Okula Gitmeyenler Nasıl Eğitim Alacak?

Sadece Mazereti Olan Öğrenciler İçin Uzaktan Eğitim Devam Edecek! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaptığı açıklamada mazereti dolayısıyla yüz yüze eğitime gidemeyecek öğrenciler için Eğitim Bilişim Ağı (EBA) TRT üzerinden yayın yapılmaya devam edeceği bilgisi verdi.

Okula gitmeyen öğrenciler nasıl eğitim alacak?

“Mazereti dolayısıyla yüz yüze eğitime katılamayan öğrencilerimiz için TRT EBA ve EBA platformu aracılığıyla eğitime devam edilecektir” diyen Özer, sözlerini şöyle sürdürdü: * Okullarda eğitim, ders saatleri azaltılmadan ve mevcut öğretim programlarının bütünü dikkate alınarak gerçekleştirilecektir.

8 sınıfların okula gitmesi zorunlu mu?

Öğrencilerin haftada 5 gün okula gitmesi zorunlu olacak ve geçen yıllarda olduğu gibi devam zorunluluğu olacak. Özürsüz/raporsuz yüz yüze eğitime katılmayan öğrencilerin devamsızlık verileri sisteme işlenecek.

Yüz yüze eğitim zorunlu mu?

YÜZ YÜZE EĞİTİM ZORUNLU MU? 2021-2022 eğitim öğretim yılında planlanmış online eğitim seçeneği bulunmuyor. Bu nedenle tüm kademelerde zorunlu yüz yüze eğitim uygulanacak. Mazereti dolayısıyla yüz yüze eğitime katılamayan öğrenciler için TRT EBA ve EBA platformu aracılığıyla eğitime devam edilecek.

Öğrencilerin okula gitmesi zorunlu mu?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2021-2022 eğitim öğretim yılı hakkında merak edilen konulara açıklık getirdi. Okullarla ilgili en çok merak edilen konu ise şu günlerde “Okula gitmek zorunlu mu?” sorusu olurken, Bakan Özer, yüz yüze eğitime katılımın zorunlu olduğunu açıkladı.

Liseyi okumamanın cezası var mı?

Mevcut mevzuata göre çocuğunu ilköğretime göndermeyen veliye, çocuğun okula devam etmediği her gün için 15 lira idari para cezası veriliyor. Bu para cezasına rağmen çocuğunu okula göndermeyen veya göndermeme sebeplerini okul idaresine bildirmeyen veliye, 500 lira idari para cezası veriliyor.

Okula gitmemek için neler yapılabilir?

Nezle veya grip olmuş taklidi yap.

  1. Birkaç peçeteye burnunu sümkür ve onları yere veya komodinin/yatağının üzerine koy.
  2. Burnun tıkalıymış gibi sadece ağzından nefes al.
  3. Eğer onlarla aynı odada değilsen ve sana bir şey sorarlarsa konuşurken burnunu hafifçe tıka.
  4. Üzerine birkaç kat kıyafet giy.
See also:  Adana Toki Nerede Yapılıyor?

Okula gitmeyenler yok yazılacak mı?

OKULA GİTMEYENLER YOK YAZILACAK MI? Özürsüz/raporsuz yüz yüze eğitime katılmayan öğrencilerin devamsızlık verileri sisteme işlenecek.

2021 eğitim zorunlu mu?

Milli Eğitim Bakanlığı 81 il Milli Eğitim Müdürlükleri’ne okullarda yeni eğitim öğretimin nasıl olması gerektiğine dair yazı gönderdi. 2021-2022 eğitim öğretim döneminde yüz yüze eğitimler zorunlu olacak. İsteğe bağlı uzaktan ya da online olarak eğitim seçeneği bulunmuyor.

2021 yüz yüze eğitim zorunlu mu?

OKULA GİTMEK ZORUNLU MU? Yeni eğitim yılı 6 Eylül’den itibaren tüm kademelerde yüz yüze olarak başladı. Eğitimin şekli ve formatı yalnızca yüz yüze olacağı için zorunlu kabul edilecek.

6 Eylül yüz yüze eğitim zorunlu mu?

Çocuklarımızın gelişimi, sağlığı ve geleceği için koronavirüsle birlikte yaşamayı öğrenmek ve yüz yüze eğitime devam etmek zorundayız. Kıymetli öğretmenlerimiz, değerli velilerimiz ve sevgili öğrencilerimiz; inşallah, 6 Eylül 2021 tarihi itibarıyla tüm kademelerde haftada 5 gün ve yüz yüze eğitime başlıyoruz.

Yüzyüze eğitim bitiyor mu?

17 Haziran Cuma Günü 2021-2022 eğitim öğretim yılı sona erecek.

Öğrenci aşı zorunlu mu?

Öğrencilere yönelik aşı ve PCR testi zorunluluğu bulunmuyor. Sadece öğretmenler değil servis şoförlerinden, servislerde görevli yardımcı personel, okullardaki idari personel, kantin ve yemekhane çalışanlarına kadar eğitim-öğretim ortamına dahil olan tüm eğitim çalışanları aşı olmak istiyorlarsa aşı olacaklar.

Çocuğunu okula göndermeyen veliye hangi yaptırımlar uygulanır?

Çocuğunu okula göndermeyen veliye, çocuğun okula devam etmediği her gün için 15 TL. idari para cezası kesilir. Bu cezaya rağmen çocuğunu okula göndermemeye devam eden ya da göndermeme nedenlerini okul yönetimine bildirmeyen veliye 500 TL. idari para cezası kesilir.

Pandemide okula gitmek zorunlu mu?

Okula devam etmek zorunlu

Pandeminin geçtiğimiz dönemlerinde hibrit modelde okulların açıldığı zamanlarda okula katılım gönüllü idi ancak bu dönemde okullara devam etmek zorunlu. Milli Eğitim Bakanı “Özer Okullarımız tüm kademelerde haftada beş gün ve yüz yüze eğitimle açılıyor. Yüz yüze eğitime katılım zorunlu olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector