Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Kim?

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK KİMDİR 25 yıllık siyasi tecrübesini Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans mezuniyeti ile taçlandırdı. Vatani görevini Samsun Askeri Hastanesi’nde yapan Muhittin Böcek, yaşamı boyunca zirai üretim, ulaşım ve turizm gibi sektörlerde faaliyet gösterdi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı hangi partiden?

Antalya Büyükşehir Belediyesi

Adaylık
Kıs. Parti
VATAN Vatan Partisi
TKP Türkiye Komünist Partisi
BTP Bağımsız Türkiye Partisi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı kim?

Geçirdiği 20 yıllık başarılı siyaset hayatının ardından en büyük sevdam dediği ve “Ben Bu Şehre Aşığım” isimli kitabını kaleme aldığı Antalya için 2019 Yerel Seçimlerine Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olan Muhittin Böcek, halkın takdiri ile %50,62 oranında oy alarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Antalya Belediye başkanı Kim 2021?

Muhittin Böcek, 1962 yılında Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Antalya’da tamamladı. Yükseköğrenimini Halkla İlişkiler ve İktisat bölümlerinde tamamladı. 25 yıllık siyasi tecrübesini Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans mezuniyeti ile taçlandırdı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili kim?

Toplantıda ayrıca Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 yılı çalışmalarını içeren Faaliyet Raporu da görüşüldü. 2021 yılı Faaliyet Raporu’nun görüşüldüğü sırada Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yerini Meclis 1. Başkan Vekili Abdurrahman Yılmaz’a devretti.

Antalya belediye başkanları kimler oldu?

Belediye başkanları

Büyükşehir Belediye Başkanları (1984-günümüz)
Büyükşehir Belediye Başkanı Görev Başlangıcı
8 Mustafa Akaydın 2009
9 Menderes Türel 2014
10 Muhittin Böcek 1 Nisan 2019

Antalya Lara hangi belediyeye bağlı?

Lara Plajı, Konyaaltı Sahili ile birlikte Antalya’nın en önemli iki plajından biridir. Şehrin güneydoğusunda Türkiye’nin en uzun kumsalı ve hızla gelişen bir turizm bölgesidir. Muratpaşa ilçe sınırları içindedir.

See also:  burslu ne demek Гјniversite?

Havva Minta neden ayrıldı?

Havva Minta, Muhittin Böcek’in 17 Ağustos’ta koronavirüse yakalanmasının ardından oğlu Gökhan ile birlikte başından ayrılmadı.

Kepez Belediyesi kimin?

Hakan Tütüncü (d. 15 Haziran 1979, Almanya) Türk siyasetçidir. 2009’dan bu yana Antalya’nın Kepez ilçesinin belediye başkanıdır.

Tuncay Saruhan kimdir?

Tuncay Sarıhan ise Teftiş Kurulu Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Etüd Proje Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Müdürlüğü’nü yöneten başkan yardımcısı görevindeydi.

Muhittin Böcek hangi partiye geçti?

31 Mart 2019 tarihinde düzenlenen yerel seçimlerde Millet İttifakı’nın adayı olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçildi.

Zeydan Karalar hangi partiden belediye başkanı?

31 Mart 2019’da gerçekleştirilen yerel seçimler’de yüzde 53,69 oy oranı ve 656.704 oy ile seçimi kazanmış ve 11 Nisan 2019 tarihinde YSK’dan mazbatasını alarak Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine başlamıştır.

Muhittin Böcek in eşi kimdir?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile eşi Havva Böcek’in oğulları Gökhan Böcek ile Zeynep Kerimoğlu’nun düğününe katıldı.

Belediye Başkanı yerine kim vekalet eder?

MADDE 40. — Belediye başkanı izin, hastalık veya başka bir sebeple görev başında bulunmadığı hâllerde, bu süre içinde kendisine vekâlet etmek üzere, belediye meclisi üyeleri arasından birini başkan vekili olarak görevlendirir. Başkan vekili, başkanın yetkilerine sahiptir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi başkan yardımcıları kimler?

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı
 • Muhittin BÖCEK.
 • ASAT Genel Müdürlüğü
 • Av.İbrahim KURT (ASAT Genel Müdürü)
 • Başkan Danışmanları
 • Baş Danışman – Dr. Öğr. Üyesi Cem OĞUZ.
 • Başkan Danışmanı – Dr. Öğr. Üyesi Nurettin Mert BATU.
 • Başkan Danışmanı – Y. Alper GÖKÇAY Şehir Plancısı
 • Belediye meclis üyeleri kimlerden oluşur?

  Belediye meclisi belediyenin en üst düzey karar organı olup üye sayısı ise belediyenin nüfusuna göre değişir, ancak dokuzdan az olamaz. Meclis, kendisinin karar vereceği bir aylık tatil dışında her ay toplanır. Belediye Meclisine, belediye başkanı başkanlık eder.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector