Özel Okul Şikayetleri Nereye Yapılır?

Eğer probleminize bu şekilde de bir çözüm bulamadıysanız ya da idare hakkında bir problem ile karşı karşıya kaldıysanız bunun için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulmuş olan ALO 147 hattını arayarak şikayetinizi dile getirebilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerini nereye şikayet edilir?

ALO 183: Alo 183 hattı aracılığıyla kadın, çocuk, engelli ve yaşlı, şehit yakınları ve gazilerle ilgili gelen çağrılar değerlendirilerek rehberlik ve danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Hocaları nereye şikayet edilir?

Öğretim Elemanı Şikayetleri

Akademik programlar hakkında verilen kararlardan haksız yere etkilendiğini düşünen bir öğretim elemanının yazılı olarak ilgili Fakülte Dekanlığı’na ya da Enstitü Direktörlüğü’ne şikayetini bildiren bir dilekçe vermesi gerekir.

Öğretmenleri nasıl şikayet edilir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada MEBİM Alo 147 Öğretmen Şikayet Hattı’nın yerinen MEBİM 444 0 632 hattının açıldığı belirtildi. Öğretmen, veli, öğrenciler ve eğitimle ilgili herkes bu hattı arayarak hizmet alabilir.

Özel kreş nereye şikayet edilir?

Kreşlerdeki problemler ile alakalı bir şikayet söz konusu olduğu zaman en yakın il ya da ilçe milli eğitim müdürlüklerine başvurulabilir. Ya da bulunan il ve ilçedeki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının herhangi bir birimine, şubesine başvuruda bulunabilir.

Okul idaresi nasıl şikayet edilir?

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un talimatıyla, ‘MEBİM 147’ hattı kaldırılarak yerine öğretmen, öğrenci ve veliler olmak üzere diğer vatandaşlara etkin ve kaliteli hizmet vermek amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi ‘444 0 632’ telefon hattı kuruldu.

Öğretmen veliyi nereye şikayet eder?

daha başka dertlerinizmi var arayın VELİ Müşteri temsilcisini pardon Alo 147’yi size sonsuz hizmet sunsun

Üniversite şikayetleri nereye yapılır?

YÖK e şikayet edebilirsin.

Cimer nereye şikayet edilir?

CİMER’e 150 numarası üzerinden ulaşmak mümkündür. 150 çok yoğun bir numaradır. Bundan dolayı da hat düşmemesi sorunları yaşanabilir. Cumhurbaşkanlığı telefon numarası üzerinden ulaşmak da mümkündür.

See also:  Izmir Izban Ne Zaman Açıldı?

Üniversiteye şikayet dilekçesi nasıl yazılır?

Dilekçe; ciddi, resmi, saygılı bir dil ve üslup ile hazırlanmalıdır. Talep edilen işlem ya da bilgi yasalara uygun olmalı; yasal çerçeve içerisinde açık ve anlaşılır bir şekilde istenmelidir. Şikâyet söz konusuysa, şikâyete konu olan belgeler mümkünse eklenmeli ve tanıklar dilekçede belirtilerek açıklanmalıdır.

Öğretmen bimere şikayet edilirse ne olur?

şikayet edilen öğretmene ve şikayetçiye ne olur – Öğretmen Sözlük. Öğretmenler hakkında her gün yüzlerce yazılı şikayet dilekçesi ve yine Bimer ve Alo 147 aracılığıyla sayısız şikayet yapılıyor. Bu şikayetler neticesinde öğretmenler hakkında inceleme soruşturma açılıyor.

Öğretmen hangi durumlarda işten atılır?

Bir öğretmen öğrencisine kopya verirse, iffetsiz davranırsa, cinayet işlerse ve rüşvet, zimmet gibi suç işlediği netleşip, ceza alırsa ancak görevden alınabiliyor. Mesleğe başlarken aldığı sağlık raporu dışında öğretmenlik hayatı boyunca istemediği takdirde herhangi bir psikolojik teste tabii tutulmuyor.

Hakkınızda şikayet var mı?

Hakkında şikayet olup olmadığını adliyeye gidip savcılık ön büro bölümünden sorgulatabilirsiniz. Ama bazen başka adliyelerde şikayetler söz konusu olabiliyor. Sürekli takibini yapmak ve profesyonel olarak ifade anlamında yardım almak için bir avukat yardımıyla bu işi yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Özel kreşleri kim denetler?

Türkiye’de toplam 32 bin 542 kreş bulunuyor. Bunların yüzde 8’i Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yüzde 84’ü ise ise Milli Eğitim Bakanlığı denetimine tabi olarak hizmet veriyor.

Kreşler hangi Bakanliğa bağli?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kreşler kısıtlamadan muaf olanların çocukları için açık olacak. Tarım ve Orman Bakanlığında devir teslim töreni gerçekleşiyor.

Özel Kreşler kime bağlı?

Kreş ve Gündüz Bakımevleri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olarak açılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector