Izmir Gümüldür Nereye Bağlı?

Gümüldür Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı? Gümüldür İzmir ilinde yer almakta olup, Gümüldür Cumaovası (Menderes) ilçesine bağlıdır. Gümüldür haritası konumu ise 38° 12′ 12.2112” Kuzey ve 27° 9′ 30.5892” Doğu gps koordinatlarıdır.
Satsuma mandalinasıyla bilinen Gümüldür, İzmir’in Menderes ilçesinin sahil mahallesi. Maviyle yeşilin buluştuğu bir noktada, İzmir’in güneyinde, Ege Denizi kıyısında bulunan Gümüldür, 7 km’lik sahil şeridi, mavi bayraklı plajları, farklı bütçelere hitap eden konaklama tesisleri ile yaz turizminin gözdesi.

Izmir Gümüldür hangi ilçeye bağlıdır?

Menderes ilçesine bağlı olan Gümüldür ile ilçe merkezi arasında biraz mesafe bulunuyor. Bu yüzden Menderes’e gelince Gümüldür’ün hemen yanı başınızda olduğunu düşünmeyin, henüz kat etmeniz gereken yaklaşık 35 km’lik bir yolunuz bulunuyor.

Izmir Gümüldür ilçe mi?

‘Bütünşehir Yasası’ çerçevesinde de Gümüldür, Özdere beldeleri Menderes ilçesine, Ürkmez ve Doğanbey beldeleri de Seferihisar ilçesine bağlanmıştı. Özdere, Gümüldür, Ürkmez, Doğanbey mahalle muhtarlarından oluşan 15 kişilik heyet bu mahallerden oluşan yeni bir ilçe olması için düğmeye bastı.

Izmir Gümüldür nasıl bir yer?

Mandalina denildiğinde akla ilk gelen yerlerden olan Gümüldür, mavi bayraklı güzel koyları, uzum kumlu plajları ve bünyesinde barındırdığı antik kentleri ile saklı bir tatil cennetini andırmaktadır. Beldenin her bir köşesinde mandalina bahçesi bulunmakta olup; bu bahçeler bölgeye ayrı bir renk katmaktadır.

Izmir Gümüldür nüfusu ne kadar?

GÜMÜLDÜR FEVZİ ÇAKMAK mahallesi nüfusu ( beldesine) bağlı MENDERES, İZMİR. GÜMÜLDÜR FEVZİ ÇAKMAK mahallesinin Nüfusu Toplam 4.461 tır. Bu nüfusun 2.279’si Erkek, 2.182’si Kadındır. İZMİR ili MENDERES ilçesi ( beldesine) bağlı GÜMÜLDÜR FEVZİ ÇAKMAK mahallesinin bağlı olduğu belediyenin niteliği BÜYÜKŞEHİR İLÇE’dir.

Gümüldür Ürkmez nereye bağlı?

Ürkmez İzmir ilinde yer almakta olup, Ürkmez Seferihisar ilçesine bağlıdır.Ürkmez haritası konumu ise 38° 4′ 33.3408” Kuzey ve 26° 55′ 47.8380” Doğu gps koordinatlarıdır. Ürkmez bağlı olduğu Seferihisar ilçe merkezine 16 kilometre mesafe uzaklıktadır.

See also:  Bahçelievler Halk Eğitim Merkezi Nerede?

Adnan Menderes hangi ilçede?

Menderes Mahallesi Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı? Menderes Mahallesi İzmir ilinde yer almakta olup, İşçievleri semtinde bulunan Menderes Mahallesi Buca ilçesine bağlıdır.Menderes Mahallesi haritası konumu ise 38° 23′ 32.5248” Kuzey ve 27° 10′ 8.8356” Doğu gps koordinatlarıdır.

Menderesin nüfusu kaç?

Menderes, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin batısında Seferihisar, kuzeyinde Gaziemir ve Karabağlar, kuzeydoğusunda Buca, doğusunda Torbalı, güneydoğusunda Selçuk ilçeleri, güneyinde Ege Denizi bulunmaktadır. Nüfusu 2021 yılı itibarıyla 104.147 kişidir.

Izmirde kaç tane ilçe var?

İzmir’in Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı ve Urla olmak üzere 30 ilçesi bulunuyor.

Izmir Gümüldür güzel mi?

Gümüldür plajları, tatil için oldukça güzel bir yerdir ve burada tatil yapmak çok keyiflidir. Etrafında konaklamak için lüks otellerin de bulunduğu Gümüldür ‘de tatil yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. İzmir plajları, Ege’nin serin suları ile kaplı, muhteşem manzaralı bölgelerdir.

Gümüldür güzel mi?

haftasonları her sahil beldesi gibi izmir’den gelen günübirlikçi akınına uğrar. bunun dışında kafa dinlemek için harika bir yerdir. değinmeyi unutmuşum, kumsalı da harikadır. cidden huzurlu ve güzel bir beldedir gümüldür. özellikle yaz tatilinde sessizce yatıp kafa dinlemek isteyenler için denizatı biçilmiş kaftandır.

Gümüldür’de nerede denize girilir?

Sadece İzmir halkı değil aynı zamanda hem yerli hem de yabancı turistlerin akın ettiği sahil alanlarından biridir.

 • Gümüldür Halk Plajı Gümüldür halk Plajı en çok tercih edilen plaj olarak öne çıkıyor.
 • Gümüldür-Özdere Plajları
 • Denizatı Tatil Köyü Plajı
 • Lookea Maxima Bay Plajları
 • Club Cactus Paradise Plajı
 • See also:  2022 Eğitim Öğretim Yılı Ne Zaman Başlıyor?

  MENDERES kaç mahalle var?

  MENDERES MAHALLELERİ VE KÖYLERİ, İZMİR

  İLÇE ADI MENDERES MAHALLE SAYISI MENDERES KÖY SAYISI
  MENDERES 44

  Izmir’de MENDERES var mı?

  Menderes, İzmir`in güneyinde yer alır. İl merkezine uzaklığı 20 km, yüzölçümü 775 km2`dir. Kuzeyinde Gaziemir ve Konak; doğusunda Torbalı; batısında Seferihisar; güneyinde Selçuk ve Ege Denizi ile çevrelidir.

  MENDERES ne zaman ilçe oldu?

  Bu sırada bölgeye “Cem Ovası” denildiği kayıtlardan anlaşılmaktadır. 9 Eylül 1922’de İzmir ile birlikte düşman işgalinden kurtarılmış ve Cumaovası adını almıştır. 3 Haziran 1988 tarihinde adı değiştirilerek Menderes olmuş ve ilçe haline getirilmiştir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector