Okul Kantinleri Ne Zaman Açılacak?

MEB Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından il ve ilçe müdürlüklerine gönderilen yazıda, MEB’e bağlı resmi okul ve kurumlarda bulunan kantinlerin 19 Ekim 2020 itibariyle açılmasına karar verildiği ifadesi yer aldı.

2021 okul kantinleri ne zaman açılacak?

MEB açıkladı! Okul kantinleriyle ilgili önemli karar. Son dakika haberi Yüz yüze eğitimin başladığı ilkokullarla 8. ve 12’nci sınıfların bulunduğu okullarda kantinlerin 19 Ekim’den itibaren açılmasına karar verildi.

Okulda kantinler açılacak mı?

6 Eylül itibarıyla başlatılacak yüz yüze eğitim ile birlikte Türkiye genelindeki okul ve kurumlarda COVID-19 tedbirleri alınarak kantinler, yemekhaneler ve pansiyonlar da açılacak.

Okul kantin ihaleleri ne zaman yapılır?

Söz konusu kantinler ile ilgili verilecek tekliflerin kapalı zarf içerisinde 3 Eylül 2021 Cuma günü mesai bitimine kadar Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Arşiv bölümüne ulaştırılması gerekmektedir. İhale teklifleri için gerekli evraklar ekte sunulan Okul Kantini İhale Şartnamesi’nde belirtilmektedir.

Okul kantinlerinde ne satılabilir?

Eğitim kurumlarında satışı uygun olan gıda ve içecekler; meyveler, çiğ tüketilebilen sebzeler, salatalar, kuru meyveler, kuru yemişler, taze sıkılmış meyve ve sebze suyu, içme sütü, yoğurt, ayran, günlük haşlanmış yumurta, zeytin, çeşnili ekmekler, tam buğday ekmeği, tam buğday unlu ekmek/tam buğday unlu lavaş,

Okul kantin ihaleleri kaç yıllık?

Madde 6 – İş bu sözleşmenin süresi bir yıl olup bu bir yıllık işletme süresi sözleşmenin feshini gerektiren nedenler yoksa en fazla 5 yıl süreyle uzatılabilir.

Okul kantinlerinde oyuncak satılabilir mi?

Sıvı içerisinde büyüyen dekoratif ürünlerin kırtasiye, oyuncakçı ve okul kantinlerinde piyasaya arz edilmesi 31/12/2018 tarihli 30642 sayılı Resmi Gazete’de Yayımlanan Bazı Tüketici Ürünlerindeki Uygunluk Denetimi Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ ile yasaklanmıştır.

6 Eylül de kantinler açık mı?

6 Eylül itibarıyla başlatılacak yüz yüze eğitim ile birlikte Türkiye genelindeki okul ve kurumlarda Kovid-19 tedbirleri alınarak kantinler, yemekhaneler ve pansiyonlar da açılacak.

See also:  Bursa Küplüpınar Mahallesi Nerede?

Okul kapanacak mı?

Artan vaka sayısıyla birlikte ‘okullar kapanacak mı?’ sorusuna yanıt aramaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan merak edilen soruyu yanıtladı, okulların kapanmayacağını belirterek “Tedbirlere daha fazla riayet ederek yüz yüze eğitime devam edeceğiz” dedi.

Okul Aile Birliği kantin çalıştırabilir mi?

Okul aile birlikleri kiraladıkları büfe, kantin, salon, çay ocağı, açık alan vb. yerleri kendileri işletebilecekleri gibi üçüncü kişilere kiraya da verebileceklerdir.

Kantin ihalesine kimler katılamaz?

İhaleye şirket, dernek, vakıf vb tüzel kişilikler katılamazlar. Halen okul aile birlikleri ile kantin sözleşmesi bulunan işleticiler ihaleye katılamazlar.

Okul kantin ihale komisyonu kimlerden oluşur?

İHALE KOMİSYON ÜYELERİ KİMLERDEN OLUŞUR? Kaymakamlık Onayı ile görevlendirilen; ○ İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü –Başkan ○ Okul Aile Birliği Başkanı-Üye ○ Defterdarlık Temsilcisi-Üye kişilerinden oluşur.

Okul kantinlerinde neler yasak?

Kantinlerde öğrencilerin en çok satın aldığı; bisküvi, çikolata ve şekerleme çeşitleri, kekler, kola ve diğer gazlı içeceklerin satışına ise izin verilmemektedir.

Okul kantinlerinde tavuk döner satılabilir mi?

Milli Eğitim Bakanlığı okul kantinlerinde tavuk, et ve döner satılmasını yasakladı. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Prof. Buna göre kantinlerde tavuk, et ve döner gibi işleme tabi tutulan ürünlerin satışı yasaklanırken, buralarda yapıştırıcı, oyuncak, ilaç gibi ürünler de satılmayacak.

Okul kantinlerinin denetimini kim yapar?

(2) Okulda bulunan kantin ve benzeri yerler; sağlık, hijyen ve gıda kodeksi yönünden ilgili meslek odası, sağlık il müdürlükleri ile gıda, tarım ve hayvancılık il müdürlüklerince de denetlenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector