2022 Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2022-MEB-EKYS) 20 Mart 2022 tarihinde uygulanacaktır. Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir.

2022 yönetici seçme sınavı ne zaman?

Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (EKYS) 20 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınav, saat 10.15’te başlayacak ve cevaplama süresi 150 dakika (2,5 saat) olacaktır. Adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Sınavda adaylara çoktan seçmeli 80 sorudan oluşan, bir test uygulanacaktır.

MEB yönetici sınavı ne zaman 2022?

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2022-MEB-EKYS) 20 Mart 2022 tarihinde uygulanacak. Sınava başvurular, 03 – 10 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacak.

EKYS başvuru nereden yapılır?

Sınava başvurular, 03 – 10 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

EKYS 2022 kaç yıl geçerli?

Madde- 18. (3) Yazılı sınav sonuçları, kesin sonuçların açıklandığı tarihten itibaren üç yıl süreyle geçerlidir. Görevlendirmede kullanılan yazılı sınav puanı bir defadan fazla kullanılamaz. Yazılı sınav puanını yükseltmek isteyenler yeniden yazılı sınava girebilir.

ÖSYM Başvuru 2022 ne zaman?

YKS başvuruları 2022 yılında 11 Şubat ve 7 Mart tarihleri aralığında alındı. TYT, AYT ve YDT olmak üzere üç oturum şeklinde düzenlenecek olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına girecek olan adaylar geç başvurularını ise 16-17 Mart’ta yapacaklar.

2022 ÖSYM başvuru tarihi ne zaman?

Adaylar başvurularını, 11 Şubat 2022 tarihinden itibaren elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 21.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından yapabileceklerdir.

See also:  Il Milli Eğitim Müdürü Nasıl Olunur?

Yöneticilik sınavı kaç yıl geçerli?

(3) Yazılı sınav sonuçları, kesin sonuçların açıklandığı tarihten itibaren üç yıl süreyle geçerlidir. Görevlendirmede kullanılan yazılı sınav puanı bir defadan fazla kullanılamaz. Yazılı sınav puanını yükseltmek isteyenler yeniden yazılı sınava girebilir.

EKYS sınavı kimler başvurabilir?

 • Sınava başvuracak adayların Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak görev yapıyor olmaları gerekmektedir.
 • Yazılı sınava katılmak üzere, yönetici olarak görevlendirme şartlarını taşıyan öğretmenler ile müdürlüğe görevlendirilmek isteyen müdür başyardımcıları ve müdür yardımcıları başvuruda bulunabilecektir.
 • ÖSYM Başvuru 2022 nasıl yapılır?

  Adaylar başvurularını, 11 Şubat 2022 tarihinden itibaren elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 21.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından yapabileceklerdir.

  MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Adaylar 10 Şubat’a kadar elektronik ortamda başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak https://ais.osym.gov.tr internet adresinden ya da ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından sınav başvurusu yapabilecek. Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi ÖSYM’nin internet sitesindeki ‘2022-MEB-EKYS Kılavuzu’nda yer alıyor.

  MEB EKYS ücreti hangi bankaya yatırılacak?

  Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

  EKYS sınav ücreti nasıl yatırılır?

  Adaylar sınav ücretini, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan ‘ÖDEMELER’ alanından TL olarak kredi kartı/banka kartıyla da yatırabilecektir. yapılan başvurularda sınav ücreti bankalardan yatırılmayacaktır. Adaylar sınav ücretini, sınava başvuru bilgileri sisteme kaydedildikten sonra yatıracaktır.

  Müdür yardımcılığı puanı kaç yıl geçerli?

  EKYS PUANI KAÇ YIL GEÇERLİ? EKYS yazılı sınav sonuçları, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 3 yıl süreyle geçerlidir. Yazılı sınav puanını yükseltmek isteyenler yeniden sınava girebilir.

  EKYS kaç almak gerekir?

  CEVAP: Merkezi sistemle yapılan yazılı sınavda 100 tam puan üzerinden 70 ve üstü puan alan adaylar başvurabilir.(Müdür Yardımcıları için sözlü sınav yapılmayacaktır.)

  See also:  Istanbul Izmir Yolu Ne Zaman Bitecek?

  Idarecilik sınavında hangi dersler var?

  EKYS Konu Dağılımı Güncel(Meb Müdür Müdür Yardımcılığı)

 • Peki 2022 EKYS Sınavı Konu dağılımı nasıl olacak?
 • a) Genel Kültür: 16 Soru.
 • b) Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi: 8 Soru.
 • c) Değerler eğitimi: 8 Soru.
 • ç) Eğitim ve öğretimde etik: 8 Soru.
 • d) Eğitim bilimleri: 24 Soru.
 • e) Mevzuat: 16 soru.
 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector