universite sinavini nasil kazanirim?

YKS Çalışma Taktikleri

 1. Hangi ders olursa olsun temelinizin olmadığını düşünüyorsanız mutlaka sıfırdan başlamalısınız.
 2. Birden fazla kaynak edinmenizde fayda var.
 3. Konu çalıştıktan sonra mutlaka soru çözün.
 4. Haftada en az 1 veya 2 deneme çözmenizi tavsiye ederiz.
 5. Kendiniz ait bir çalışma programı mutlaka olmalı.

Evde üniversite sınavına nasıl hazırlanılır?

İlk süreçte konu çalışırken mutlaka bir soru bankasıyla eş zamanlı olarak o konuların sorularını çözerek ilerleyin. Konularınız bitTiğinde eş zamanlı olarak bir soru bankasını bitirmiş olun. Bu durum hem sizin bilgi seviyenizi yükseltecek hem de soru çözmeye hazır hale getirecektir.

4 yıllık üniversite kazanmak için ne yapmalıyım?

Yani barajı geçerek 4 yıllık üniversite okumak için 16 net yapılması gerekiyordu. Kısaca üniversitede 4 yıllık bir bölüm tercih edebilmek için TYT’den 15, AYT’den 16 olmak üzere 31 net lazımdı. 2022 YKS de ise ilgili puan için gereken iki testten birinde 0.5 ham puan alan adayların AYT puanları hesaplanacak.

Bir üniversiteye yerleşmek için kaç puan almak gerekir?

TYT puanı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarını tercih etmek istiyorsanız TYT’de 150 ve üzeri bir puan almanız gerekiyor. Sayısal, sözel, eşit ağırlık ve dil puan türleri ile öğrenci kabul eden lisans programlarını tercih etmek için ilgili puan türünde 180 ve üzeri puan almak gerekiyor.

YKS ye 3 ay kala nasıl çalışılmalı?

En önemli kural, maksimum sayıda soru çözeceğin bu günlere mümkün olduğunca erken başlamaktır. Konularını bitirdiysen haftalık her konudan çeşitli kaynaklardan bolca soru çöz. İlk haftalarda soru bankası ve haftada bir iki deneme çözerek başla. Çalışıp da hatırlamadığın konu varsa onlardan da test çöz.

Üniversite sınavına en iyi nasıl hazırlanılır?

YKS Nasıl Çalışılır?

 • Ders Programı Yapın. YKS sınavında başarılı olmanın kilit noktası düzenli ve kendine uygun bir ders programı hazırlamaktır.
 • Doğru Kaynak Seçimi.
 • Bol Bol Test Çözün.
 • Deneme Çözün.
 • YKS Hakkında Bilgi Sahibi Olun.
 • İnterneti Kullanın.
 • Çalışma Ortamınızı Düzenleyin.
 • Her Dersin Kendine Göre Çalışma.
 • See also:  universite tercihleri ne zaman aciklanacak?

  4 yıllık bölümler için kaç puan gerekir?

  Düşürülen baraj puanlarla tercihler bu aşamada yapılabilecek ve TYT puanı en az 140 olan adaylar 2 yıllık ön lisans, AYT/YDT puanı en az 170 olan adaylar 4 yıllık lisans programlarını tercih edebilecek.

  4 yıllık üniversite baraj puanı kaç?

  Yükseköğretim Kurulundan yapılan açıklamada ‘2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavından (YKS) itibaren ön lisans ve lisans programlarını tercihte 150 ve 180 olan TYT ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) baraj puanları uygulaması kaldırılmıştır’ denildi.

  4 yıllık üniversite için hangi sınavlara girmek gerekiyor?

  İlk oturumun ismi Temel Yeterlilik Testi (TYT) olacak. Katılım tüm adaylar için zorunlu olacak. İkinci oturum ise 4 yıllık lisans bölümleri için ölçme ve yerleştirme sınavı olacak. Dil öğrencileri tüm öğrenciler gibi cumartesi günü TYT’ye girecek.

  35 net kaç puan?

  TYT 35 net kaç puan getirir?

  Yıl Net Sayısı TYT Ham Puanı
  2020 TYT 35 217,398
  2019 TYT 35 217,826

  TYT en yüksek puan 500 mü?

  Yani okul puanı olmadan 500puan almanızı sağlayan netlerdir. 500 puan okul puanı olmadan tam puan olduğu için tüm testlerden full çekmeniz gerekmektedir. Bu netleri yaparak tyt sınavından ham puan olarak 500 puan alabilirsiniz.

  2 yıllık üniversite okumak için kaç puan gerekir?

  DiKKAT: 2 yıllık bölümleri tercih edebilmek için TYT sınavından en az 150 puan almanız gerektiğini unutmayın.

  Son 3 ay kala sınav kazanılır mı?

  3 ay sınavı kazanmak için çok uzun bir süre değildir fakat unutulmamalıdır çok kısa bir süre de değildir. 3 ay mucizevi bir zamanlamadır. Sınavdan önceki 3 ay birçok öğrenci havaların ısınmasıyla çalışma temposunu azaltır.

  TYT 3 ay da biter mi?

  Eğer hedefiniz ilk 200 bin içerisinde yer alıp her hangi bir lisans programına yerleşmek ise ve temeliniz çok zayıf değil ise 3 ayda TYT (40 net) ve AYT (25 net) bitebilir.

  See also:  Diyarbakır - Izmir Otobüs Bileti Ne Kadar?

  4 ayda TYT kazanılır mı?

  TYT ve AYT dengesini sağlaman gerekiyor

  Kesin bir ayrım olmamakla birlikte TYT’nin daha çok yorum/hız/pratikliğe; AYT’nin ise bilgiye dayandığını söyleyebiliriz. O nedenle artık sınava 4 ay kala TYT’de pratiklik kazanacağın, AYT’de ise bilgi birikimini artıracağın döneme giriyorsun.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector