PLC OTOMASYON UZMANLIĞI

Ayrıntılı bilgi için TIKLAYNIZ

 

Eğitim İçeriği:
– Sayı Sistemleri 
– Mantık Devreleri 
– PLC Donanımı & PLC’lerin Özellikleri (Siemens S7-200 / S7-300)
– PLC Çalışma Mantığı 
– PLC Programlama Mantığı 
– Microwin ile PLC Programlama 
– Simülatör İle Programların Denenmesi
– Ladder Programlama Dili 
– Mühürleme Devreleri 
– Set / Reset Komutları
– Flip-Floplar 
– Markerler 
– Pozitif & Negatif Kenar Tetikleme 
– Zamanlayıcılar 
– Sayıcılar 
– Veri Taşıma & Dönüştürme Komutları 
– Matematiksel İşlemler 
– Siemens S7-200/S7-300 Programlama Örnekleri 
– Uygulamalar (Siemens S7-200/S7-300 İle)
– DC Motor Kontrolü 
– Step Motor Hız Kontrolü
– Dörtyol Kavşağı Sinyalizasyon Otomasyonu
– Dört Katlı Asansör OtomasyonuEğitimler gerçek PLC’lerle yapılır. Laboratuvarımızı görmek ve ayrıntılı bilgi almak için dersanemizi ziyaret ediniz…
Modern Sınıf & Laboratuvar: 55 adet PC, 3 adet Bilgisayar laboratuvarı, 1 adet Otomasyon Laboratuvarı ve 3 adet derslik ile en kaliteli ders ortamını sağlıyoruz. Dersliklerimiz klimalı, bilgisayar donanımımız ve yazılımımız güncel, bilgisayar ekranlarımız LCD’dir. Eğitimler Net-Op School sistemi, projeksiyon ve akıllı tahta ile desteklenmektedir.
Proje Bazlı Aktif Eğitim:
Eğitimler tamamen bilgisayar başında uygulamalı olarak yapılır. Konu anlatıldıktan hemen sonra konuyu pekiştiren uygulama ve projeler yapılır. Tüm eğitimlerimizde öğrencilerin odak noktası olduğu bol uygulamalı “Aktif Eğitim” metodu kullanılır. Bu metodla öğrenciler pasif olmaktan çıkıp eğitimin aktif birer üyesi haline gelirler; Öğrenirler, uygularlar ve pekiştirirler. Kurs bitiminde ise işe hazır birer eleman haline gelirler.
Etkileşimli Sınıf Ortamı:
Sınıftaki verimi artırmak ve öğrenci-öğretmen etkileşimini sağlamak için eğitimlerimiz NetOp School destekli yapılmaktadır. Bu sistemle, öğrenciler eğitmenin yaptığı herşeyi kendi ekranlarından izler ve hemen arkasından uygulamasını yaparlar. Eğitmen tüm öğrencileri izler ve gerektiğinde müdahale eder. Her hangi bir sorun yaşayan öğrenci eğitmene sinyal gönderir ve yardım ister. Böylece sınıfta en yüksek verim sağlanmış olur.
Süre:
48 ders saati
Kimler Katılabilir:
Elektrik, elektronik, bilgisayar ve otomasyon sektöründe çalışmayı düşünen veya çalışan mühendisler, teknik elemanlar ve öğrenciler ve temel elektronik bilgisi olan herkes.
Alabileceğiniz Sertifikalar:
– Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Sertifikası 
Hangi Alanlarda Çalışabilirsiniz:
– Otomasyon Firmaları 
– Fabrikaların Mühendislik & Bakım Departmanları 
– Firmaların AR-GE departmanları 
– Elektronik firmaları
Kaynak & Dökümanlar:
PLC Ders Kitabı
Ücretsiz KG Seminerleri:
Kursiyerlerimiz, aldıkları eğitimin yanında, ücretsiz olarak düzenlenen kişisel gelişim eğitimlerine de katılabilirler. Böylece iş hayatına yeni başlayan ya da iş arayan kursiyerlerimiz daha donanımlı hale gelirler; Gerek iş ararken gerek iş hayatında daha başarılı ve donanımlı olurlar. Kursiyerlerimizin alabileceği seminerler aşağıdaki gibidir: 
– Özgeçmiş Hazırlama & İş Arama Teknikleri 
– Ders Çalışma Teknikleri 
– Hızlı Okuma Teknikleri 
Seminerlere katılan kursiyerlerimiz sertifika alma hakkına da sahip olurlar.
Kariyer Destek Hizmeti:
Ekariyer.org ile yaptığımız işbirliği sonucu, kursiyerlerimize kariyer destek hizmeti de verilmektedir. İş arayan kursiyerlerimiz siteye üye olabilir, sitedeki iş ilanlarından veya kursumuza gelen iş taleplerinden öncelikli olarak faydalanabilir.
Gruplar & Başlama Tarihi:
Akşam ve hafta sonu grupları bulunmaktadır.
Diğer Açıklamalar & Başvuru:
Başvuru ve kayıt işlemleri Bilimsel Akademi’de yapılmaktadır. Bu eğitimle ilgili ayrıntılı bilgi almak için lütfen 232.4456739 nolu telefonumuzu arayınız.Tüm eğitimler tamamen bilgisayar başında, 12 kişilik klimalı sınıfta uygulamalı olarak yapılmaktadır. Eğitmenler üniversitede çalışan akademisyenler veya piyasada çalışan profesyonellerdir.
Adblock
detector