universite ders kayitlari ne zaman?

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR? YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 6-10 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 4 -8 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak.

2021 üniversite ders kayıtları ne zaman?

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi ders seçimi ve kayıt yenileme işlemleri, 14 Şubat Pazartesi günü saat 10.00’da başlayıp 27 Şubat Pazar günü saat 23.59’da sona erecektir. Bütünleme sınavları sonrasında da ekle-sil günlerinde ders kaydı yapılabilecektir.

Üniversite ders kayıtları nasıl yapılır 2021?

Öğrencilerimiz ders kayıtlarını internet üzerinden Öğrenci Bilgi Sistemlerine (OBIS) erişerek (http://obs.aku.edu.tr/oibs/ogrenci) yapacaklardır.

Üniversite ders seçimi ne zaman son?

Üniversitemiz ön lisans ve lisans öğrencileri güz dönemi ders seçim işlemlerini 28 Eylül – 8 Ekim 2021 tarihleri arasında MEBİS’den yapacaklardır.

Üniversite ders kaydı nereden yapılır?

Ders kaydı nerede yapılır? Ders kaydı, Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden yapılır.

Ders Kayıtları Ne Zaman Başlıyor 2021-2022?

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Kayıt yenileme işlemleri tüm birimlerimiz için 14 Şubat 2022 (09:00) – 18 Şubat 2022 (23:59) tarihleri arasında yapılacaktır.

Üniversite ders kayıtları ne zaman 2021-2022?

2021-2022 Bahar dönemi ders kayıtları 16.02.2022 günü Lisans/önlisans için saat 09:00 da, enstitüler için 12:00 de açılacaktır. 20 Şubat 2021 Pazar günü sona erecektir. (Öğrenim süresini aşan ve ikinci öğretim öğrencileri katkı payı ve öğrenim ücretlerini yatırdıktan sonra kayıt yapacaklardır.)]

Universite ders secimi nasil yapiliyor?

Ders seçimi sürecinde okul tarafından size bölümünüzden bir danışman hoca atanır. Danışman hocalar birden fazla öğrenciyle ilgilenir, en çok da ders seçim dönemlerinde yardımcı olurlar. Dolayısyla seçimler başladığı zaman tavsiyemiz üniversitenizin olduğu şehirde yaşıyor oluşunuzdur.

Ders kayıt işlemi yapılmazsa ne olur?

Süresi içinde ders kayıt işlemi yapılmazsa ne olur? Ders kayıt işlemini gerçekleştirmeyen öğrenciler derslere devam edemez, sınavlara giremez, öğrencilik haklarından yararlanamaz. Bu süre öğrenim süresinden sayılır.

See also:  H&M Izmir Ne Zaman Açılacak?

Ders kaydı online yapılır mı?

Ders kayıtları Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapılır. Öğrenciler ders ekleme/çıkarma döneminin sonuna kadar kayıt yaptırmadıkları derslerden dönem sonunda not alamaz. Öğrenciler, akademik takvimde belirtilen tarihe kadar aldıkları derslerden çekilebilirler.

Ders seçimi ne zaman bitiyor?

AÖL DERS SEÇİMİ NE ZAMAN BİTECEK? 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 2.Dönem Ders Seçme İşlemleri başlamış olup 12 Şubat 2022 tarihinde mesai bitiminde sona erecektir. Hiç ders seçimi yapmayan öğrencilerin otomatik ders seçimi ataması yapılacaktır.

Ders seçimi ne zaman üniversite 2022?

Üniversitemiz ön lisans ve lisans öğrencileri bahar dönemi ders seçim işlemlerini 15 – 25 Şubat 2022 tarihleri arasında MEBİS’den yapacaklardır. Öğrenim ücreti borcunun bulunması durumunda ders seçim sayfası açılmayacağından Öğrenci Muhasebesi Birimine başvurulması gerekmektedir.

Üniversitede ders kaydı ne demek?

Ders kaydı, üniversitemiz bünyesinde yürütülen önlisans, lisans ve lisansüstü programlara kayıtlı öğrencilerin, ilgili yılın akademik takviminde belirtilen süreler içinde katkı payını ve/veya öğrenim ücretini ödemesi ve ders alma işlemini tamamlaması suretiyle gerçekleşen işlemdir.

Üniversite 1 sınıf ders seçimi yapılır mı?

Ø 1.sınıf öğrencilerinin güz dönemi ders kayıtları otomatik olarak öğrenci işleri tarafından yapılmaktadır. Öğrencilerin herhangi bir ders kaydı yapmasına gerek yoktur.

Üniversite ders kayıtları nasıl yapılır 2022?

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Ders Kaydı ve Kayıt Yenileme

  1. Kayıt için öğrencilerimiz sisteme kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yapacaklar.
  2. Öğrencilerimiz ders kayıt ekranından alacakları dersleri ve grup varsa grubunu seçip kontrollerini yaptıktan sonra danışman onayına gönder işlemini yapacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector