Okul Gezileri Nasıl Düzenlenir?

Ders öğretmenleri veya danışman öğretmenler, yapacakları gezi ile ilgili gezi planlarını hazırlar ve en az 15 gün önce okul müdürlüğüne verirler. Okul Müdürlüğünce geziye ilişkin belgeler, gezi onayı alınmak üzere il/ilçe millî eğitim müdürlüğüne gönderilir.

Okul gezisi nereye gidilir?

Günübirlik Okul Gezilerinde en popüler bölgeler, Abant, Ankara, İstanbul, Bursa-İznik, Çanakkale, Edirne Eskişehir, Kartepe, Maşukiye-Sapanca, Uludağ, Ilgaz, Erciyes’tir.

Gezilerin amacı nedir?

Kısacası geziler, her şeyin sanal ortama taşındığı bir dünyada; çocukların dokunarak, doğal ortamında duyumsayarak, eleştirerek, eğlenerek, paylaşarak, gözlemleyerek, öğrenmesine, kendisini ve çevresini keşfetmesine fırsatlar sunmaktadır.

Geziler topluma neler kazandırır?

Gezilerde çocuk okul kurallarından çıkar ve birebir toplumsal kurallarla tanışır. Bu çocuğun bağımsızlığı adına ailesinden ayrı olarak toplum içinde yer alması demektir. Dolaylı olarak da özgüven gelişimini destekler. Arkadaşlarıyla farklı etkileşimlerde bulunur.

Okul gezisi ne demek?

okul gezisi ne demek? Bir okulun öğrencilerinin topluca yaptıkları eğitsel ya da eğlendirici gezilere verilen ad. School journey, school trip.

Okul Öncesi Alan gezileri nedir?

Alan gezilerinde çocuklar, doğal ortamı gözlemlemekte ve yaşadıkları deneyimleri anlamlandırmaktadırlar. Ayrıca alan gezileri ile sınıf içerisinde her zaman yapamadıkları faaliyetlerle ilgilenmekte, yeni kavramlar ve bilgiler edinmekte, daha önceki bilgilerini pekiştirme fırsatı elde etmektedirler (Lei, 2010a).

Okul gezileri serbest mi?

Okullarda her türlü eğitim gezisi, çalıştay, sempozyum, yarışma gibi etkinlikler Covid-19 tedbirleri kapsamında hâlâ yasakken, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Teknofest’e yasak işlemedi.

Gezi planını kim yapar?

Ders öğretmenleri veya danışman öğretmenler, yapacakları gezi ile ilgili gezi planlarını hazırlar ve en az 15 gün önce okul müdürlüğüne verirler. Okul Müdürlüğünce geziye ilişkin belgeler, gezi onayı alınmak üzere il/ilçe millî eğitim müdürlüğüne gönderilir.

See also:  Izmir Atilla Mahallesi Nerede?

Okulla müze sergi tiyatro ve benzeri yerlere yapılan gezilerin amacı nedir?

Cevap: Sanata daha yakın bakmaktır.

Çevre gezileri nedir?

Çocuklarımızın görerek ve yaşayarak öğrenmelerini desteklemek amacı ile ; çocukların yaş gruplarına ve eğitim programımıza uygun çevre gezileri düzenlenmektedir. Yaşadığı şehrin doğasını ve tarihi dokusunu tanımaya yönelik geziler ( müzeler,hanlar,kütüphaneler,camiler vb. )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector