Izmir Karagöl Tabiat Parkı Nerede?

İzmir’in İncisi olarak da bilinen Karagöl Tabiat Parkı Bornova ilçesinde yer almakta. Daha doğrusu Bornova’nın Kurudere Mahallesi bölgesinde bulunmakta ve muhteşem bir doğal güzellik olarak öne çıkmaktadır. Bölgeye farklı ulaşım yolları üzerinden rahatlıkla gitmek mümkündür.

Izmir Karagöl nereye bağlı?

İzmir’in en yoğun ziyaret edilen doğal yaşam alanları içerisinde yer alan Karagöl Tabiat Parkı, şehrin bornova ilçesinde yer almaktadır.

Karagöl doğal alanı nerede?

Karadeniz Bölgesinin cenneti olarak adlandırılan Karagöl, Artvin iline ait olan Borçka ilçesinde bulunmaktadır. İçerisinde bulunduğu bölge ise tabiat parkı ilan edilmiştir. Karagöl, Borçka merkezine toplamda 26 km, Artvin il merkezine ise 60 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Izmir Karagöl e nasıl gidilir?

Karsiyaka bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Karagöl Tabiat Parkı Ve Mesire Alanı adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 147, 240, 258, 800, 920.
  2. Tren: MENEMEN – CUMAOVASI.

Izmir Karagölde mangal yakılır mı?

Ateş yakmak için özel bidonlar konulmuş. Mangal yapabilirsiniz.

Karagöl hangi belediyeye bağlı?

Çubuk ilçesinin doğal güzelliklerinden biri olan Karagöl; İlçenin Kuzeybatısında Kızılcahamam ile Çubuk ilçeleri arasındaki arazide oluşmuştur. Başkent Ankara’ya 68 km. Çubuk ilçesine ise 28 km uzaklıktadır.

Karagöl kamp alanı nerede?

Karagöl Milli Parkı, Bolu ilindeki Kıbrısçık ilçesi sınırları içerisinde varlık göstermektedir. 35 hektarlık oldukça geniş bir alana sahip olan bu ormanlık yer, A tipi orman içinde dinlenme yeri olarak bilinmektedir. Rakım olarak ise 1500 m’dir.

Karagöl hangi şehirde?

Artvin’in Borçka ilçesine 25 kilometre uzaklıkta bulunan Karagöl, doğaseverlerin akınına uğruyor.

Karagöl doğal mı?

Karagöl Doğal Krater Gölü – İzmir

Karagöl Mesire Alanı, Tantalos efsanesiyle ünlenen Karşıyaka İlçesi’ndeki Yamanlar Dağı’nda 810 metre yükseklikte ve 35 hektarlık bir krater gölünün çevresinde oluşmuş bir doğa harikasıdır.

See also:  Izmir Efes Antik Kenti Ne Amaçla Yapılmıştır?

Karagöl izmir ücretli mi?

Giriş ücreti: Diğer yerlerle çok da farklı değildir. Otomobil girişleri 40 TL, kişi başı günübirlik girişler 20 TL, çadır 40 TL/ Karavan 160 TL olarak ücret talep edilmektedir. Bunların yanı sıra mangal kiralama, gecelik elektrik ücreti gibi ek ücretler de çıkabilmektedir.

Izmir Karagöl e ne zaman gidilir?

Karagöl, hafta sonu gezileriniz için adete biçilmiş kaftan. Şehirden kaçıp doğa yürüyüşü ve piknik yapmak isteyenler için eşsiz bir yer olan Karagöl her mevsim güzel ama ilkbaharda ayrı bir güzel. Gelip görün, bu manzara içerisinde ciğerlerinizi temiz hava ile doldurun.

Karagöl e ne zaman gidilir?

sonbahar veya bahar ayında gidilmesi tavsiye edilir.: Karagol, Artvin, Türkiye – Tripadvisor.

Karagöl de mangal yakmak yasak mı?

》Karagöl ‘de mangal üstü dışında ateş yakılması yasaktır.

Izmir Karagöl giriş yasak mı?

Açıklanan karara göre, Çiçekli, Atatürk, Karacadağ, Kavaklıdere, Dikmendağı, Çatalkaya, Başpınar, Foça, Uzunkuyu, Parsa, Fındıklıdere – Çağlan, Kırkgeçit – Çatalçam, Karadere, Yamanlar – Karagöl, Meryemana, Mehmetler, Korucuk, Nif Dağı, Kartal, Doğanbey, Armutlu-Bayramlı, Kurudere, Pınarcık, Sarnıç ve Oğlananası

Izmir mangal yakmak yasak mı?

İzmir Valiliği tarih verip duyurdu! Ormanlık alanlara giriş yasaklanıyor! Giriş yasağı olan ormanlar tek tek paylaşıldı. Kararda, piknik yapmak, mangal yakmak ve mola ile ilgili de önemli önemler de yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector