Adana Merkeze Ne Zaman Kar Yağdı?

Tüm yurdu saran soğuk havalar, sıcak iklimiyle meşhur Adana’yı da etkiledi. Kent merkezine 3 yıl aradan sonra kar yağdı. Adana kent merkezine 3 yıl aradan sonra ilk kez kar yağdı. DHA’nın haberine göre kente en son 31 Aralık 2015’te kar yağmıştı.

Adana Merkez kar yağdı mı?

Adana’da yağan lapa lapa kar vatandaşları şaşırttı! Ülke genelini etkisi altına alan soğuk hava Adana’da da kar yağmasına neden oldu. Kent merkezinde kısa süreliğine kar yağdığını gören vatandaşlar, cep telefonlarıyla lapa lapa yağan karı görüntüledi.

Adanada nerelere kar yağdı?

Türkiye’nin en sıcak illerinden Adana’da hava sıcaklığının 3 dereceye kadar düşmesinin ardından merkez Çukurova, Sarıçam ve Seyhan ilçelerine kısa süreli kar yağdı. Bu yağış, herhangi bir olumsuzluğa yol açmadı.

2022 de Adana’da kar yağdı mı?

kesin olmamakla beraber tüm hava tahmin uygulamalarında öngörülen durumdur.

Bu sabah Adana’ya kar Yağdı mı?

Türkiye’nin en sıcak illeri arasında bulunan Adana’da hava sıcaklığının 0 derecenin altına düşmesinin ardından sabah saatlerinde kent merkezinde kar yağdı. Merkez Çukurova ilçesi Turgut Özal Bulvarı’nda 15 dakika süre yağan kar yağışı daha sonra etkisini kaybetti.

Adanaya kaç yıldır kar yağmıyor?

GÜLLER KAR ALTINDA

Türkiye’nin en sıcak bölgesi olan ve kar yağışı türkülere konu olan Adana’ya son olarak 31 Ocak 1992’de kar yağmıştı. Dün saat 09.00’da kentin yüksek kesimleri olan 100’üncü Yıl, Kurttepe, Mahfesığmaz ve Çukurova Üniversitesi Balcalı Kampusu’nda kar yağmaya başladı.

Şu anda nerede kar var?

Kar yağışı altında olan 22 il şöyle: Bolu, Karabük, Ankara, Kastamonu, Kayseri, Çankırı, Kırıkkale, Çorum, Amasya, Tokat, Sivas, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Aksaray, Konya, Karaman, Bitlis, Hakkari, Gümüşhane, Düzce.

Adana’nın hangi ilçelerine kar yağdı?

Pozantı ilçesine 5 kilometre uzaklıkta bulunan 2 bin rakımdaki Armutoluğu Yaylası’nda yaşanan kar yağışı nedeniyle çam ağaçları beyaza büründü. Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, hem yol kontrolünde bulunmak hem de kar yağışını fotoğraflamak için yaylaya gitti.

See also:  Antalya Tobb Fen Lisesi Ne Zaman Açıldı?

Adana Kozana kar yağdı mı?

Adana’nın Kozan ilçesi Akdam Mahallesi’ne 35 yıl aradan sonra kar yağdı. Gece saatlerinde başlayan kar yağışı vatandaşları sevindirdi. İlk kez yarım metre kar ile karşılaşan vatandaşlar metre ile kar derinliği ölçtü.

Mersin kar yağdı mı?

Mersin’in Erdemli ilçesinde denize 30 kilometre uzaklıkta bulunan birçok kırsal mahalleden oluşan yaylalara yer yer 2 metreye kadar kar yağdı. Son kar yağışı ile birlikte yüksek rakımlardaki yayla evleri neredeyse görünmez oldu.

Adana kar yağar mı?

yaklaşık olarak 2-3 senede bir en fazla 10 dakika süren adana şehir merkezindeki kar yağışlarıdır. nitekim bu yağışların birisi de 7 ocak 2004 tarihinde gerçekleşmiş, hemen bir gün sonra insanı terleten bir sıcak olmuştur. çoğu zaman sadece balcalı’ya yağar.

Adana’da don olayı var mı?

Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, tarımsal faaliyetlerin sürdüğü Adana, Mersin, Osmaniye ve Hatay’ın kıyı kesimlerinde hafif, iç kesimlerinde orta kuvvette zirai don tahmin ediliyor.

Adana kışın kaç derece?

Serin mevsim 3,3 ay uzunluğundadır ve 1 Aralık tarihinde başlayıp 11 Mart tarihine kadar sürer, günlük ortalama yüksek sıcaklık 18°C altındadır. Adana bölgesindeki en soğuk ay Ocak ayıdır; bu ayda ortalama düşük sıcaklık 5°C iken yüksek sıcaklık 15°C düzeyindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector