Izmir Şirince Ye Nasıl Gidilir?

Şirince Köyü Nerede? ve Nasıl Gidilir? Şirince’ye ulaşım için birçok alternatif mümkün. Uçak ile İzmir Adnan Menderes Hava Limanına iniş gerçekleştirebilir. Ardından havaalanı etrafında bulunan araç kiralama firmalarından kiraladığınız aracınızla Şirince’ye ulaşabilirsiniz.

İZBAN ile Şirince ye nasıl gidilir?

İzmir-Şirince İZBAN; Türkiye’nin en büyük kent içi raylı toplu taşıma sistemlerinden İZBAN ile İzmir’den Selçuk’a gitmek en kolay ve en ucuz yol. Karşıyaka, Halkapınar, Alsancak veya diğer İZBAN istasyonlarından Tepeköy’e gelip, Tepeköy’den Selçuk yönüne aktarma yapılıyor. Selçuk’tan minibüsle Şirince’ye geçiliyor.

İzmir merkezden Şirinceye nasıl gidilir?

Yapmanız gereken İzban istasyonlarını kullanarak Tepeköy’e kadar gelip, Tepeköy İstasyonu’ndan Selçuk yönüne aktarma yapmak. İzmir’den Şirince’ye trenle ulaşım için Basmane Tren Garı’ndan, Denizli yönüne giden tren ile Selçuk İstasyonun da inip Selçuk merkezde bulunan dolmuşları kullanabilirsiniz.

Şirince dolmuşları nereden kalkıyor?

İzmir Otogarı dışında Gaziemir Semt Garajı’ndan da Selçuk’a dolmuşla gidilebiliyor. Semt Garajı’ndan 30 dakikada bir kalkan Selçuk dolmuşları ile ilçe merkezine gelip, Şirince minibüslerini kullanabilirsiniz.

Selçuk Şirince dolmuş fiyatları ne kadar?

Selçuk-Şirince minibüslerinin ücreti 8 lira. Şirince’den Selçuk’a dönüş saatlerini hesaplamak için her mevsim geçerli olacak şekilde Selçuk-Şirince seferi yapan ilk ve son minibüs saatine 40 dakika ekleyin. Selçuk’tan Şirince’ye taksiyle ulaşımın ücreti yaklaşık 100 lira.

İZBAN ne kadar ücret alıyor?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı uyarınca, A Tarife kapsamında 4,70 TL olan tam biniş ücreti, 6,50 TL’ye çıkarıldı. 120 dakika içindeki ilk aktarma ücreti 1,20 TL, ikinci aktarma ücreti ise 90 kuruş olarak belirlendi.

İzmir Şirince de ne yapılır?

Şirince’de Gezilecek Yerler

 • Hodri Meydan Tepe.
 • St. John Baptist Kilisesi.
 • Tiyatro Medresesi.
 • Nesin Matematik Köyü
 • Aziz Dimitrios Kilisesi.
 • KEY MUSEUM Torbalı
 • Efes Antik Kenti.
 • See also:  Izmir Tam Ne Kadar?

  Şirince Köyü ne yenir?

  Köyün bir diğer manzaralı mekanı da burası. Gülgün Abla gibi leziz bir serpme kahvaltısına sahip olsa da buraya kahvaltı için değil leziz ev yemekleri için gelinir. Tarhana çorbası, kabak çiçeği dolması, kuru fasulye, mantı, patlıcan salatası, keşkek, otlu gözleme mekanın yok satan lezzetlerinden.

  Şirince ye ne zaman gidilir?

  Bunlar dışında köye çok yakın olan Efes Antik Kenti’ni, Meryem Ana Kilisesi, Hadrian Tapınağı ve Selçuk Kalesi’ni de gezip görebilirsiniz. Şirince’de Akdeniz iklimi hakim olmasından dolayı kışları ılık ve yağışlı, yazları ise kurak ve sıcak geçer. Bu nedenle kış aylarında da güzel Şirince’yi ziyaret edebilirsiniz.

  İzmir Şirince köyü arası kaç km?

  İzmir il merkezine ulaştıktan sonra 85 km sonra Şirince Köyü’ne ulaşabilirsiniz.

  İzmir Selçuk ne kadar?

  İzmir – Selçuk (İzmir) Otobüs Seferi

  En Ucuz Sefer 35,00 TL
  En Uygun Fiyatlı Firma Tokat Seyahat
  İzmir – Selçuk (İzmir) Kaç Saat? 1 Saat
  En Çok Sefer Yapan Firma Tokat Seyahat
  Ortalama Fiyat 42,50 TL

  İZBAN Efes’e gidiyor mu?

  1. İzmir’den Efes’e ulaşım. İzmir’den Efes’e nasıl gidilir sorusunun yanıtı, İzmir Şehirlerarası Otogarı’ndan (İZOTAŞ) Selçuk minibüslerine binmek ya da herhangi bir İZBAN durağından İZBAN’a binerek öcelikle Selçuk’a gitmek gerek. Aracı olmayanlar için İZBAN en pratik yol.

  İZBAN Selçuk nasıl gidilir?

  İZBAN hattına aktarma yaparsanız, Tepeköy’de indikten sonra Tepeköy- Selçuk İZBAN hattına aktarma yapmanız gerekmektedir. İzmir şehir merkezine ortalama 75 km uzaklıkta bulunan Selçuk ilçesine otobüs ile ulaşım ortalama 1 saat sürmektedir. Otobüs ile ulaşım için 770 no’lu E-shot hattı kullanılabilir.

  Şirince Efes Antik kent arası kaç km?

  ŞİRİNCE’YE NASIL GİDİLİR

  İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan Şirince, Selçuk’a 8 km, Efes Antik Kenti’ne 12 km, Kuşadası’na 30 km, İzmir’e ise 85 km uzaklıkta.

  See also:  Izmir Garajı Nerede?

  Sığacık a nasıl gidilir?

  İzmir’den Sığacık’a haftanın her günü belediye otobüsleri sefer düzenliyor. 985 hat numaralı ESHOT otobüsleri Üçkuyular-Seferihisar arasında ulaşım sağlıyor. F. Altay metro durağında inerek Üçkuyular’a geldikten sonra 985 numaralı otobüse binip Seferihsar’a gelebilirsiniz.

  Şirince köyü nereye bağlı?

  Şirince, İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı bir mahalledir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector