Adana Sasa Fabrikası Ne Üretiyor?

SASA, polyester, elyaf, filament iplik, polyester bazlı polimerler, özel polimerler ve ara ürünlerde dünyanın önde gelen üreticilerinden biridir.

SASA hangi şehirlerde var?

SASA’nın, Adana’da, entegre üretim tesislerinin yer aldığı, 1.000.000 m² alan üzerinde kurulu merkez işyeri ile İskenderun’da kendi hammadde depolama tesisi bulunmaktadır. SASA kendi hammadde üretim tesisine de sahiptir.

Sasa Polyester ne yapar?

SASA POLYESTER SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ, polyester elyaf, iplik ve ilgili ürünler ve ara ürünlerin üretimi ve pazarlanması ile uğraşan Türkiye merkezli bir şirkettir.

SASA yı kim satın aldı?

Sabancı Holding, polyester üreten şirketi SASA’yı Taylandlı Indorama Grubu’na 62 milyon dolara sattı.

SASA yatırımları ne zaman bitecek?

SASA Polyester’in devam eden ve 2023’te tamamlanacak 2 milyar dolarlık yatırımları olduğunu söyleyen Erdemoğlu Holding Başkanı İbrahim Erdemoğlu, yeni yatırımla Türkiye’nin kimya ürünleri ithalatının yarısını yerli üretimle karşılamayı hedeflediklerini belirtti.

SASA nerede?

SASA POLYESTER SANAYI A.S.

BİST Kodu SASA
Merkez Adresi Sarıhamzalı Mahallesi Turhan Cemal Beriker Bulvarı No:559 Seyhan / Adana
Merkez Tel (0322)4410053
Merkez Faks (0322)4410114
Web Adresi http://www.sasa.com.tr

Sasa Polyester ne zaman bölünecek?

Sasa Polyster Bedelsiz Tarihi ve Oranı/Miktarı (25.04.2021):

Sasa Polyester şirketi (sasa hissesi), yaklaşık %35 (tam olarak 34,93975) oranında bedelsiz sermaye arttırma kararı aldı. Bu karar 22.04.2021 tarihinde SPK tarafından onaylandı.

SASA en yüksek kaçı gördü?

SASA POLYESTER SANAYİ A.Ş.

Günlük.

En Düşük En Yüksek
Aylık 40,780 41,860
Yıllık 21,050 47,060

Polyester Nedir Nerelerde Kullanılır?

Polyesterin Kullanım Alanları

 • Kumaş üretimi için lifler (ve mikrolifler).
 • Şişeler.
 • Film şeritler.
 • Fotoğraf filmleri.
 • Yaygın olarak kullanılan camla güçlendirilmiş (fiberglas) kompozit malzeme ve diğer kompozit malzemeler.
 • LCD (likit kristal ekran)
 • Hologramlar.
 • Filtreler.
 • See also:  Adana Elazığ Tren Ne Kadar?

  Sasa ne kadara satildi?

  Sabancı Holding, Sasa Polyester’in yüzde 51 hissesini Erdemoğlu Holding’e 102 milyon dolara sattı. Satış haberi aynı oranda hissenin Indorama Netherlands BV’ye satışından vazgeçildiği haberinin hemen ardından geldi.

  Sasa ihaleyi aldı mı?

  Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla Sasa’ya Adana’daki Hazine’ye kayıtlı 4 milyon metrekarelik arsanın 2,14 milyar TL’ye satışına onay verildi. Sasa, daha önce Özelleştirme İdaresi’nin düzenlediği ihalede en yüksek teklifi verdiği Hazine arsası için onay aldı.

  SASA PTA yatırımı nerede?

  SASA Polyester AŞ, Amerikan Invista (Koch Industries) ile imzaladığı 935 milyon dolarlık lisans ve teknik hizmet anlaşması kapsamında Adana’da kuracağı Saflaştırılmış Tereftalik Asit (PTA) tesisinin inşaat çalışmalarına başladı.

  SASA ne zaman bedelsiz verecek 2022?

  Yönetim Kurulu, 1 Nisan tarihinde 1,12 milyar TL’lik çıkarılmış sermayesini 1,2 milyar TL artırarak 2,24 milyar TL’ye çıkarma kararı almıştı. Sermaye artırımının yaklaşık 637 milyon TL’si 2021 yılı kârından ve 483 milyon TL’si olağanüstü yedeklerden karşılanması kararı, 28 Nisan 2022 tarihinde SPK tarafından onaylandı.

  SASA Polyester dünyada kaçıncı sırada?

  İSO 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde de hızlı yükseliş kaydeden Sasa 2020 yılında 38’inci sıradayken 2021 yılında 20’inci sıraya yükseldi.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector