Izmir Idare Mahkemesi Nerede?

İzmir İdare Mahkemesi Nerede? İzmir’de 6 farklı İdare Mahkemesi vardır. İzmir İdare Mahkemesi, Fatih Caddesi Ali Telli Sokak No:2 Çınarlı Mahallesi Konak / İZMİR (Stadyum Metro Durağı Karşısı) adresinde bulunmaktadır.

Izmir’de kaç tane idare mahkemesi var?

İzmir’de 6 farklı İdare Mahkemesi vardır.

Izmir bölge idare mahkemesi adalet komisyonu nerede?

Konak/İZMİR (Stadyum Metro)

Bölge idare mahkemesi hangi kararları verebilir?

Bölge idare mahkemesi; vergi ve idare mahkemeleri kararlarına karşı yapılan istinaf başvurularını inceleyerek uyuşmazlık hakkında karar veren asıl derece mahkemesidir.

Bölge idare mahkemesi kararları kaç günde sonuçlanır 2020?

2016 yılında kurulan ve her yıl iş yoğunluğu ve iş yükü artan bölge idare mahkemelerinin bu durumu göz önüne alındığında bir davanın ortalama 6 ayda karara bağlanabileceği söylenebilir.

Kaç tane idare mahkemesi var?

Ülke genelinde sekiz tane bölge idare mahkemesi vardır ve bunlar bulundukları ilin adı ile adlandırılır. Mahkemeler 20 Temmuz 2016’da faaliyete başladı. Haziran 2020’de Adana’da bir bölge idare mahkemesi daha kuruldu. Bölge idare mahkemeleri, bölge idare mahkemesi başkanı ile iki üyeden oluşur.

İdare mahkemeleri hangi illerde var?

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ADALET BAKANLIĞI

 • ADANA BÖLGE İDARE MAHKEMESİ
 • ANKARA BÖLGE İDARE MAHKEMESİ
 • BURSA BÖLGE İDARE MAHKEMESİ
 • ERZURUM BÖLGE İDARE MAHKEMESİ
 • GAZİANTEP BÖLGE İDARE MAHKEMESİ
 • İSTANBUL BÖLGE İDARE MAHKEMESİ
 • İZMİR BÖLGE İDARE MAHKEMESİ
 • KONYA BÖLGE İDARE MAHKEMESİ
 • Idare mahkemesi masrafı ne kadar?

  * Tam Yargı davalarında binde 68,31’in dörtte biri, ölüm ve yaralanmaya bağlı davalarda ve tazminat davalarında binde 68,31’in yirmide biri nisbî harç olarak peşin alınır. * Yeni açılan davalarda posta ve harç masraf toplamı 350,00 ₺ ile 775,00 ₺ arasında değişmektedir.

  Idare mahkemesi istinaf masrafı ne kadar?

  Harç Oran ve Tutarları

  See also:  Bebeklerde Eğitim Ne Zaman Başlar?
  (1) Sayılı Tarife
  Yargı harçları:
  d) Yürütmenin durdurulmasına ilişkin itirazlar dahil olmak üzere bölge idare mahkemelerine yapılacak istinaf yolu başvurularında 162,10 TL
  e) Bölge adliye mahkemeleri hukuk dairelerine yapılacak istinaf yolu başvurularında 162,10 TL

  YD harcı ne kadar?

  İdari yargıda açılacak tam yargı davalarında ödenecek nisbi harç dava değerinin binde 68,31’in dörtte biri olarak belirlenmiştir. İdari yargıda açılacak ölüm ve yaralanmaya bağlı davalarda ve tazminat davalarında ödenecek nisbi harç dava değerinin binde 68,31’in yirmide biri olarak belirlenmiştir.

  Bölge idare mahkemesi kararlarına nasıl ulaşılır?

  Bölge idare mahkemelerinin verdiği emsal niteliğindeki kararlara da; içtihat başlığı altından; yalnızca ülke, mahkeme/kurum kısmından Bölge İdare Mahkemesi seçeneği seçilerek arama yaparak ulaşılabilir.

  Bölge idare mahkemesi istinaf başvurusu nasıl yapılır?

  Bölge İdare Mahkemesine İstinaf Başvurusu Nasıl Yapılır? Vergi ve idare mahkemeleri tarafından verilmiş olan kararlara karşı 30 gün içerisinde bölge idare mahkemesinde istinaf kanun yoluna başvurulabilir. İstinaf başvurusu hakkında başvuru yapılacak olan kararın verildiği mahkemeye bir dilekçe ile yapılır.

  Bölge idare mahkemesi kararları kaç günde uygulanır?

  Danıştay, bölge idare mahkemeleri, idare ve vergi mahkemelerinin esasa ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin kararlarının icaplarına göre idare, gecikmeksizin işlem tesis etmeye veya eylemde bulunmaya mecburdur. Bu süre hiçbir şekilde kararın idareye tebliğinden başlayarak otuz günü geçemez.

  Bölge idare mahkemesi ne kadar sürede karar verir?

  Karar Kaç Günde Sonuçlanır? Bölge İdare Mahkemesi ile dosyalar tekemmül ettikleri sıraya göre ve tekemmül tarihinden itibaren en geç altı ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Kanunda altı ay kuralı bulunsa da fiilen bu süreler artabilmektedir.

  Bölge idare mahkemesi istinaf ne kadar sürer?

  Ceza Yargılaması:

  Bu sürecin ilk adımı, ilk derece mahkemeleri tarafından verilmiş olan kararlara karşı, tefhim/tebliğinden itibaren 7 gün içerisinde yapılan istinaf başvurusu ile başlar. Süresi içerisinde yapılmayan başvurular ilk derece mahkemelerince verilen kararın kesinleşmesine sebep olur.

  See also:  E Okul 8383 Nasıl Kayıt Olunur?

  Bölge adliye mahkemesi ne kadar sürede karar verir?

  Karar duruşmasından sonra 1 ay içerisinde gerekçeli kararın yazılması gerekmektedir. Gerekçeli karar yazıldıktan sonra taraflara tebliğ edilir ve istinaf süresi içerisinde istinaf kanun yoluna başvurulmazsa dosya ortalama 2 ay içerisinde sonuçlanır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector