Adana 5 Ocak Stadyumu Yerine Ne Yapılacak?

Adana’da yıkılan 5 Ocak Stadyumu’nun yerine yapılması planlanan Millet Bahçesi’nin yapımına başlandı. Adana’da 83 yıllık 5 Ocak Stadyumu’nda 26 Temmuz’da başlayan yıkım çalışmaları eylül ayında tamamlandı.

Adana Millet Bahçesi nereye yapılacak?

Adana’nın ilk Millet Bahçesi Yüreğir ilçesinde yapılıyor. 130 bin metrekare üzerinde hayata geçirilen proje Ekim’de açılacak.

5 Ocak Fatih Terim Stadyumu ne olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferans yöntemiyle katıldığı törenle 19 Şubat’ta açılışı yapılan Yeni Adana Stadı’yla birlikte 83 yıllık 5 Ocak Fatih Terim Stadı kullanımdan kalktı. Yerine Millet Bahçesi yapılması kararı alınan tarihi stadın yıkımı için ilk kepçe, 26 Temmuz’da vuruldu.

Adana 5 Ocak Stadı kaç dönüm?

Mülkiyeti Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne ait Reşatbey Mahallesi, 14 pafta, 1381 ada, 58 parselde kayıtlı 37.315 m²’lik taşınmazın bir kısmı üzerine 1938 yılında 105×70 ebadında 60 kulvarlı 2.000 kişilik kapalı, 7.600 kişilik açık olmak üzere toplam 9.600 kişilik olarak yapılarak hizmete girer.

Adana Millet bahçesini kim yapıyor?

Yüklenici firma olan Olgun Gür İnşaat A.Ş.’nin zemini güçlendirmek yerine dolgu zemin yaptığı anlaşılmıştı.

Adana stadyumun yerine ne yapılacak?

Yıkılan Adana Stadyumu’nun yerine Adana’mıza yakışır bir Millet Bahçesi inşa etmek üzere ilk adım atılıyor. Adana Millet Bahçesi’nde 3 bin 550 metre yürüyüş yolu, 942,30 metre bisiklet yolu olacak.

Fatih Terim stadı neden?

26 Temmuz 2014 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da oynadığı bir gösteri maçının ardından hizmete açılmıştır. Stadyumun ismi Başakşehir Arena olarak planlansa da Recep Tayyip Erdoğan bu stada Fatih Terim’in ismini verdiklerini açıklamıştır.

Adana stadı kaç metrekare?

Konuşmasına, ‘Bu muhteşem tesisin Adana’mıza kazandırılmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” diye başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Stadımız 78 bin metrekare açık, 60 bin metrekare kapalı olmak üzere 138 bin metrekare büyüklüğe sahiptir.

See also:  Izmir Hatay'A Nasıl Gidilir?

Adana Yeni stadyum ismi ne oldu?

Yeni stadyumla ilgili merak edilenlerin başında gelen, stadyumun adının ne olduğu ise şu bilgi ile açıklanabilir: Bir değişiklik söz konusu olmazsa ‘Yeni Adana Stadyumu’ ismi ile yoluna devam edecek. Yeni Adana Stadyumu ismi ile Adanaspor ve Adana Demirspor takımları tarafından kullanılacak.

Türkiyenin en büyük stadı nerede?

İstanbul’da yer alan Atatürk Olimpiyat Stadyumu, 76.761 seyirci kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük stadyumudur.

Dünyanın en büyük stadı kaç kişilik?

Dünyanın en büyük stadyumunun Kuzey Kore’nin Rungrado 1 Mayıs Stadyumu, diğer adıyla May Day Stadyumu olduğunu öğrenmek sizi şaşırtabilir. Kuzey Koreli yetkililer, stadyumun güya 150.000 kişilik kapasiteye sahip olduğunu ancak gerçek kapasitesinin 114.000’in altında olduğunu iddia ediyor.

Adana Yeni Stadyum hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Adana Şehir Stadyumu yakınından geçiyor: 116, 162.

GS stadı kaç kişilik?

Toplam 52.280 koltuk kapasitesine sahip olan stadyum, Atatürk Olimpiyat Stadı’ndan sonra seyirci kapasitesi bakımından Türkiye’nin en büyük ikinci stadyumudur.

Dünyanın en büyük stadı kaç kişilik?

Dünyanın en büyük stadyumunun Kuzey Kore’nin Rungrado 1 Mayıs Stadyumu, diğer adıyla May Day Stadyumu olduğunu öğrenmek sizi şaşırtabilir. Kuzey Koreli yetkililer, stadyumun güya 150.000 kişilik kapasiteye sahip olduğunu ancak gerçek kapasitesinin 114.000’in altında olduğunu iddia ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector