Izmir Dikili Kalem Adası Kimin?

Dikili Bademli Köyü’nden kalkan teknelerle ulaşılan Kalem Adası, İzmir’e 115 kilometre uzaklıkta bulunuyor. İZMİR KALEM ADASI NEREDE? İzmir Kalem Adası, İzmir’in Dikili ilçesine bağlı Bademli Köyü açıklarında bulunuyor. İnce kumu ve göz alıcı plajı ile Türkiye’nin Maldivleri olarak biliniyor.
Kalem Adası’nın sahibi olan Dartar Ailesi’nin genç kuşak üyesi İhsan Dartar, “Rahmetli babam (Yüksel Dartar – Bir dönemin meşhur süt markası Gülüm Süt’ün de sahibi olan bir sanayici) 80’lerin öncesinde Bademli’nin karşısında bulunan iki adayı satın almış.

Kalem Adası nı kim aldı?

DARTAR AİLESİ KİMDİR? Yüksel Dartar 1973’te Kalem Adası’nı satın alır, hem gelecek kuşaklara bir yapı, hem İstanbul’daki yoğun iş temposundan bir kaçış noktası inşa eder.

Yüksel dartar kim?

Disütaş’ın sahibi Yüksel Dartar, Dikili’nin Bademler Koyu’ndaki asıl ismi Garip Ada olan bugünkü Kalem Adası’nın büyük bölümünü de 1973’te satın almıştı. Kalem Adası 1. derecede arkeolojik ve doğal sit alanı olmasına rağmen Yüksel Dartar adaya kaçak konutlar inşa etti.

Kalem Adası satıldı mı?

İzmir’in Dikili ilçesinde, Bademli Köyü’ne yaklaşık 500 metre mesafedeki saklı cennet Kalem Adası, 400 milyon Türk Lirası’na satışa çıkarıldı. Turkuaz mavisi suyu, bembeyaz kumları ve tarihi dokusu ile ‘ Ege’nin Maldivleri’ olarak anılan Kalem Adası’nın, 70 metre altında da jeotermal su olduğu biliniyor.

Kalem Adası nereye bağlı?

İzmir ilinin Dikili ilçesinde yer alan Bademli Köyü, ilçe merkezinden 10 km kadar uzaklıkta yer almaktadır. Kalem Adası volkanik bir oluşum sonucunda oluşmuştur. Bu adaya gitmek için Adanın Bademli Köyünde bulunan otoparkına gidilmesi ve hemen ardından otelin sahip olduğu tekne ile Adaya ulaşılması mümkündür.

Kalem Adası kaç para?

‘Ege’nin Maldivleri’ olarak bilinen Kalem Adası, 400 milyon TL’ye satışa çıkarıldı.

See also:  11. Sınıflara Okul Ne Zaman Açılıyor 2022?

Kalem Adası Nerede Kalınır?

Kalem Adası Otelleri

 • Kalem Island Oliviera Resort – Special Class. 4 yıldızlı
 • Merada Termal Hotel & Spa. Şehir merkezine 1,5 kilometre.
 • Gulnar Sultan Tas Konak. Şehir merkezine 4,9 kilometre.
 • Er Turistik Apart Otel. Şehir merkezine 3,6 kilometre.
 • Badem Tatil Koyu.
 • Dikili Papaya Evleri Tatil Köyü
 • Dikelya Hotel.
 • Tasev Butik Hotel.
 • Izmir Kalem Adası nerede?

  Ege’nin incisi olarak nitelendirilen Kalem Adası, İzmir şehrinin Dikili ilçesinde, ülkemizin ilk ve tek ada otelini barındırmaktadır. Bademli Köyü’ne 450 kilometre uzaklıkta yer alan ada, palmiyeleri ve muazzam bitki örtüsü ile meşhurdur.

  Garip Ada nerede?

  Garip Adası İzmir’in Dikili ilçesi Bademli koyu açıklarında Kalemli Adası ile birlikte yan yana yer alan adacık.

  Izmir Dikili Bademli köyü nasıl gidilir?

  Bademli Köyü’ndeki tüm plajlara özel araç ile ulaşım sağlanabiliyor, toplu taşıma yok. Buralara mümkünse aracınızla gelmeniz tavsiye ediliyor. Eğer aracınız yoksa İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector