Izmir Öğrenci Kartı Ne Zaman Iptal Olur?

Öğrenci kartları için sorgulama yapılarak Millî Eğitim Bakanlığı ve Yüksek Öğretim Kurumunda kaydı bulunmayanların kartları kullanıma kapatılır. KAYIP, ÇALINMA VE YIPRANMA HALİNDE; Kartın yeniden düzenlenmesi ile ilgili işlemler internetten yapılamamaktadır.

İzmirim Kart öğrenci kartı mezun olunca ne zaman iptal olur?

şimdi eğer mezun durumunda iseniz ve bir gece ansızın iptal olup sizi yolda bırakan öğrenci kartınızın içinde kalan bakiyeyi başka karta transfer etmek için şubeye gittiğinizde size şöyle diyorlar: kartınız bizde kalacak, öğrenciliğe devam etme durumunuz olursa yeni kartınızı 20 tl karşılığında alabilirsiniz.

Öğrenci Kartı süresi ne zaman bitiyor?

” Öğrenci İstanbulkart’ınızın indirimli son kullanım tarihi 31.12.2021’dir. İndirimli tarifenizi kullanmaya devam etmek için yıl sonuna kadar 13 TL karşılığında vizeleme işlemi yapmanız gerekiyor.

Öğrenci Kartı süresi bitince ne olur?

Süresi dolunca sivil bakiye düşer, karta bir şey olmaz.

Eshot öğrenci Kartı kaç yaş sınırı?

7) 0-6 yaş arası çocuklar yanlarında ebeveynleri bulunmak şartı ile ücretsiz binişten faydalanabilir, ancak ayrı bir koltuk kullanamazlar. İlköğretimden itibaren her öğrenci İdaremizce verilecek resimli öğrenci kartı ile indirimli biniş yapabilir.

Mezun olunca öğrenci akbili iptal olur mu?

Mecliste mavi kart öğrenci abonman ücretinin de 40 liraya indirilmesi teklifi oy birliğiyle kabul edildi. Karara göre liseden mezun olup üniversite sınavına girmiş ancak hiçbir bölüme yerleşememiş öğrenciler de kartlarının süresini vizeleme işlemiyle bir yıl uzatabilecek.

Mezuna kalan öğrenci kartı kullanabilir mi?

Meclis’te alınan karara göre, liseden mezun olup üniversite sınavına girmiş ancak hiçbir bölüme yerleşememiş öğrenciler indirimli kartlarını bir yıl daha kullanabilecek. Ayrıca toplu ulaşımda öğretmenlere uygulanan indirimden ücretli öğretmenlerin de yararlanması sağlandı.

Öğrenci akbil süresi nasıl uzatılır?

İstanbulkartınızın süresini uzatmak için lütfen size en yakın İstanbulkart Bayisi, Otomatik Satış Makinesi (OSM) ya da Biletmatik ‘ e giderek kartınızı okutunuz. Kart uzatma işlemi ücreti olan 5 TL bakiyenizden düşecektir.

See also:  Izmir Egekent Nereye Bağlı?

Mezun olduktan sonra öğrenci akbili nasıl çıkarılır?

Size en yakın başvuru merkezimize uğrayarak, nüfus cüzdanı aslı, güncel fotoğraf, 2018-2019 yılında mezun olduğunuza dair mezuniyet belgeniz veya diplomanız, ÖSYM’den aldığınız 2018-2019 yerleştirme sonuç belgenizin ibrazı ile indirimli İstanbulkart sahibi olabilirsiniz. ‘

Öğrenci kartı her sene yenileniyor mu?

Öğrencilerin indirimli tarife üzerinden ulaşım gerçekleştirmek amacıyla kullandığı öğrenci akbili, her yıl belirlenen zamanda yenilenmelidir.

Öğrenci kartı yenileme nasıl yapılır?

Akbil yenileme işlemi Biletmatik’ler aracılığıyla yapılabiliyor. Bunun için öncelikle akbilinizi Biletmatik’e dokundurarak gelen ekrandan vizelemeyi seçmeniz gerekiyor. 5 TL karşılığında vizeleme işlemi yapılıyor. Bu noktada bir sorun yaşanması halinde ise ALO 153’ten Beyaz Masa’ya ulaşarak destek alabilirsiniz.

Öğrenci akbili kaç yıl geçerli?

2 yıllık üniversite okuyanlar maksimum 4 yıl öğrenci akbili kullanabiliyormuş. 4 yıllık okuyanlar ise 8 yıl. Eğer ki 2 yıllık okuyorsanız ve 4 yıl süresi aşmışsa, tekrar akbil alabilmek için tekrar üniversite sınavına girip yeniden aöf’e ya da üniversiteye kayıt olmak gerekiyormuş.

Indirimli öğrenci kartı güncelleme nasıl yapılır?

İndirimli kartlarda vizeleme yapılabilmesi için kartınızın içinde 5TL bakiye bulunması gerekmetedir. Kart, Biletmatik’in kart okuma kısmına yerleştirilir. 2. Biletmatik ekranında ‘5TL karşılığında güncellemeyi kabul ediyor musunuz?’ uyarısı çıktığında onay tuşuna basılır.

Izmir kart kaç yaş sınırı?

İzmir ili içerisinde 0-5 yaş (0-60 ay) arası çocuğu bulunup, sosyal yardım alan aileler yararlanır. https://www.izmir.bel.tr/tr/CocukIzmirimKart linkinden kart başvuru hakkı sorgulaması yapılabilir.

Izmir öğrenci kartında yaş sınırı var mı?

Kişiye Özel Elektronik Öğrenci, Öğretmen, 60 Yaş ve 65 Yaş Kartı Bireysel Başvuru. Bu menüden kişiye özel indirimli öğrenci, öğretmen, 60 yaş ve 65 yaş kartı başvurularını yapabilirsiniz. Öğrenci kartı başvurusunda dikkate alınacak hususlar için tıklayınız.

See also:  Izmir Otogardan Merkeze Nasıl Gidilir?

Izmirim kart kaç yaşına kadar ücretsiz?

www.izmirimkart.com.tr internet adresi üzerinden ya da 1 adet biyometrik fotoğraf (son altı ay içerisinde çekilmiş) ve Nüfus cüzdanı aslı ile kart başvuru merkezlerinden yapılır. 65 yaş kartları ücretsiz olarak verilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector