Özel Okul Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?

Türkiye Özel Okullar Derneği’nden yapılan açıklamaya göre, Milli Eğitim Bakanlığı’nca yayınlanan ‘Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu 2018’ kayıt takviminde de yer aldığı gibi Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kapsamında yapılan sınavların tamamını veya bir kısmını ya da Yerleştirmeye Esas Puan (YEP) kullanan özel okulların kayıt işlemleri Haziran – Temmuz arasında yapılacak.
Özel okullar Haziran’dan itibaren ön kayıtlarını almaya başlayacakları belirtildi. Özel okullara kesin kayıtlar da Temmuz’dan itibaren e-okul sisteminden gerçekleştirilecek.

Özel okul kayıtları ne zaman bitiyor 2021?

Ön kayıt yaptıran ve kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kesin kayıtları 06 Temmuz 2021 tarihinde saat 19.00’a kadar yapılacaktır.

Özel okula nasıl girilir?

Buna göre özel liseler 6 Haziran’da yapılacak 2021 LGS puanı sonuçlarına göre öğrenci kaydı yapacak. Geçtiğimiz yıl da aynı sistem uygulandığı için değişikliğe gidilmedi. Özel okullar Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) merkezi sınav sonucuna göre öğrenci alacak.

Özel okul kayıt yenileme ne zaman?

Yazıda, ’31 Mayıs 2022 tarihine kadar mazeret belirtmeksizin kaydını yenilemeyen öğrencilerin kayıt yenileme işlemlerinin yapılmayacağı belirtilmiştir. Bazı okullarımızda kontenjan dolu olduğundan 31 Mayıs 2022 tarihine kadar kayıt yenileme işlemi yapmayan öğrencinin kaydı yapılamayacaktır’ denildi.

Tercih yapmadan özel liseye kayıt yapılır mı?

Özel ortaöğretim kurumlarına kesin kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, tercihte bulunamayacaklardır. Ayrıca, bu okullara kayıt (aday kayıt/ön kayıt ya da kesin kayıt) yaptırmadan önce tercih başvurusu yapmış olan öğrencilerin tercihleri, Bakanlık tarafından iptal edilecektir.

2021 özel lise kayıtları ne zaman?

ÖZEL LİSE KAYIT TAKVİMİ / BİRİNCİ KAYIT DÖNEMİ

*Birinci kayıt dönemi 1- 5 Temmuz 2021 tarihleri arasında başlarken, aynı zamanda birinci burs başvurularının alınması da bu tarihte gerçekleştirilecek. * 6 Temmuz 2021 – Asil Liste Kesin Kayıtları ve 7 Temmuz ise yedek liste kesin kayıtları başlayacağı duyuruldu.

See also:  Şartlı Eğitim Yardımı Ne Zaman Yatacak 2022?

2021 özel okula gidecekler tercih yapacak mı?

Bu okullar için tercih listesi hazırlanmayacak. Puanı yeten öğrenciler için veliler bu okullara önce önkayıt yaptıracak. Önkayıt birden fazla okula yapılabilecek, kesin kayıt ise tek okula olacak. Geçmiş yıllarda olduğu gibi özel okula kesin kayıt yaptıranlar devlet liseleri için tercih yapmayacak.

Özel lise fiyatları ne kadar?

2021 – 2022 özel okul ücretleri:

 • Anaokulu (3 Yaş): 43,500 TL.
 • İlkokul Hazırlık: 61,500 TL.
 • 1, 2, 3 ve 4. Sınıf: 78,500 TL.
 • 5,6,7 ve 8. Sınıf: 81,000 TL.
 • Fen Lisesi Ve Kolej: 81,750 TL.
 • Fen Ve Teknoloji Lisesi: 75,500 TL.
 • Tüm Sınıflar İçin Yemek Ücreti: 8500 TL.
 • Kolejler LGS puanına bakıyor mu?

  Bu yıl 77 özel okul öğrencileri LGS puanı ile alacaktır. LGS ön tercihler okulların internet sitesinde yer alan takvimine göre düzenlenecektir. Özel liseler, 1. ön kayıtları 1-2 ve 5 Temmuz tarihleri arasında yapacaktır. Kesin kayıt dönemi ise 6 Temmuz’da ise yapılacak.

  Özel liseye gitmek için puan gerekli mi?

  – Özel okullara girmek için öğrencinin 8’inci sınıf TEOG sınavlarına girmiş ve okulun taban puanının üzerinde puan almış olması gerekiyor.

  Özel okuldan öğrenci atılabilir mi?

  ‘Öğrenciler, disiplin kurulu kararı olmadan okuldan atılamaz. Eğitim kurumu tarafından yapılan, her şeyden önce Anayasa’da güvence altına alınan eğitim hakkının açıkça ihlaldir. Kurum istediği gibi, sırf veliler bazı taleplerde bulundular diye sözleşmeyi feshedip öğrencinin eğitim ve öğretim hakkını engelleyemez.

  Özel okuldan özel okula nakil nasıl yapılır?

  Okul müdürlüğü öğrencinin mazeretini gösteren belge ile birlikte, davranış notunu ve yıl sonu başarı ortalamasını nakletmek istediği okul müdürlüğüne gönderir.Alınacak olumlu yazı üzerine tasdikname düzenlenerek nakil işlemi yapılır. Özel ilköğretim okulları arasındaki nakiller resmî okulların mevzuatına göre yapılır.

  See also:  Okul Öncesi Ne Zaman Açılacak?

  Özel okul ödemeleri nasıl yapılır?

  Özel okul ödemelerini size en yakın şubemizden ya da dilediğiniz Bankamatik (+) aracılığıyla yapabilirsiniz. Ödemesi geciken eğitim masrafları konusunda problem yaşamamak ve eğitim, yemek, servis gibi okula yapacağınız tüm ödemeleri zamanında yapabilmek adına, dilerseniz Otomatik Ödeme Talimatı verebilirsiniz.

  Özel okul tercihleri nasıl yapılacak 2021?

  Tercihler öğrenci ve velisi tarafından e-okul üzerinden ya da herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecek. Tercihlerin mutlaka ortaokul müdürlüklerine onaylatılması gerek, aksi halde geçerli olmayacak.

  Özel liseden devlet lisesine geçiş var mı?

  (6) Özel ortaöğretim kurumlarından resmî ortaöğretim kurumlarına nakil ve geçişler program uyumuna ve nakil şartlarına göre yapılır.

  Okul tercihi ne zaman yapılacak 2021?

  Yerleştirme işlemleri için tercihlerin alınması 05-16 Temmuz 2021 tarihleri arasında yapılacak. Öğrenciler tercihlerini http://www.meb.gov.tr ya da https://eokul.meb.gov.tr internet adresinden yapabilecek.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector