Konya Lale Tarlasına Nasıl Gidilir?

Konya Lale Bahçelerine toplu taşıma ile ulaşmak için öncelikle Konya merkeze gelmeniz gerekmektedir. Buradan Karatay ilçe minibüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi aracınızla gitmek isterseniz Konya’dan Karatay tabelalarını takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konya lale tarlası ne zaman gidilir 2021?

Lale tarlası, özellikle fotoğraf meraklılarının akınına uğruyor. Konya Ovası’nda yetişen laleler, özellikle İstanbul ve Konya belediyelerin yanı sıra İran, Türkmenistan, Azerbaycan, Bulgaristan, Sırbistan, Almanya ve Hollanda’ya ihraç ediliyor. Lale tarlası 22 Nisan’a kadar ziyarete açık olacak.

Konya Lale hasadı ne zaman?

Hasadımız Haziran’ın ikinci haftası, Temmuz’un ilk haftası arası başlar. Lale satışı ülkemizin yüzde doksanına şirketimiz tarafından karşılanmaktadır.

Karaman lale bahçesi ne zaman gidilir?

Lalelerin açması mevsimsel şartlara göre değişiyor ancak 10 nisan tarihinden sonra bu yıl ( 2017 ) 18-25 Nisan tarihleri arasında tarlalar ziyarete açık. En doğru ve güncel bilgiye firmaların resmi siteleri üzerinden ulaşabilirsiniz.

Karaman lale tarlası nerede?

Karaman’ın Kazımkarabekir ilçesine bağlı Kızılkuyu köyünde bulunan lale tarlasında laleler açtı. 7 yıldır ekimi yapılan laleler yurt içerisinde park ve bahçeleri süslemeye devam ediyor. 50 dekarlık lale tarlası, doğa tutkunları ve fotoğraf çektirmeye gelenlerle adeta dolup taşıyor.

Lale Festivali ne zaman 2022?

İstanbul Lale Festivali 1-30 Nisan tarihleri arasında düzenlenecektir ve bu yıl dördüncü kez, dünyanın en büyük lale halısının Sultanahmet Meydanı´na güzellik katması bekleniyor.

Konya lale bahçeleri ne zaman?

LALE SOĞANI Lale soğanları türlerine bağlı olarak Eylül – Kasım aylarında dikimleri yapılır. Çiçeklenme zamanı olarak da yine türlere bağlı olarak Şubat – Mayıs aylarıdır.

Asya lale ne zaman açılacak?

Türkiye’de ilk defa online satışa sunulmuştur. İlk bahar aylarında üzerine 5-7 cm toprak gelecek şekilde ister saksılara ister bahçelere dikimi yapılır ve yaz aylarından ilk donların görüldüğü sonbahar sonlarına kadar sürekli çiçek verirler.

See also:  Lise Okul Kayıtları Ne Zaman Başlıyor 2022?

Karaman lale Bahçesi Açık mı?

Lalelerin çiçek açmasıyla köy, beklenmedik şekilde ziyaretçi çekmeye başladı. Kızılkuyu köyü, lale bahçesi sayesinde bölgenin en bilinen köyü haline geldi. Kovid-19 salgını nedeniyle iki yıldır ziyaretçi alınmayan bahçe, bu yıl çiçeklerin açmasıyla yeniden ziyarete açıldı.

Lale ne zaman olur?

Lale soğanları türlerine bağlı olarak Eylül – Kasım aylarında dikimleri yapılır. Çiçeklenme zamanı olarak da yine türlere bağlı olarak Şubat – Mayıs aylarıdır.

Lale çiçeği ne zaman açar?

-Lale bitkisi genellikle yaz aylarında çiçek açar ve çiçeklerini kış aylarına doğru dökerek bir dinlenme sürecinen girer.

Lale festivali nerede yapılır?

Emirgan Korusu, Gülhane Parkı, Sultanahmet Meydanı, Hidiv Korusu ve Göztepe 60. Yıl Parkı olmak üzere beş farklı mekanda sergilenen laleler, İstanbullulara görsel şölen sunuyor.

Karaman lale bahçesi kaç km?

Lale Köyü bağlı olduğu Karaman Merkez ilçe merkezine 22 kilometre mesafe uzaklıktadır. Lale Köyü Karaman şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 22 kilometredir.

Lale Bahçesi hangi ülkeye aittir?

Hollanda’da dünyanın en büyük lale bahçesi olarak bilinen ve ülke turizminin gözbebeği olarak nitelendirilen Keukenhof, bu yıl misafirlerini ‘çiçeğin gücü’ temasıyla ağırlıyor. AA’nın haberine göre Lisse kentindeki dünyanın en büyük çiçek bahçelerinden biri olan Keukenhof, bu yıl 70’inci kez kapılarını açtı.

Laleler nerede üretiliyor?

‘Lale üretiminin Karaman’da olması bizi çok mutlu ediyor’

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram da elma ve hububat üretimiyle bilinen Karaman’da lale soğanı üretiminin ürün çeşitliliği yönünden önemli olduğunu vurgulayarak, ‘Bir görsel şölen içerisindeyiz. Lale üretiminin Karaman’da olması bizi çok mutlu ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector