Izmir Dikili Nasıl Gidilir?

Dikili’ye Nasıl Gidilir? Dikili, İzmir-İstanbul Otoyolunun hizmete açılmasıyla beraber İstanbul ve Bursa gibi şehirler üzerinden çok kısa sürede ulaşılabilmektedir. İzmir ilinin kuzeyinde bulunan Dikli’ye, İzmir-Çanakkale Karayolundan ayrılan 2 km’lik bir karayolu üzerinden de ulaşım sağlanabilmektedir.
İzmir’den banliyö treni İZBAN’la Aliağa İstasyonu’na geldikten sonra istasyondan kalkan 837 numaralı Dikili-Aliağa Aktarma Merkezi otobüsünü kullanarak Dikili merkeze kadar ulaşabilirsiniz. Aliağa’dan kalkan ESHOT otobüsü Çaltılıdere, Yeni Şakran, Çandarlı rotasını izleyerek Dikili’ye ulaşıyor.

İzmir’den Dikili’ye Nasıl gidilir?

İzmir’den Dikili’ye Nasıl Gidilir İzmir şehir merkezinden 9 Eylül – Menemen ve Aliağa’nın ardından Dikili’ye varmak mümkün. Dikili’ye İzmir Havaalanı üzerinden gelmek istiyorsanız eğer servis, transfer ve taksi gibi şehir içi ulaşım seçenekleri gün boyu mevcut.

. . İzmir gezilecek yerler nelerdir?

İzmir şehir merkezine 120 km mesafedeki ilçe, 40 kilometrelik sahil şeridiyle yaz aylarında binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Çok katlı yayılmacı ruhundan, çarpık yapılaşmadan payına düşeni almış olsa da tatil için uygun bir İzmir ilçesi.

Hangi şehirlerden Dikili’ye gidilir?

İzmir şehir merkezinden 9 Eylül – Menemen ve Aliağa’nın ardından Dikili’ye varmak mümkün. Dikili’ye İzmir Havaalanı üzerinden gelmek istiyorsanız eğer servis, transfer ve taksi gibi şehir içi ulaşım seçenekleri gün boyu mevcut. İlgili Başlıklar Dikili Bademli Dikili’nin turistik köyü: Bademli

İzmir dikili ne kadar?

En Çok Tercih Edilen Dikili Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Rota Bilet Fiyatları Günlük Otobüs Seferi Sayısı
roomİzmir – Dikili 70 TL 1
roomAnkara – Dikili 300 TL 4
roomBursa – Dikili 130 TL 11
roomAntalya – Dikili 115 TL 1

İzmir dikili nereye yakın?

Dikili, İzmir’in kuzey bölümünde yer alıyor ve İzmir il merkezine 120 km uzaklıkta. Dikili’nin kuzey komşusu Balıkesir, doğu komşusu Bergama ve batı ile güneyinde de Ege denizi bulunuyor.

See also:  Iftar Ne Zaman Izmir?

Dikili yolu nasıl?

İzmir’den karayolu ile gelmeyi düşündüğünüzde Dikili 118 kilometre uzaklıkta. İzmir’in en kuzeyindeki Dikili’ye, Çanakkale, Balıkesir ve İzmir yönünden olmak üzere 3 farklı güzergahtan ulaşılabiliyor. Balıkesir yönünden gelindiğinde Bergama’yı geçtikten sonra kıyıya doğru ilerlenerek Dikili’ye ulaşılabiliyor.

İzmir Çandarlı ya nasıl gidilir?

İzmir kent merkezindeki tüm ilçelerde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin otobüs seferlerinin başlamasıyla birlikte Çandarlı’ya ESHOT otobüsleri ile ulaşım mümkün hale geldi. 837 numaralı Dikili-Aliağa Aktarma ESHOT otobüsü Aliağa İZBAN İstasyonu’ndan kalktıktan sonra Çaltılıdere, Yenişakran, Çandarlı ve Dikili güzergahını

Izmir otogar Dikili arası kaç saat?

İzmir – Dikili arası otobüs yolculuğu ortalama 7sa 12dk sürmektedir.

Izmir dikili arabaları nereden kalkıyor?

Şehir dışından İzmir’e geliyorsanız ve Dikili’ye gitmek istiyorsanız muhtemelen önce İzmir otogarına geleceksiniz. İzmir Otogar’dan Dikili’ye her saat başı otobüsler kalkıyor ve direkt olarak hiçbir yerde durmadan gidiyor. Yaz aylarında sefer sayıları artabiliyor ve yolculuk yaklaşık 2 saat sürüyor.

Dikili hangi ilimize bağlıdır?

Dikili, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin doğusunda Bergama ilçesi, kuzeyinde Balıkesir ili, batısında ve güneyinde Ege Denizi bulunmaktadır.

İzmir Dikili nasıl bir yer?

Dikili, İzmir ilinin en kuzeyinde yer alan ilçesidir. Ege Denizi’ne kıyısı olan Dikili, eşsiz güzellikteki doğası ile de özellikle doğa ile iç içe olmayı seven ziyaretçilerine harika bir deneyim yaşatacaktır. İlçe sınırlarının büyük bir kısmını Ege Denizi ve Bergama ilçesi çizmektedir.

Dikili Adnan Menderes Havalimanı arası kaç km?

Dikili’ye havayolu ile gitmek için kullanılacak havalimanı Adnan Menderes Havaalanı’dır. İzmir’in Gaziemir ilçesinde yer alan havalimanı Dikili’ye ortalama 150 km uzaklıktadır.

837 Eshot kaç dakika?

837 (ESHOT)

Ek bilgi: 837 hattında 61 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 99 dakika.

See also:  Bursa Ankara Otobüs Bileti Ne Kadar?

Izmir Bademli köyüne nasıl gidilir?

İzmir tarafından gelecek olanlar için ise en kısa yol Menemen, Aliağa üzerinden Bademli’ye ulaşmak. İstanbul Bademli arası yol, yaklaşık olarak 6 saat. İzmir Bademli arası yaklaşık olarak 2 saat. Ayvalık Bademli arası yaklaşık olarak 1 saat.

İzmir Çandarlı arası otobüsle kaç saat?

İzmir – Çandarlı arası otobüs ile ne kadar sürüyor? İzmir – Çandarlı arası otobüs yolculuğu ortalama 1s sürmektedir.

İzmir Çandarlı denizi nasıl?

Çandarlı denizi genellikle biraz soğuk olmakla beraber yazın sıcağında ılık bir suya girmek de pek hoş olmaz sanırım. Deniz rüzgarın estiği yöne göre zaman zaman dalgalı oluyor; fakat batıya bakan koylar dalgalı iken doğuya bakan koylar sakin oluyor, ya da tam tersi. Yani denize girebilecek yer her zaman bulunuyor.

İzmir Çandarlı kaç saat sürüyor?

İzmir-Çandarlı arası 40 dakika sürecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector