Izmir Merkezden Foça’Ya Nasıl Gidilir?

İzmir’den Foça’ya Nasıl Gidilir? İzmir’den Foça’ya gitmek için, İzmir Foça arası 70 km yolu aşmanız gerekiyor. İzmir’den Foça’ya gitmek için; Eğer kendi aracınızla geliyorsanız, 1 saatten az bir zamanda Foça’dasınız demektir.

Foça’ya Nasıl gidilir?

Foça’ya Nasıl Gidilir? Kendi aracıyla gidecek olanlar, eğer İzmir üzerinden gideceklerse, İzmir’den çıktıktan sonra Karşıyaka, Çiğli, Menemen ve Buruncuk’u geçince ilk ışıklardan sola dönmeleri gerekmektedir. İstanbul-Çanakkale üzerinden gidecek olanlar, Çanakkale yolunun 39 km’sinden sola saptıktan 26 km sonra, Foça’ya ulaşabilirler.

Foça, İzmir’in doğusunda bulunan bir kasabadır.?

Foça, İzmir’in kuzeyinde Çandarlı ve İzmir Körfezi arasında, üç tarafı denizle çevrili son derece güvenli ve korunaklı bir koyun kıyıları üzerinde kurulmuş. İzmir’e 70 km’lik bir karayoluyla bağlı. Bir fok türü olan Monacos’ların sığınağı olan kasabanın adının kaynağının nesli tükenmekte olan bu Akdeniz foklarından aldığı iddia ediliyor.

Foça’nın batısında bir bucak bulunmaktadır.?

Foça’ya bağlı bir bucak (Yeni Foça) ve 6 adet köy vardır. Foça’nın batısında İzmir Körfezi, kuzeyinde Çandarlı Körfezi, doğusunda ve güneyinde ise Menemen ilçesi bulunmaktadır. Foça, deniz kıyısındaki ovalar ve bu ovaların ardında yükselen volkanik kökenli tepelik alanları içerir.

Hangi plajlar Foça’da?

İzmir’in deniz kokan sahil kasabası Foça’da gezilecek görülecek çok sayıda alternatif bulunuyor. Foça ilçe merkezindeki sahil şeridi günün her saati cıvıl cıvıl. Balıkçı barınağının çevresinde çok sayıda balık lokantası, restoran ve kafe var.

İzmir Foça otobüsleri nereden kalkıyor?

Araçlarımız İzmir Otogarından 101 ve 102 nolu perondan hareket etmektedir.

İzmir otogardan Foça’ya Nasıl Gidilir?

İZMİR OTOGARDAN FOÇA’YA NASIL GİDİLİR? İzmir Otogarından Foça dolmuşları var. Havalimanından ESHOT’un 204 numaralı Havalimanı-Bornova Metro otobüsüne binip oradan otogara geçip Foça dolmuşlarına binin. Alternatif olarak İZBAN Turan durağında inip yolun karşısından geçen Foça dolmuşlarına binebilirsiniz.

See also:  Izmir E Ne Zaman Kar Yağacak 2022?

Izbanla Foça’ya Nasıl Gidilir?

İzmir içerisinde İZBAN kullanmak ise toplu taşıma ile gelecekler için rahat bir ulaşım aracıdır. İzban istasyonlarında Aliağa yönüne doğru giden trene binilerek, Hatundere istasyonunda indikten sonra 744 ESHOT (otobüs)’a binerek Foça’ya ulaşım sağlanılacaktır.

İzmir Foça arası kaç lira?

İzmir Otogar’dan Foça’ya gitmek için ortalama 20-25 TL, Çiğli bölgesinden ulaşım sağlamak için ortalama 14 TL, Menemen ilçesinden ulaşım sağlamak için ortalama 10 TL, Bayraklı ilçesinden ulaşım sağlamak için ise ortalama 10 TL ödemeniz gerekmektedir.

Eski Foça dolmuşları nereden kalkıyor?

İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali (İZOTAŞ) ile Foça ilçe merkezi arasında Foça dolmuşlarının direkt seferleri var. İzmir Otogarı’nın üst katındaki ilçe peronlarından (101 ve 102 nolu peron) hareket eden dolmuşların ilk seferi 06.00, son seferi ise saat 20.00’de.

Hatundere Aktarma Merkezi nerede?

Hatundere Tren İstasyonu, İzmir’in Menemen ilçesinde yer alan TCDD’ye ait tren istasyonudur. İstasyon, 1996 yılında inşa edilerek hizmete girmiş ve TCDD’nin Alsancak – Aliağa Bölgesel Treni seferlerinde kullanılmıştır.

Yeni Foça nereye gidilir?

Foça’da Gezilecek Yerler

 • Sazlıca Koyu. Sazlıca Koyu Manzarası
 • Kozbeyli Köyü Kozbeyli Köyü Sokakları
 • Siren Kayalıkları Siren Kayalıkları Foça.
 • Phokaia Antik Kenti. Phokaia Antik Kent Kalıntıları
 • Beş Kapılar Kalesi. Tarihi Beş Kapılar Kalesi.
 • Foça Yeryüzü Pazarı Foça Yeryüzü Pazarı Esnafı
 • Foça Adaları
 • Foça Frigya Tepesi.
 • Hatundereden Eski Foça ne kadar sürer?

  744 otobüs hattının ilk durağı Hatundere İstasyon olup son durağı Eski Foça durağıdır. 744 (Foça), her gün çalışıyor. Ek bilgi: 744 hattında 45 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 64 dakika.

  İzmir Foça nereye yakın?

  Foçaİzmir’in kuzeyinde yer alan bir sahil ilçesidir. Foça’ya bağlı bir bucak (Yeni Foça) ve 6 adet köy vardır. Foça’nın batısında İzmir Körfezi, kuzeyinde Çandarlı Körfezi, doğusunda ve güneyinde ise Menemen ilçesi bulunmaktadır.

  See also:  Izmir Doğanbey Köyü Nerede?

  Yeni Foça otobüsü nereden kalkıyor?

  Hatundere istasyonunda 745 Numaralı otobüsler ile Yeni Foça Otogar’a gidebilirsiniz. Otogar merkezdedir. İzmir Şehirlerarası Otogar’dan Yeni Foça’ya minibüs seferleri mevcuttur. Dolmuş seferleri karşılıklı olarak 06.30’da başlayıp 18.30’da sona eriyor.

  Eski Foça Ne Yenir?

  Foça’nın Mutlaka Tatmanız Gereken Yemekleri

 • Dondurmanın Adresi:Meşhur Girit Sakız Dondurmaları Nazmi Usta.
 • Ege Otları ve Lezzetli Mezeler:Kuzina Foca.
 • Lezzetli ve Taze Balıklar:Fokai Balık Restaurant.
 • Boyozun Adresi:Foça Simit.
 • Kumruyu Deneyin:Kumrucu Ariff.
 • Foça Kahvaltısı:Kavala Cafe.
 • İzmir Foça istanbul arası otobüsle kaç saat?

  İstanbul – Foça arası yaklaşık 600 kilometre ve 8 saat 15 dakika sürmektedir. Bursa – Foça arası yaklaşık 360 kilometre ve 5 saat sürmektedir. Ankara – Foça arası yaklaşık 640 kilometre ve 9 saat sürmektedir.

  Yeni Foça İzmir havaalanı arası kaç km?

  İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Foça arası mesafe 80 kilometredir ve Foça’ya gitmek için 2 toplu taşıma seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan biri İZBAN treni diğeri de otobüstür. Aynı zamanda HAVAŞ ile Çeşme’ye kadar da gidebilirsiniz.

  İzmir dikili arası ne kadar?

  İzmir il merkezine ortalama 120 km uzaklıkta yer alan Dikili’ye Çanakkale- İzmir Karayolu kullanılarak ulaşım sağlayabilir.

  İzmir menemen arası kaç kilometredir?

  Menemen, İzmir şehir merkezine ortalama 40 km uzaklıkta ve iki mesafe arası yolculuk ortalama 40-45 dakika sürmektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector