüz, dün İsmail Koç’a yenilerek 669. Elmalı Yağlı Güreşleri’ne son 16 turunda veda etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector