polonya da nasil universite okurum?

Polonya’da üniversite okumak için, Türkiye’de üniversite sınavına girmeniz gerekmiyor. Lisede hangi bölümden mezun olduğunuza bakılmaksızın sadece bir lise diploması ile Polonya üniversitelerinde istediğiniz bölüme kayıt yaptırabiliyorsunuz.

Varşova Üniversitesi nasıl girilir?

Avrupa Birliği üye ülkelerinde üniversite eğitimi almak için üniversite sınavında başarı elde etmeniz veya bir üniversiteye yerleştirilmiş olmanız gerekmiyor. Bir Varşova üniversitesi bünyesinde eğitim almak için, lise eğitiminize, yeterlilik ve tercihlerinize uygun bir bölüme kayıt yaptırarak eğitim alabilirsiniz.

Polonya’da üniversite okumak ne kadar?

Polonyada Üniversite fiyatları yıllık 1500 Eur ile 12.000 Eur arasında değişmektedir. Lehçe bölümler ekonomiktir ve fiyatları düşüktür. Polonyada İngilizce İşletme, Polonyada psikoloji, mühendislik vb. bölüm ücretleri 3000 – 4500 Eur civarındadır. Polonyada tıp içerikli bölüm ücretleri 9.000 – 13.000 Eur civardındadır.

Polonya üniversite okunur mu?

Polonya eşşiz tarihi dokusu ve Avrupa Birliği ülkesi olması açısından üniversite eğitimi için çok iyi bir tercihtir. Ayrıca Türkiye’den gelen öğrenciler sınav stresi yaşamadan, lise diploma notları ile üniversite hayallerini gerçekleştirebilecekler.

Polonyada Hangi üniversite okunur?

Polonya üniversitelerinden 23 tanesi dünya sıralamalarında ilk 1000 içerisinde bulunmaktadır.

 • Jagiellonian University.
 • University of Warsaw.
 • AGH University of Science & Technology.
 • Warsaw University of Technology.
 • Adam Mickiewicz University Poznan.
 • Wroclaw University of Science & Technology.
 • University of Wroclaw.
 • Türkiye diploması Polonyada geçerli mi?

  DİPLOMA; Alacağınız diploma tüm Avrupa ülkelerinde geçerli olacaktır. Aynı zamanda ilk 1000′ e giren dünya üniversitelerinde eğitim aldığınız takdirde direk YÖK denkliği alırsınız, aksi durumlarda ise yök denkliği almanız oldukça kolaydır.

  Polonyada üniversite okumak için yaş sınırı var mı?

  Polonya’da Üniversite Başvuru için yaş sınırı

  Polonya’daki üniversitelerde lisan eğitimi almak için başvuru yapacak adayların 25 yaş ve altında olması istenmektedir.

  See also:  Eğitim-Is Sendikası Nereye Bağlı?

  Polonya üniversiteleri ücretli mi?

  Polonya, Avrupa’da üniversite eğitimi almak için en ekonomik ülkelerden biridir. Üniversitelerin yıllık ücretleri 3.000 – 4.500 Euro arasındadır. Eğitiminizi Lehçe olarak almayı tercih ederseniz yıllık üniversite harcınız önemli oranda düşecektir. Öğrencilerin konaklama için çeşitli seçenekleri vardır.

  Polonya üniversite ücretsiz mi?

  Polonya Üniversiteleri, Avrupa Birliğinden maddi olarak destek ve hibe almaktadır. Polonya’da üniversite okumak isteyen AB vatandaşlarına üniversiteler ücretsiz, AB vatandaşı olmayan diğer ülke vatandaşları ise yıllık ortalama 3.000 euro gibi ekonomik eğitim ücretleri öderler.

  Varşova Üniversitesi iyi mi?

  polonya’daki en büyük üniversitedir. 2006 yılında polonya’daki en iyi ikinci üniversite seçilmiştir. üniversite kampüsü şehrin içerisinde bulunmaktadır. tıp alanında tabiri caizse yardırmaktadır. bu alanda avrupa’nın ileri gelen üniversitelerindendir.

  Polonya’da üniversite okumak zor mu?

  Polonya’da eğitim hem zor hem de kolay diyebilirim. Ancak bu, hem üniversiteden üniversiteye değişebilen bir konu iken, en çok da sizin ne kadar başarılı bir öğrenci olduğunuza göre değişebilen bir konu. Polonya’da Devlet üniversiteleri, Özel üniversitelere göre daha kaliteli bir eğitime sahip.

  Neden Polonya’da üniversite?

  Polonya üniversiteleri yüksek eğitim kalitesine sahiptir. Polonya’da 450’den fazla yüksek öğretim kurumu bulunmaktadır. Bunlar belirli ve geniş dallarda ileri derecede uzmanlaşmış kadrolara sahip üniversitelerdir. Avrupa’da kaliteli bir eğitim almak istiyorsanız Polonya doğru bir seçim.

  Polonya üniversite kaç saat?

  Polonya’da lisans eğitimi genellikle 3 yıl sürmektedir. Mühendislik bölümlerinde bu süreç 3.5-4 yıl, diş hekimliği ve eczacılık 5 yıl, tıp eğitimi ise 6 yıl sürmektedir. Dünyanın en eski üniversitelerindendir. Sıralamalarda ilk 300 içerisindeki bu üniversite çok prestijlidir.

  Polonya üniversitelerine nasıl başvuru yapılır?

  Lisans başvurusu için gerekli belgeler;

  1. Başvuru Formu.
  2. Öğrenci Sözleşmesi.
  3. 4 adet Fotoğraf.
  4. Nüfus Cüzdanı (Fotokopi)
  5. Lise diploması (Orijinali ve 2 adet Noter Onaylı Fotokopisi) (Apostille Mühürlü)
  6. Lise Transkript (3 adet İngilizce) (Apostille Mühürlü)
  7. Varsa dil bildiğin dair sertifika (TOEFL, IELTS, Cambridge…)
  See also:  Ankara Izmir Hızlı Tren Ne Zaman Açılacak?

  Polonya’da hangi bölüm okunmalı?

  Polonya’da Okunabilecek Bölümler

 • Tıp.
 • Mühendislik.
 • Diş Hekimliği.
 • Eczacılık.
 • Psikoloji.
 • İşletme-Ekonomi.
 • Uluslararası İlişkiler.
 • Siyasal Bİlimler.
 • Polonya’da yaşam nasıl?

  Ülkede yaşam diğer Avrupa ülkelerine nazaran daha makul ve ucuzdur. ZŁOTY para birimi para birimimiz TL’den daha düşük bir kura sahip olup,bu da bizlere Polonyada daha ucuz ve cazip bir yaşam imkanı sunmaktadır. Polonya Üniversiteleri öğrencilerine tüm Avrupa ülkelerinde geçerli olan mavi diploma imkanı sunmaktadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector