Kosgeb Eğitim Desteği Nasıl Alınır?

KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı başvurusu yapmanız ve sistemden alacağınız taahhütnameyi bağlı bulunduğunuz KOSGEB İl Müdürlüğü’ne teslim etmeniz gerekmektedir. KOSGEB Eğitim Desteği Başvuru Formu’nu e-Devlet üzerinden yani sistemden doldurmanız gerekmektedir. Örnek başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.
Destekten yararlanmak isteyen işletme, www.kosgeb.gov.tr internet adresindenelektronik ortamda doldurarak çıktısını aldığı Eğitim Desteği Başvuru Formu ve Tablo 2’de belirtilen belgeler ile ilgili Hizmet Merkezine başvuru yapar. Hizmet Merkezi, başvuru sonucunu işletmeye yazı ile bildirir.

KOSGEB desteği almak için ne yapmalıyım?

Nereden Başlamalıyım?

 1. KOSGEB’e Kayıt. e-Hizmetler menüsünden KOSGEB’e ilk başvuru butonuna tıklayıp işletmenizin kaydını yapınız.
 2. KOBİ Beyannamesi. İşletmenizin KOBİ vasfı taşıyıp taşımadığının tespiti için KOBİ beyannamesini doldurmanız gerekmektedir.
 3. Beyanname Kontrol.
 4. Desteklere Başvuru.

KOSGEB den kimler yararlanabilir?

2019 yılında asgari gelir hacmine ulaşmış olma kriteri:

Covid-19 salgınından önce de aktif olduğu kabul edilen MKİ’ler başvuru yapabilecektir. Gelir İdaresi Başkanlığı mali kayıtlarına göre 2019 yılında asgari 75.000 TL net satış hasılatı elde edilmiş olması, salgından önce aktif işletme olmanın kanıtı sayılacaktır.

Kimler KOSGEB desteği alamaz?

İşletme, sahip ve ortakları ile bunların eşinden, annesinden, babasından, kardeşinden, çocuğundan ve bunların sahibi/ortağı olduğu işletmelerden destek kapsamında mal/hizmet satın alamaz, böyle bir durumun tespit edilmesi durumunda destek ödemesi yapılmaz.

KOSGEB kredisi alma şartları nelerdir?

KOSGEB DESTEĞİNDEN YARARLANABİLECEKLER

18 yaşını doldurmuş, yani reşit olmuş olmak. KOSGEB tarafından düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılmak ve başarıyla tamamlamak. Eğer halihazırda kurulmuş bir işletme için destek talep edilecekse, işletmenin KOBİ statüsüne sahip olması

KOSGEB hangi işlere destek veriyor?

 • İnşaat Sektörü Kosgebin doğrudan destek verdiği sektörlerden birisi inşaat sektörüdür.
 • İmalat Sektörü Kosgeb’in en çok desteklediği sektörlerin başında imalat sektörü gelmektedir.
 • Ticaret Sektörü
 • Ulaştırma ve Depolama.
 • Konaklama ve İçecek Hizmetleri.
 • See also:  Izmir De Sular Ne Zaman Gelecek?

  KOSGEB den hangi işlere destek veriyor?

  KOSGEB HİBE DESTEK ÖDEMELERİ HANGİ SEKTÖRLERDE YAPILIR? İnşaat (Sıva işleri, yıkım, sıhhi tesisat, elektrik tesisatı, çatı işleri) Toptan ve perakende ticaret (motorlu taşıtlar, ev eşyası, hırdavat, gıda, içecek, pazar yerinde satış) Ulaştırma ve depolama (Nakliye, kurye, ev ve işyerlerinde taşımacılık)

  KOSGEB ne kadar para veriyor?

  Küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemek ve gelişimlerine yardımcı olmak için kurulan KOSGEB her yıl düzenli olarak hibe ve faizsiz kredi imkanı sunuyor. KOSGEB, şartları yerine getiren ve başvurularını yapan işletme sahipleri için 50 bin TL ile 370 bin TL arasında hibe desteği sağlıyor.

  KOSGEB de yaş sınırı var mı?

  Hayır. Başvuru şartları arasında yaş sınırı bulunmamaktadır.

  KOSGEB sınavından kaç puan almak gerekir 2021?

  Sınavda her aday için, giriş sınavı komisyonu başkan ve üyeleri tarafından, 100 tam puan üzerinden not verilir. Sınav Komisyonunca verilen notların ortalaması sözlü sınav notudur. Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için en az 70 puan almak gerekir.

  KOSGEB ten kimler yararlanabilir 2021?

  KOSGEB’in ‘Genç Girişimci Geliştirme Programı’nı bitiren, Küçük Ölçekli İşletme Kurma Danışmanlığı Desteği (KÖİDD) Programı’nı tamamlayarak eğitime veya programa katıldığını belgeleyen ve işletmesini kuran girişimciler veya İŞGEM’lerde yer alan işletmeler yararlanabilir.

  KOSGEB 5000 TL destek nasıl alınır?

  E-Devlet üzerinden katılım belgeniz oluştuktan en az 1 gün sonra işletmenizi kurup KOSGEB veri tabanına kaydolmanız gerekiyor. Kayıt işlemi bitince destek programına tamamen online olarak başvuru yapabiliyorsunuz.

  KOSGEB 5000 TL destek başvurusu nasıl yapılır?

  Başvuru kriterlerini karşılayan mikro ve küçük işletmeler www.kosgeb.gov.tr adresindeki “E-Hizmetler” menüsünden “Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı Başvurusu” alt menüsünü seçerek online başvuru yapabilecektir.

  See also:  E Okul Devamsızlık Girişi Ne Zaman Kapanır?

  KOSGEB 75 bin TL kredi başvurusu nasıl yapılır?

  Mikro ve küçük işletmeler başvuru kriterlerini karşılaması sonrasında www.kosgeb.gov.tr adresinde e-Hizmetler bölümünden başvurularını yapabilecek. E-Hizmetler menüsünden ‘Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı Başvurusu’ alt menüsünü seçerek, online bir şekilde başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

  KOSGEB 3 yıl geri ödemesiz kredi başvurusu nasıl yapılır?

  Mikro işletmeler 30 bin liraya kadar, küçük işletmeler 75 bin liraya kadar 3 yıl geri ödemesiz ve faizsiz olarak destekten faydalanabilecek. 3 yıl geri ödemesiz ve faizsiz KOSGEB kredi başvuruları edevlet.kosgeb.gov.tr ekranı üzerinden gerçekleşecek.

  KOSGEB faizsiz kredi nasıl alınır?

  ESNAFA FAİZSİZ KOSGEB KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  1. KOSGEB’e kaydolunuz.
  2. İşletmenizi KOBİ vasfı taşıdığına dair beyannameyi doldurunuz.
  3. Beyannamenizin KOSGEB uzmanı tarafından kontrol edilip onaylanmasını bekleyiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector