Milli Eğitim Müsteşarı Kim?

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç ve eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Aysen Gürcan’ın ismi kulislerde konuşuluyor. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapısının da değişeceği belirtiliyor.

Milli Eğitim Bakanı danışmanı kim?

Bakan Yardımcıları

 • Petek AŞKAR. Detay.
 • Sadri ŞENSOY. Detay.
 • Nazif YILMAZ. Detay.
 • MEB Müsteşar kimdir?

  Yusuf Tekin, (d. 1970, Tortum, Erzurum) Türk bürokrat, akademisyen ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi rektörüdür. İlköğrenimi ve orta öğrenimi Rize’de tamamlamış, 1989-1994 yılları arasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirmiştir.

  Milli Eğitim Müsteşarı ne iş yapar?

  Müsteşar, bakanlıklarda çalışan ve kamu teşkilatının ilgili kısmının bakandan sonra gelen en üst düzey çalışanıdır. Müsteşarlar memur statüsünde çalışır. Bu nedenle de kıdem, izin, tazminat ya da özlük hakları konusunda memurlarla aynı haklara sahiptir.

  Milli Eğitim Bakanlığında kaç müsteşar vardır?

  (2) Müsteşara yardımcı olmak üzere beş Müsteşar Yardımcısı görevlendirilebilir. ÜÇÜNCÜ BÖLÜM Hizmet Birimleri MADDE 6 – (1) Bakanlığın hizmet birimleri şunlardır: a) Temel Eğitim Genel Müdürlüğü. b) Ortaöğretim Genel Müdürlüğü. c) Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü.

  Prof Dr Petek Aşkar kim?

  1957 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve ortaöğretimini TED Ankara Koleji’nde, lisans eğitimini ODTÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi Eğitim Bölümü’nde Matematik (anadal), Fizik (yandal) Öğretmenliğinde tamamladı. 1995 yılında ODTÜ’de profesör oldu.

  Nabi Avcı şu an hangi görevde?

  Millî Eğitim Bakanlığı

  TBMM Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu başkanı, Türkiye-Kanada Parlamentolararası Dostluk Grubu başkanı, Türkiye-Brezilya Parlamentolararası Dostluk Grubu başkanvekili ve Türkiye-Almanya Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir.

  Mahmut Özer nereli?

  Hayatı 1970 yılında Tokat’ta doğan Özer, 1988 yılında Tokat İmam Hatip Lisesini bitirdi. 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

  See also:  batuhan karacakaya hangi universite?

  Müsteşarlık kalktı mı?

  9 Temmuz 2018 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2 Temmuz 2018 ve 703 sayılı KHK’nın 41. maddesiyle 27/9/1984 tarihli ve 3046 sayılı Bakanlıkların Kuruluş ve Görev Esasları Hakkında Kanunun 47 maddesinden 43 tanesi tamamen kaldırılmış bu bağlamda müsteşarlık makamı kaldırılmıştır.

  Müsteşar maaşı ne kadar?

  Kariyerinde Maaşlar

  EN DÜŞÜK ORTALAMA
  Müsteşar 19.360 43.520

  Müsteşarlık ne iş yapar?

  Müsteşar Ne İş Yapar? Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

 • Mekansal planlamalar yapmak,
 • Yapı işleri ile ilgilenmek,
 • Mesleki hizmetlerin etkinliği ve yeterliliğini değerlendirmek,
 • Basın ve halkla ilişkiler faaliyetlerini yönetmek,
 • Avrupa Birliği ile ilişkileri düzenlemek,
 • Hukuki süreçleri değerlendirmek ve yönetmek,
 • Hazine Müsteşarlığı nedir ne iş yapar?

  13 Aralık 1983 tarih ve 188 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Başbakanlığa bağlı Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı oluşturulmuştur. Müsteşarlık Bünyesindeki Kamu Finansmanı, Dış Ekonomik İlişkiler ve Banka ve Kambiyo Başkanlıkları Hazine fonksiyonlarını üstlenmiştir.

  Kaç tane müsteşar yardımcısı var?

  Tasarıyla, Milli Eğitim Bakanlığında, 5 olan müsteşar yardımcısı sayısı 7’ye çıkarılıyor. Rehberlik ve Denetim Başkanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı, Hukuk Müşavirliği ise Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü şeklinde teşkilatlandırılıyor.

  Bakanlık müşaviri sayısı kaç tane?

  MADDE 26 – (1) Bakanlıkta, özel önem ve öncelik taşıyan konularda Bakana yardımcı olmak üzere otuz Bakanlık Müşaviri atanabilir.

  En son Müsteşar kimdir?

  Başbakan Binali Yıldırım’ın göreve gelmesiyle Başbakanlık Müsteşarlığı görevine getirilen Fuat Oktay da ‘son Başbakanlık Müsteşarı’ olarak tarihte yerini alacak.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector