Izmir Garip Adası Nasıl Gidilir?

Garip Adasına İzmir’den Nasıl Gidilir Adaya İzmir’den araba ile yaklaşık 2 saatlik bir sürede gidebilirsiniz. “Ee bizim arabamız yok ne yapalım” diyenleriniz de İzmir otogarından Dikili dolmuşuna binerek adaya ulaşım sağlayabilir. Dikili Otogara geldiğinizde de Bademli dolmuşuna bineceksiniz.
Dikili ilçe merkezinden Bademli Köyüne özel araç ile veya köy servisleri ile ulaşım sağlamak mümkündür. Bademli Köyünden Garip Adasına ulaşım için ise bir kayık kiralanması gerekir. Garip Adası Dikiliye 4 kilometre, Çandarlı’ya 10 kilometre ve Bergama’ya 19 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Garip Ada nerede?

Garip Adası İzmir’in Dikili ilçesi Bademli koyu açıklarında Kalemli Adası ile birlikte yan yana yer alan adacık.

Kalem Adası günübirlik nasıl gidilir?

İzmir ilinin Dikili ilçesinde yer alan Bademli Köyü, ilçe merkezinden 10 km kadar uzaklıkta yer almaktadır. Kalem Adası volkanik bir oluşum sonucunda oluşmuştur. Bu adaya gitmek için Adanın Bademli Köyünde bulunan otoparkına gidilmesi ve hemen ardından otelin sahip olduğu tekne ile Adaya ulaşılması mümkündür.

Garip Adası kime ait?

İZMİR’in Dikili İlçesi’nde bulunan ve Dartar Ailesi’nin 2010 yılında Fİ Yapı’ya sattığı Garip Ada, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bünyesine geçti.

Dikili Kalem Adası nerede?

Ege’nin incisi olarak nitelendirilen Kalem Adası, İzmir şehrinin Dikili ilçesinde, ülkemizin ilk ve tek ada otelini barındırmaktadır. Bademli Köyü’ne 450 kilometre uzaklıkta yer alan ada, palmiyeleri ve muazzam bitki örtüsü ile meşhurdur.

Grip Adası nerede?

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin 22 adasından biri olan ve Hülya Avşar tarafından satın alındığı yönündeki haberlerle gündeme gelen Çiçek Adası’na 17 yıl önce yerleşen Hüseyin ve Ayşe Afacan çifti, modern yaşamdan uzak Rumlar zamanından kalan taş yapılarda yıllardır maceraperest bir yaşam sürüyor.

See also:  Altın Orman Izmir Nerede?

Killik Köyü nerede?

Ege’nin incisi İzmir’in Dikili ilçesine bağlı bir koy olan Bademli Killik Koyu, onu ziyarete gelen kişiler tarafından “Türkiye’nin Maldivleri” olarak adlandırılmıştır. Ege Denizi kıyılarında yer alan koy, Dikili Plajları ve Koyları arasında oldukça rağbet gören bir yer.

Kalem Adası kime satıldı?

406’da Atina ile Sparta arasında geçen ve yüzlerce geminin katıldığı, dönemin en büyük deniz savaşına tanıklık etti. Son günlerde adanın gündemde olmasının sebebi ise Kalem adasının sahibi olan Dartar Ailesi tarafından adanın 400 milyon liraya satışa çıkarılması oldu.

Bademli Kalem Adası nerede?

Kalem Adası, İzmir ilinin Dikili İlçesi Bademli Köyü’nde bulunan Türkiye’nin İlk ve Tek Ada Oteli olma özelliğini taşımaktadır. Ana karaya 450 metre mesafe uzaklıkta olan ada akvaryumdan farksız denizi, palmiyeleri ve süslü bitki örtüsü ile yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır.

Kalem Adası satıldı mı?

İzmir’in Dikili ilçesinde, Bademli Köyü’ne yaklaşık 500 metre mesafedeki saklı cennet Kalem Adası, 400 milyon Türk Lirası’na satışa çıkarıldı. Turkuaz mavisi suyu, bembeyaz kumları ve tarihi dokusu ile ‘ Ege’nin Maldivleri’ olarak anılan Kalem Adası’nın, 70 metre altında da jeotermal su olduğu biliniyor.

Dartar ailesi kimdir?

Kalem Adası’nın sahibi olan Dartar Ailesi’nin genç kuşak üyesi İhsan Dartar, “Rahmetli babam (Yüksel Dartar – Bir dönemin meşhur süt markası Gülüm Süt’ün de sahibi olan bir sanayici) 80’lerin öncesinde Bademli’nin karşısında bulunan iki adayı satın almış.

Akkuş Adası nerede?

Ordu’daki Akkuş Adası ise il merkezinin 18 kilometre batısında yer alır ve karadan bir kilometre açıktadır. Habitatlar: Üreyen kuşlar açısından önemli olan adalar genelde bodur ve seyrek çalılarla kaplıdır. Akkuş Adası’nın yakınındaki Çam Burnu dik kayalıklara sahiptir. Alanın büyük kısmı açık denizdir.

See also:  Okul Numarasını Nasıl Öğrenebilirim?

Kalem Adası Nerede Kalınır?

Kalem Adası Otelleri

 • Kalem Island Oliviera Resort – Special Class. 4 yıldızlı
 • Merada Termal Hotel & Spa. Şehir merkezine 1,5 kilometre.
 • Gulnar Sultan Tas Konak. Şehir merkezine 4,9 kilometre.
 • Er Turistik Apart Otel. Şehir merkezine 3,6 kilometre.
 • Badem Tatil Koyu.
 • Dikili Papaya Evleri Tatil Köyü
 • Dikelya Hotel.
 • Tasev Butik Hotel.
 • Izmir Dikili Bademli köyü nasıl gidilir?

  Bademli Köyü’ndeki tüm plajlara özel araç ile ulaşım sağlanabiliyor, toplu taşıma yok. Buralara mümkünse aracınızla gelmeniz tavsiye ediliyor. Eğer aracınız yoksa İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

  Pissa koyu nerede?

  İzmir’in Dikili ilçesi sınırlarında yer alan Pissa Plajı’nın ilçe merkezi ile arası 12,1 kilometredir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector