Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Nasıl Kullanılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan sosyal destek kartları, yalnızca belediyenin anlaşmalı olduğu marketlerde kullanılabiliyor. Yani kart sahipleri, yalnızca bu marketlerden kartlarını kullanarak, alışveriş yapabiliyorlar.

Konya Sosyal kart hangi marketlerde geçerli 2021?

Vatandaşlar A101, BİM, ŞOK, Migros gibi marketlerde limitine göre harcama yapabilmektedir. Bakkallarda kullanabileceği gibi kırtasiye gibi alışverişlerini sağlayabilmektedir.

2022 Sosyal Kart limiti ne kadar?

İBB Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar 2022: İBB sosyal kartı limiti her yıl değişmesine karşın kartı ilk aldığınız ay hesabınıza 200 TL yükleme yapılır. İBB sosyal yardım kartı limiti ilk yüklemede 200 TL olmasına karşın devam eden aylarda her ay 50 TL, 100 TL, 125 TL VE 150 TL olacak şekilde yüklenir.

Sosyal Kart nasıl kullanılır?

Para kavramı geçmeyen marketlerde Sosyal Yardım Kartı ile ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarını gidermeleri sağlanır. İhtiyaç sahibi vatandaş bu anlaşmalı olan market veya mağazaya geldiğinde elindeki Sosyal Yardım Kartı ile alışveriş yaparken ihtiyacı ne ise onu almaları sağlanır.

A101 yardım kartı başvurusu nasıl yapılır?

A101 hediye yardım kartı almak, herhangi bir A101 marketine giderek satın alabilirsiniz. Bu hediye kartı daha sonra ihtiyaç sahibi kişilere verebilirsiniz.

Sosyal Destek kartında ne kadar para var?

Kartınızın içinde ne kadar bakiye kaldığını öğrenmek için deneyebileceğin bir diğer yöntem ise 444 00 93 numaralı sosyal hizmetler iletişim hattını arayarak İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye sorgulama yapmanız mümkün. Ayrıca ALO 153 numarasını arayarak kart bakiyesini sorgulayabilirsiniz.

Sosyal yardım kartı ne zaman yüklenecek?

Yardım kartı size ulaştıktan sonra her ayın 1’inde kartınıza para yüklemesi yapılır. Her ayın başında hesabınıza ödeme yapılmasının yanında Sosyal yardım birimine bağlı ekipleri sizi ziyaret ederek ek ihtiyaçlarını belirlemek ve çocuklarımızın durumunu görmek için ziyaret edebilirler.

See also:  Antalya Suyun Tonu Ne Kadar 2020?

Sosyal yardım kartı ne zaman açılacak?

O halde İstanbul Sosyal Yardım kartı ne zaman açılacak? Kullanıma kapanan sosyal yardım kartlarının 2022 Mart ayı itibariyle yavaş yavaş kullanıma açılmakta olduğu belirtilmiştir.

İBB Sosyal Yardım Kartı her ay yatıyor mu?

Sosyal Destek Kartınıza (İstanbulkart) yüklemeler her ayın 1’i ve 5’i arasında yapılır.

Sosyal kartla neler alınır?

Bu kartlar sayesinde ihtiyaç sahipleri, BİM, Migros, Carrefoursa başta olmak üzere İBB anlaşmalı marketlerden gıda, temizlik malzemesi, kişisel bakım malzemesi vb. bu marketlerde satılan tüm malzemeleri alabiliyorlar. Ancak vatandaşlar, bu kartlarla tütün ve alkol ürünlerini alamıyorlar.

Sosyal yardım kartı nasıl yapılır?

Alo 153 ya da 0212 444 00 93 numaraları üzerinden ulaşılan Beyaz Masa Hattı veya 444 00 93 numaralı İBB Sosyal Hizmetler Birimi aranarak telefonla İBB Sosyal Yardım Kartı başvurusu yapılabilir.

Sosyal yardım kartı ile neler alınır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından büyükşehir il sınırlarında ikamet eden tüm yoksul ve dar gelirli kişilerle muhtaçlara dağıtılan sosyal yardım kartı sayesinde aileler; gıda, temizlik malzemesi, kişisel bakım malzemesi vb. birtakım ihtiyaçlarını daha rahat satın alabiliyorlar.

A101 yardım kartı ne kadar var içinde?

Bu bağlamda kartlara aylık 200 TL, 300 TL, 400 TL hatta 500 TL gibi farklı rakamlar tanımlanabiliyor. Market yardım kartları, yalnızca belediyelerin anlaşmalı olduğu marketlerde geçerli oluyor. Bu kartlarla ihtiyaç sahibi vatandaşlar; marketlerden tütün ve alkol dışındaki diğer ürünleri alabiliyorlar.

A101 de hediye çeki nasıl alınır?

A101 hediye kartları A101 marketlerinden temin edilebilir. Bireyler A101 hediye kartlarını istediği her şubeden kolayca giderek satın alabilir. A101 marketlerinden alınacak olan hediye kartlarına bakiye yüklemesi yapılabilir.

A101 500 TL hediye çeki nasıl alınır?

Verilen bu yardım çekinde, sizin yüklediğiniz tutar kadar para karta yatacaktır. En az 50 en fazla 500 TL yatırabilirsiniz. A101 üzerinden yardım kartı almak için başvuru yapmak istiyorsanız, A101 marketlerine değil, belediyelere, muhtarlıklara veya sosyal yardımlaşmalara giderek başvurusu yapabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector