Okul Sporları Lisans Nasıl Çıkarılır?

Okul sporları lisansı çıkarmak için; aile izin belgesi, sağlık raporu, T.C. Kimlik numarası, okul numarası, veli iletişim numarası, mail adresi ve okula kayıt tarihi gibi bilgiler gerekmektedir. Beden Eğitimi Öğretmeni İşleri Okul Sporları İşlemleri

Okul Sporları lisans nasıl çıkar?

Okul kullanıcısı, sistemde hiçbir kaydı bulunmayan bir öğrenciye lisans çıkarmak için öncelikle ‘Sporcu-Sporcu İşlemleri- Sporcu Ekle’ kısımlarından öğrenciyi sporcu olarak kaydettikten sonra, ‘Okul sporları Lisansları’ sekmesindeki ‘Yeni Ekle’ bölümünden lisans oluşturabilir.

Sporcu Lisansı nasıl alınır 2022?

Sporcu lisans işlemleri il/ilçe müdürlüklerinden yapıldıktan sonra, Federasyon Müsabaka Otomasyon Sistemine kayıt yapılması gerekmektedir. Başvurular Federasyon Otomasyon sistemi üzerinden Kulüp Yetkilisi ya da İl Temsilcileri tarafından yapılacaktır.

Okul Sporları çalıştırıcı belgesi nasıl alınır?

1. Okul kullanıcıları “Okul Bilgi Formu” sekmesi altında okulları ile ilgili Spor Bilgi Sisteminde kayıtlı temel bilgileri, taahhüt ettikleri branşları ve yönetici, antrenör bilgilerini görüntüleyebilir ve PDF formatında çıktı alabilirler.

Sporcu Lisansı nasıl alınır?

Sporcuların lisans başvurularında kulüp adına değil ‘ferdi’ olarak başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

 1. 18 yaşından küçükler için Veli/Vasi İzin Belgesi (EK-1) (Veli/Vasi İzin Belgesi, e-Devlet üzerinden de düzenlenebilir.)
 2. 18 yaşından büyükler için Sürücü Belgesi Fotokopisi (Ehliyet)
 3. Kimlik Belgesi Fotokopisi.

Spor lisansımı nereden görebilirim?

Sporcu lisans bilgileri sorgulamak için e-Devlet sistemini kullanabilirsiniz. https://spor.sgm.gov.tr/EDevlet.aspx Bu adresten sporcu lisansı hakkında detaylara ulaşabilmeniz mümkündür.

Lisanslı sporcu olmak ne işe yarar?

Lisanslı sporcu olmak; bir çok okulda profesyonel lisansınız varsa üst düzeyde katkı sağlamaktadır. Lisansta aslolan mevzu üst düzey lisansa sahip olmaktır. Örneğin, profesyonel lisansa sahip bir sporcuya 100 üzerinden 60 puan gelirken, amatör lisansa sahip sporcuya yalnızca 10 puan gelmektedir.

Sporcu Lisans süresi ne kadardır?

j)Kulüplerde tescil süresi 2 yıldır. Transfer yaşı Yüzme, Atlama, Senkronize Yüzmede 16 ve Sutopunda 20’dir. k)Kulüp lisansından Ferdi lisans çıkaranlar kulübüne veya başka kulübe tekrar lisans çıkarmak isterse 1 yıl beklemek zorundadır.

See also:  sГјleyman demirel hangi Гјniversite mezunu?

Lisans nereden alınır?

Lisans çıkarmak isteyen sporcunun aşağıdaki belgeler ile birlikte bağlı bulunduğu il müdürlüğüne müracaat etmesi gerekmektedir. Belgelerin kulüp veya ferdi sporcu tarafından daktilo ya da bilgisayar ile doldurulması şarttır.

Lisanslı voleybolcu nasıl olunur?

Lisanslı Sporcu Nasıl Olunur?

 1. Sağlık raporunu devlet hastaneleri ya da sağlık ocaklarından alabiliyorsun.
 2. Tescil fişini ise bu linkten indirmen, bilgisayarda doldurman ve teslim etmeden önce imzalaman gerekiyor.
 3. Yoğunluğa bağlı olarak süre değişse de en geç birkaç saat içinde lisansını teslim alman mümkün.

Okul Sporları şifresi nasıl alınır?

1.AŞAMA: Okulların e-mail adresine SGM tarafından otomatik şifre gönderilecektir. Bu şifre ile sisteme giriş yapabilir.www.okulsportal.gsb.gov.tr sitesinden girerek Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığını tıkla. Açılan sayfada sağ yukarıda Okul sporları Bilgi Yönetim Sistemi Bölümünü tıkla.

Sporcu özgeçmiş belgesi nasıl alınır?

Sportif özgeçmişiniz mevcut demektir. Lisans yılınız olarak özgeçmiş çıkartmak istiyorsanız. Bulunduğunuz il veya ilçenin spor il- ilçe spor müdürlüğüne giderek lisan yılınızın dökümanını Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartınız ile alabilirsiniz.

Spor Bilgi Sistemi Denklik Başvurusu Nasıl Yapılır?

a- E-Devlet üzerinden giriş yapıldıktan sonra arama butonuna “spor bilgi sistemi” yazıp; spor elemanlarını tıklayarak denklik işlemleri butonundan giriş yapılması gerekmektedir. ( Detaylı anlatım sunumu için tıklayınız. ) b-Transkriptler onaylı olarak E-Devlet sistemine yüklenmesi gerekmektedir.

Sporcu Lisansı nasıl alınır 2021?

Lisans tescili (İlk defa lisans alacaklar) için gerekli evraklar:

 1. Ek-10 Sağlık Raporu.
 2. Ek-2 Yüzme Bildiğine Dair Beyan.
 3. 3 Adet güncel vesikalık fotoğraf.
 4. Ek-3 Sporcunun Kulüple İlişkisini Gösteren Belge* (Sporcu kendi kulübünden alacaktır.)
 5. Ödeme Dekontu (Dekont açıklaması: Türkiye Yelken Federasyonu/Sporcu Lisansı Tescil)

Sporcu olmak için ne yapılmalı?

Bir sporcunun milli sporcu olabilmesi içini federasyonlar ile bu federasyonların üyesi olduğu uluslararası kuruluşların yıllık faaliyet programlarında yer alan uluslararası spor müsabakalarına katılması için temsil görevi verilen ve fiilen yarışan sporcuya verilen Milli Sporcu Belgesi’ne sahip olması gerekir.

See also:  Izmir Kanalizasyon Nereye Akıyor?

Sporcu lisansı üniversite sınavında ne işe yarar?

Buna göre lise döneminde lisanslı aktif spor yapan öğrenciler, üniversiteye giriş sınavlarında ek puan alarak istedikleri bölümlerde okuma şansı elde edebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector