Izmir Eski Foça Ya Nasıl Gidilir?

Eski Foça İzmir’e bağlı İzmir’e yaklaşık 65 km uzaklıkta bir sahil kasabasıdır. Konak ‘tan İzmir Metro ile Hilal ya da Halkapınar istasyonlarından birinde inerek İZBAN’ a aktarma yapınız. İZBAN ile Aliağa yönünde Hatundere istasyonunda ininiz. Buradan 744 numaralı otobüse binerek Eski Foça’ya ulaşabilirsiniz.

Izmirden Eski Foça’ya Nasıl Gidilir?

Foça’ya İzmir’den ulaşım için en hızlı ve en kolay yöntemlerden biri banliyö treni İZBAN. İzmir kent merkezinden İZBAN trenine binerek Hatundere İstasyonu’nda indikten sonra tren seferleri ile koordineli bir şekilde çalışan 744 numaralı Foça-Hatundere Aktarma ESHOT otobüslerini kullanarak Foça’ya gidebilirsiniz.

İzmir Menemenden Eski Foça’ya Nasıl Gidilir?

Karşıyaka İskele – Menemen arasında sefer yapan 400 numaralı otobüs ile Menemen’e gidip oradan 744 (Foça-Menemen Hatundere Aktarma) ve 745 (Yeni Foça – Biçerova Aktarma) numaralı otobüs aktarması yapmanız gerekiyor. Otobüs oradan da Yeni Foça’ya geçiyor.

İzmir Foça otobüsleri nereden kalkıyor?

Araçlarımız İzmir Otogarından 101 ve 102 nolu perondan hareket etmektedir.

Eski Foça’ya hangi otobüs gider?

Hatundere istasyonunda 744 Numaralı otobüsler ile Eski Foça Otogar’a gidebilirsiniz. Otogar merkezdedir. İzmir Şehirlerarası Otogar’dan Foça’ya minibüs seferleri mevcuttur. İzmir Otogar ile Eski Foça Otogar arasında karşılıklı yapılan seferler aynı saattedir.

İzmir Foça arası kaç lira?

İzmir Otogar’dan Foça’ya gitmek için ortalama 20-25 TL, Çiğli bölgesinden ulaşım sağlamak için ortalama 14 TL, Menemen ilçesinden ulaşım sağlamak için ortalama 10 TL, Bayraklı ilçesinden ulaşım sağlamak için ise ortalama 10 TL ödemeniz gerekmektedir.

Eski Foça nerede?

Foça, İzmir’in nadide güzelliklerden biri olarak sayılan ilçelerinden biridir. Çandarlı ve İzmir Körfezi arasında kalan bu beldenin üç tarafı denizlerle çevrili durumdadır.

Foça’ya nasıl?

İzmir’den özel aracı ile gelecekler Aliağa yönüne doğru yol alıp Foça (Phokaia) tabelasını gördüklerinde Novada Alışveriş Merkezinin tam karşısındaki yere dönerek 20 dakika içerisinde Foça’ya ulaşacaklardır. İzmir içerisinde İZBAN kullanmak ise toplu taşıma ile gelecekler için rahat bir ulaşım aracıdır.

See also:  Izmir Ödemiş E Nasıl Gidilir?

Hatundereden Eski Foça ne kadar sürer?

744 otobüs hattının ilk durağı Hatundere İstasyon olup son durağı Eski Foça durağıdır. 744 (Foça), her gün çalışıyor. Ek bilgi: 744 hattında 45 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 64 dakika.

Izmir Foça istanbul arası otobüsle kaç saat?

İstanbul – Foça arası yaklaşık 600 kilometre ve 8 saat 15 dakika sürmektedir. Bursa – Foça arası yaklaşık 360 kilometre ve 5 saat sürmektedir. Ankara – Foça arası yaklaşık 640 kilometre ve 9 saat sürmektedir.

Hatundere Aktarma Merkezi nerede?

Hatundere Tren İstasyonu, İzmir’in Menemen ilçesinde yer alan TCDD’ye ait tren istasyonudur. İstasyon, 1996 yılında inşa edilerek hizmete girmiş ve TCDD’nin Alsancak – Aliağa Bölgesel Treni seferlerinde kullanılmıştır.

Hatundere Foça Eshot kaç TL?

2017 YILI KURBAN BAYRAMI FİYAT TARİFESİ

(B) Fiyat Tarifesi Tam Öğretmen
744 : FOÇA – HATUNDERE AKT. 1,30 1,00
745 : YENİFOÇA – BİÇEROVA AKT. 1,30 1,00
747 : EMİRALEM – MENEMEN AKTARMA 1,30 1,00
750 : BAĞARASI – ULUKENT AKT. 1,30 1,00

Eski Foça Ne Yenir?

Foça’nın Mutlaka Tatmanız Gereken Yemekleri

 • Dondurmanın Adresi:Meşhur Girit Sakız Dondurmaları Nazmi Usta.
 • Ege Otları ve Lezzetli Mezeler:Kuzina Foca.
 • Lezzetli ve Taze Balıklar:Fokai Balık Restaurant.
 • Boyozun Adresi:Foça Simit.
 • Kumruyu Deneyin:Kumrucu Ariff.
 • Foça Kahvaltısı:Kavala Cafe.
 • Izmir konaktan Urla’ya Nasıl Gidilir?

  Urla Merkez ile İzmir Konak arası 40 km olup otoban üzerinden özel araçla 40 dakikada ışıkta beklemeden ulaşabilirsiniz. Eğer aceleniz yoksa Narlıdere – Güzelbahçe üzerinden sahil yolu ile Urla’ya ulaşabilirsiniz. Bu rota trafiksiz bir günde 50 dakika içinde sizi Urla’ya ulaştırır.

  İZBAN ile Urla’ya Nasıl Gidilir?

  Havalimanı İZBAN İstasyonu’ndan İZBAN’la Hilal İstasyonu’na kadar gidip, Hilal’den metroya binerek Fahrettin Altay’da inip Üçkuyular Semt Garajı’ndan Urla dolmuşlarına ya da 984 numaralı ESHOT otobüsüne binerek Urla’ya ulaşmak ilk seçenek.

  See also:  Izmir Bombası Tatlısı Nasıl Yapılır?

  Sığacık a nasıl gidilir?

  İzmir’den Sığacık’a haftanın her günü belediye otobüsleri sefer düzenliyor. 985 hat numaralı ESHOT otobüsleri Üçkuyular-Seferihisar arasında ulaşım sağlıyor. F. Altay metro durağında inerek Üçkuyular’a geldikten sonra 985 numaralı otobüse binip Seferihsar’a gelebilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector