Uzaktan Eğitim Formasyon Nasıl Oluyor?

Uzaktan eğitim ile pedagojik formasyon nasıl alınır? Üniversiteler formasyon programıyla alakalı başvuruları açarlar ve adaylar bu tarihler içinde başvurularını yaparlar. Daha sonra üniversitenin formasyon programı ekibi gerekli değerlendirmeleri yapar ve üniversitenin web sayfasında duyururlar.

Neden uzaktan eğitim?

Aksine yıllardır ileri düzey gelişmiş ülkelerde uygulanan ve en yeni ölçme ve değerlendirme metotları kullanılan, en modern donanıma sahip eğitim sistemidir. Neden Uzaktan Eğitim? Uzaktan Eğitimin Avantajları Nelerdir?

Uzaktan eğitimin avantajları nelerdir?

Uzaktan Eğitimin Avantajları Nelerdir? Uzaktan Eğitim; Öğrenci merkezlidir. Uzaktan Eğitim; Fırsat eşitliği sunar. Uzaktan Eğitim; Fiziksel engelli öğrencilere eğitim olanağı sağlar. Uzaktan Eğitim; Geniş öğrenci kitlesine eğitim hizmeti sunabilen bir eğitim sistemidir. Uzaktan Eğitim; Zaman ve mekandan bağımsızdır.

Uzaktan eğitim bir öğretim sistemi değildir.?

Uzaktan Eğitim ; bir açık öğretim sistemi ya da örgün öğretimin yanında başvurulan ikinci sınıf bir öğretim sistemi değildir. Aksine yıllardır ileri düzey gelişmiş ülkelerde uygulanan ve en yeni ölçme ve değerlendirme metotları kullanılan, en modern donanıma sahip eğitim sistemidir. Neden Uzaktan Eğitim?

Uzaktan eğitimle formasyon alınabilir mı?

Açık öğretim ve uzaktan öğretim yoluyla sunulan ilgili lisans programlarının mezunlarından pedagojik formasyon eğitimi programına katılmak isteyenler, eğer program açılmışsa mezun oldukları üniversiteye veya program açılan diğer üniversitelere başvuru yapabilecekler.

Formasyon uzaktan verilir mi?

Açılan formasyon branşlara özel olarak değil, genel öğretim ile ilgili olacak ve uzaktan eğitimle verilecek. Yani 10 dersle öğretmenlik belgesi satılacak.

Açıktan formasyon alınır mı?

Açıköğretim mezunları da pedagojik formasyon eğitimi alabilir mi? Evet.

Formasyon kaç ay sürer?

Formasyon süresi, kişinin eğitim durumuna bağlı olarak farklılık gösterir. Bu süre lisans mezunları için iki yarıyıl, dördüncü sınıf ve üçüncü sınıf öğrencileri için iki yarıyıl, ikinci sınıf öğrencileri için dört yarıyıl ve birinci sınıf öğrencileri için de altı yarıyıl olarak belirlenmiştir.

See also:  Izmir Garip Adasına Nasıl Gidilir?

Kimler formasyon Alabilir 2021?

Bu programlara MEB Talim ve Terbiye Kurulu’nun açıkladığı yaklaşık 100’e yakın alandan mezun olan herkes katılabiliyor. Pedagojik formasyon programları, sadece eğitim/eğitim bilimleri fakültesi ve eğitim bilimleri bölümü olan üniversitelerde açılabiliyor.

Pedagojik formasyon hangi üniversitelerde var?

Pedagojik Formasyon Veren Üniversiteler

 • YÖK Formasyona Dair Usul ve esaslara Ulaşmak İçin Tıklayınız.
 • Amasya Üniversitesi. Başvuru İçin Tıklayınız.
 • Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi.
 • Adnan Menderes Üniversitesi.
 • Konya Selçuk Üniversitesi.
 • Necmeddin Erbekan Üniversitesi.
 • Karamanoğlu Mehmet bey Üniversitesi.
 • Marmara Üniversitesi.
 • Açıköğretim Fakültesinde formasyon nasıl alınır?

  Başvuru yapmak isteyen adaylar; Formasyon için başvuru yapacak adaylar okudukları üniversitenin sitesine giriş yaparak üye olmalıdır. Ardından mail adresinize gelen şifre ile giriş yaparak ‘Ana Bilim Dalı’ yazan kısma öğretmenlik bölümünü yazmalısınız.

  Pedagojik formasyon ücreti ne kadar?

  Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı harç ücreti (3670 TL) iki eşit taksitte (1835 TL + 1835 TL) dönem başlarında bankaya yatırılacaktır.

  Formasyon başvuruları ne zaman başlayacak?

  2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı için ön kayıt başvuru süreci başlamıştır. Çevrim içi gerçekleşecek olan başvurular 16 Ekim 2021 Cumartesi günü 23:59’a kadar devam edecektir. Ön kayıt başvuru sistemi üzerinden pedagojik formasyon sertifika programına kayıt yapabilirsiniz.

  Açık öğretim mezunları öğretmen olabilir mi?

  Açıköğretim işletme bölümü mezunu olmak formasyon için yeterli. Çünkü, diploma almak yetiyor, açık ya da kapalı alan ayrımı yapılmıyor. Şunu unutmamalı: Açıköğretim de öğretmen yetiştiriyor.

  Auzef mezunları öğretmen olabilir mi?

  KARİYER OLANAKLARI

  Bu bölümden mezun olan öğrenciler için; Pedagojik Formasyon almak kaydı ile MEB’de Coğrafya Öğretmeni olarak, Üniversitelerde akademisyen olarak, Belediye, Sivil Toplum Kuruluşlarında istihdam edilebilirler.

  Aöf Edebiyat mezunları öğretmen olabilir mi?

  Bu bölümden mezun olduktan sonra yapabileceğiniz işlerle ilgili olarak, AÖF resmi sitesinde: “Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar, örgün öğretimdeki Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunları gibi, öncelikle akademisyen olabilecekleri gibi, isterlerse mezuniyet sonrası öngörülen

  See also:  E Okul Şifremi Nasıl Değiştirebilirim?

  Pedagojik formasyon dersleri haftada kaç gün?

  Pedagojik Formasyon Eğitimi Yaz 2018 Dönemi 7 hafta hızlandırılmış program şeklinde yürütülecektir (1 haftada 2 haftalık ders yükü olacaktır). Dersler Hafta İçi 17:00’den sonra ve Hafta Sonu Cumartesi ve Pazar günleri 4 güne dağıtılacaktır.

  Formasyon kaç yıl sürer?

  2020 sonuna kadar alınan pedagojik formasyon belgeleri geçerli olacak, yeni formasyon programı açılmayacak. 1 Ocak 2021’den itibaren yüksek lisans şartı aranacak. Kimse mağdur olmayacak, aksine devam eden öğrencilerin mezun olabilmeleri için 2020 yılı sonuna kadar zaman verildi.

  Pedagojik formasyon dersleri toplam kaç saat?

  Uygulama eğitimleri iki dönem ve 144 saat sürecek

  Pedagojik formasyon öğrencilerinin okullarda yürütülecek öğretmenlik uygulamalarına tıpkı eğitim fakültelerinde olduğu gibi her bir dönemde 72 saat olmak üzere toplam 144 ders saati katılmaları gerecek.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector