Adana Eski Stadyum Ne Olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferans yöntemiyle katıldığı törenle 19 Şubat’ta açılışı yapılan Yeni Adana Stadı’yla birlikte 83 yıllık 5 Ocak Fatih Terim Stadı kullanımdan kalktı. Yerine Millet Bahçesi yapılması kararı alınan tarihi stadın yıkımı için ilk kepçe, 26 Temmuz’da vuruldu.

Adana stadyum yerine ne yapılacak?

Adana’da yıkılan 5 Ocak Stadyumu’nun yerine yapılması planlanan Millet Bahçesi’nin yapımına başlandı. Adana’da 83 yıllık 5 Ocak Stadyumu’nda 26 Temmuz’da başlayan yıkım çalışmaları eylül ayında tamamlandı. Yerine Millet Bahçesi yapılacak alanın ihale süreci de tamamlandı ve bahçenin yapımına başlandı.

5 Ocak Stadyumu kaç kişilik?

1938 yılında 60 kulvarlı ve 9.600 kişilik olarak hizmete giren stadyum, 1975 ve 1988 yıllarında yapılan tadilatlarla bugünkü halini almıştır. Şu anki kapasitesi 16.095 kişiliktir.

Adana Millet Bahçesi nereye yapılacak?

Adana’nın ilk Millet Bahçesi Yüreğir ilçesinde yapılıyor. 130 bin metrekare üzerinde hayata geçirilen proje Ekim’de açılacak.

Nef Stadyumu kaç bin kişilik?

Toplam 52.280 koltuk kapasitesine sahip olan stadyum, Atatürk Olimpiyat Stadı’ndan sonra seyirci kapasitesi bakımından Türkiye’nin en büyük ikinci stadyumudur.

Adana yeni stadı kaç kişilik?

Yeni Adana Stadyumu, Adana’nın Sarıçam ilçesinde yer alan bir futbol stadyumudur. Stadyum, tamamı koltuklu olmak üzere toplam 33.543 seyirci kapasitesine sahiptir. Stadyumun ilk maçı 19 Şubat 2021 tarihindeki Adana Demirspor – Altay arasında oynanan maçtır.

Adana Yeni stadyum ismi ne oldu?

Yeni stadyumla ilgili merak edilenlerin başında gelen, stadyumun adının ne olduğu ise şu bilgi ile açıklanabilir: Bir değişiklik söz konusu olmazsa ‘Yeni Adana Stadyumu’ ismi ile yoluna devam edecek. Yeni Adana Stadyumu ismi ile Adanaspor ve Adana Demirspor takımları tarafından kullanılacak.

Türkiyenin en büyük stadı nerede?

İstanbul’da yer alan Atatürk Olimpiyat Stadyumu, 76.761 seyirci kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük stadyumudur.

See also:  Bursa Kar Yağışı Ne Zaman?

Fatih Terim Stadyumu hangi takımda?

Başakşehir Fatih Terim Stadyumu | İstanbul Başakşehir FK.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector