Sağlıkçılara Ücretsiz Ulaşım Ne Zamana Kadar Geçerli Izmir?

Sağlıkçılara Ücretsiz Toplu Taşıma Hakkı İzmir Uygulamanın İzmir’de, ilk olarak 31 Mart 2022 tarihine kadar uzatıldığı duyurulmuştu. Sonraki süreçte İzmir Büyükşehir Belediyesi, uygulamayı diğer büyükşehir belediyeleri gibi 30 Haziran 2022 tarihine kadar uzattı.

Izmir toplu taşıma Sağlıkçılara ücretsiz mi?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tüm dünyayı sarsan küresel salgınında risk grubundaki sağlık çalışanlarının toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanmaları uygulamasını genişletti.

Sağlık çalışanlarına ücretsiz kart ne zamana kadar geçerli?

Toplam 264 bin sağlık çalışanın faydalandığı uygulamaya adli tıp uzmanları da eklendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) pandemi süreci nedeniyle Mayıs 2020 tarihinde uygulamaya koyduğu sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım hakkı, 30 Haziran 2022 tarihine kadar uzatıldı.

Sağlık personeli İzmirim Kart ne zamana kadar geçerli?

Aralık ayı meclis oturumunda İzmirim Kart bünyesinde sağlık emekçilerine özel Sağlık Personeli Kartı çıkarılması kararı alındı. Sağlık Bakanlığının kayıt sisteminde yer alan sağlık personeli için geçerli olan kartların dağıtımı ise 28 Şubat 2022 tarihine kadar sürecek.

İzmirim Kart Sağlıkçılara ücretsiz mi?

Toplu ulaşımdan indirimli yararlanan 60 Yaş, Öğrenci ya da Öğretmen İzmirim Kartı bulunan sağlık çalışanlarının ise ücretsiz toplu ulaşım hakkı için bu kartlarını kapattırarak sağlıkçı kartı alması gerekiyor.

Izmir’de sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım ne zamana kadar 2021?

Sağlık çalışanlarına tanınan ‘ücretsiz toplu taşıma’ hakkı 28 Ekim’de Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla 31 Aralık 2021 tarihine kadar uzatılmıştı.

Sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım ne zamana kadar 2021?

Bu kapsamda, Cumhurbaşkanlığınca alınan 28 Aralık 2021 tarihli yeni Karar da dikkate alınarak sağlık çalışanlarımız Belediyemizce verilen toplu taşımacılık hizmetlerinden 30 Haziran 2022 tarihine kadar ücretsiz olarak yararlanmaya devam edeceklerdir.

Sağlık çalışanı ücretsiz ulaşım uzatılacak mı?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun önerisiyle meclise gelen ve Türkiye’de ilk olarak başlatılan sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarını ve İSPARK’a ait otoparkları ücretiz kullanabilmesi uygulaması, 30 Haziran 2021’e kadar uzatıldı.

See also:  Milli Eğitim Bakanlığına Şikayet Nasıl Yapılır?

Sağlık çalışanı kartı tekrar uzatılacak mı?

SAĞLIKÇILARA ÜCRETSİZ ULAŞIM NE ZAMANA KADAR UZATILDI? İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Tolantısı’nda gündeme gelen konulardan biri olan sağlık çalışanlarına ulaşımdan ücretsiz yararlanma hakkı, 6 ay daha eklenerek oy birliği ile 30 Haziran 2022 tarihine kadar uzatılmıştı.

İzmirim Kart sağlıkçı kartı ne kadar basıyor?

Bu protokole göre; eczacıların ve eczane çalışanlarının ‘sağlıkçı kart’ için yapması gereken işlemler ve detaylı bilgiler aşağıdadır. İlk başvuru için kart ücreti 10 TL’dir. Başvurular 04 Aralık 2021 tarihinden itibaren www.izmirimkart.com.tr adresi üzerinden online yapılacaktır.

Sağlıkçı indirimi ne zamana kadar?

Sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personel, 30 Haziran 2022’ye kadar toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanabilecek.

Izbanı kimler ücretsiz kullanabilir?

kendileri, eşleri, anne ve babaları ile evli olmayan ve yirmi beş yaşını doldurmamış çocukları.

 • Hayatını kaybedenlerin,
 • Harp veya vazife malulü sayılanlardan aylık almakta iken hayatını kaybedenlerin,
 • Harp veya vazife malulü sayılmaları sebebiyle aylık almakta olanların,
 • Izmir sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım kartı nasıl alınır?

  – Başvurular www.izmirimkart.com.tr adresi üzerinden online yapılacaktır. – Başvuru sahibinin sağlık çalışanı kabul edilip edilmediğine dair doğrulama Sağlık Bakanlığı ÇKYS sistemi ve İzmir Tabip Odası verileri üzerinden yapılmaktadır.

  İzmirim Kart kimlere ücretsiz?

  4/03/2014 tarih ve 28931 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları Yönetmeliği” doğrultusunda 65 yaş ve üzeri kişiler alacakları seyahat kartı ve ya Nüfus Cüzdanıyla şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanır.

  Sağlıkçı kartı ücretsiz mı?

  Toplantıda, tüm sağlık çalışanlarının İstanbulkart entegrasyonuna dahil olan toplu ulaşım araçlarından 30 Hazirana kadar ücretsiz yararlanmasını içeren gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector