Kastamonu Tıp Nerede Eğitim Görüyor?

Öğrencilerin eğitim almaya başlaması nedeniyle Kastamonu Üniversitesi Bilgehan Bilgili Merkez Kütüphanesinde Tıp Fakültesi 2021-2022 eğitim-öğretim yılı açılışı ve beyaz önlük giyme töreni düzenlendi. Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof.

Kastamonu Tıp nerede eğitim görüyor 2020?

Kes, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kastamonu Tıp Fakültesinin 2 yıl önce Hacettepe Üniversitesi bünyesinde kurulduğunu ve öğrencilerin Ankara’da eğitim gördüğünü söyledi. Fakültenin, 3 yıl içinde tüm birimleri tamamlanarak Kastamonu’ya taşınacağını bildiren Prof.

Kastamonu Tıp eğitimi nerede?

Fakültemiz Muhammed İhsan Oğuz İlahiyat Fakültesi binası içerisinde hizmet vermektedir. Kuzeykent Mah. Orgenaral Atilla Paşa Cad.

Kastamonu Tıp var mı?

Üniversitemiz Tıp Fakültesi 1. ve 2. sınıf öğrencileri Kastamonu Tıp Fakültesi bünyesinde Kastamonu İlinde eğitim öğretime devam edeceklerdir.

Kastamonu Tıp hazırlık var mı?

Üniversitemiz üç kampüsten oluşmaktadır; Ana kampüs, Daday Yolu 3. km’de, 237 hektarlık alanda kurulu “Kuzeykent Kampüsü”, “Tıp Fakültesi Kampüsü” ve “Eğitim Fakültesi Kampüsü” hizmet vermektedir. Üniversitemizde İngilizce hazırlık ve İlahiyat Fakültesinde Zorunlu Arapça hazırlık eğitimi verilmektedir.

Tıp için kaç net gerekir 2021?

Ortaöğretim başarı puanının 2021-YKS SAY puanına etkisi 56 olan bir öğrencinin tıp fakültelerini kazanabilmek için TYT’de ortalama 33 net Türkçe, 32 net Matematik, 13 net Fen Bilimleri, 12 net Sosyal Bilimler neti yapması gerekir. AYT’de ise 37,5 net Matematik-Geometri ve 35 net Fizik-Kimya-Biyoloji yapması gerekir.

Kastamonu Tıp hangi ilçede?

Kastamonu Üniversitesi 41.386303 enlem ve 33.780201 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Aktekke Mh. ve Merkez ilçesine bağlıdır.

Prof Dr Osman Güler kimdir?

1986 Van doğumlu.2006 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. S.B. Ü Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim Araştırma Hastanesinden 2015 yılında mezun. Bozova Devlet Hastanesinde çalışmaya devam etmekte.

Kastamonu Tıp ne zaman açıldı?

Hacettepe Üniversitesi Kastamonu Tıp Fakültesi Hacettepe Üniversitesi’nin 13 fakültesinden biri olarak 2007 yılında Kastamonu’da kurulmuştur. Hacettepe Üniversitesi Kastamonu Tıp Fakültesi’ne 2007-2008 öğretim yılında biri okul birincisi kontenjanından olmak üzere 21 öğrenci alınarak öğrenime başlanmıştır.

See also:  Izmir Adliye Saldırısını Kim Üstlendi?

Kastamonu nasıl bir yer?

Batı Karadeniz’de yer alan Kastamonu; tarihi, yemyeşil doğası, konakları, kalesi, hanları ve masmavi denizi ile görülmeye değer, bambaşka bir Karadeniz şehri. Kastamonu, Anadolu’nun en eski şehirlerinden biri. Dolayısıyla Antik Çağlardan ve Türklerden kalma pek çok eseri barındırıyor.

Kastamonu Üniversitesi Online mı?

(1) Dersler, akademik birimler tarafından oluşturulan ders programında belirtilen saatlerde Kastamonu Üniversitesi Uzaktan Öğretim Sistemi üzerinden “sanal sınıf” uygulaması kullanılarak işlenecektir.

Kastamonu Üniversitesi kaç yıllık?

Kastamonu Üniversitesi’nde Hangi Fakülteler Var? Kastamonu Üniversitesi’nde 4 yıllık eğitim veren 14 fakülte bulunmaktadır.

Kastamonu Üniversitesi hangi üniversiteye bağlı?

Kastamonu’da bulunan fakülte ve yüksekokullar Gazi Üniversitesi ve Ankara Üniversitesinden ayrılararak Kastamonu Üniversitesi çatısı altında toplanmıştır ve üniversite 2006-2007 öğretim yılında öğretim ve araştırma çalışmalarına başlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector