Izmir Deprem Konutları Nerede Yapılıyor?

Merkez üstü Seferihisar açıkları olan ve 117 kişinin hayatını kaybettiği 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından evleri yıkılan ya da ağır hasar gören vatandaşların konut ihtiyacının karşılanması için Bayraklı’da 375 hektarlık arazi rezerv alan olarak belirlendi.

Izmirde deprem konutları nereye yapılacak?

Bayraklı Şehir Hastanesi yanındaki 375 hektarlık rezerv alanda ilk etapta zemin artı dört ve zemin artı beş kat olmak üzere toplam 34 blokun kaba inşaatları tamamlandı. TOKİ, depremden zarar gören vatandaşların hızlı şekilde yeni evlerine kavuşmaları için rezerv alanda yapılacak etaplar için ihaleleri gerçekleştirdi.

Izmir deprem konutları paralı mı?

‘İzmir’de inşa ettiğimiz konutlarımızı ilk 24 ayı ödemesiz, 216 ayı ödemeli olmak üzere 20 yıla yayılan bir vade ile vatandaşlarımıza takdim edeceğiz. Aylık ödemeler 2 artı 1 konutlarda 740 liradan, 3 artı 1 konutlarda ise 1020 liradan başlayacak.

Bayraklı TOKİ evleri ne zaman teslim edilecek?

Izmir bayraklı TOKİ evleri ne zaman teslim edilecek? İzmir’de 30 Ekim 2020’de meydana gelen depremin ardından evlerini kaybeden depremzedelere teslim edilecek konutların inşaatı devam ederken, inşaatı tamamlanan 749 daire ise 26 Kasım’da hak sahiplerine teslim edilecek.

Izmir deprem konutları kaç metrekare?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan konutlar 2 1 ve 3 1 şeklinde projelendirildi. 2 1 daireler 90 veya 94 metrekare, 3 1 daireler ise 102, 106, 118 veya 138 metrekare olarak inşa edildi. Proje alanlarında 795 konut ve 153 iş yerinin inşası ise sürüyor.

Deprem konutları bedava mı?

Şimdiye kadar afetlerde ne uygulandıysa, dünyada ne uygulanıyorsa o yapılacak. Ücretsiz konut diye bir şey yok. Şimdiye kadar Türkiye yaşadığı en ağır afette bile uyguladığı bir metod var. 2 yıl ödemesiz, 18 yıl faizsiz ödeme. Taksitlendirme şeklinde bir ödeme yapılıyor.

See also:  Antalya Merkezden Manavgat'A Nasıl Gidilir?

Izmir rezerv alanı nerede?

30.10.2020 tarihinde meydana gelen deprem felaketi ile İlimiz Bayraklı İlçesi, Manavkuyu, Mansuroğlu ve Adalet mahallerinde; depremde yıkılan ve ağır hasar gören yapıların ağırlıklı bulunduğu alanlarda 7 adet Rezerv Yapı Alanı (Proje Alanı) belirlenmiştir.

Deprem Konutları satılabilir mi?

Artan konutların, 7269 sayılı Kanun’un 3177 sayılı Kanunla değişik 31. maddesi ile bu maddeye göre çıkarılan “Afet Sebebiyle Edinilen Bina, Arsa ve Arazilerden Arta Kalanların Değerlendirilmesine Dair Yönetmelik” hükümlerine göre devir veya satışları yapılabilmektedir.

Deprem konutlarını kim yapıyor?

Kalıcı konutlar Van depreminin 1. yıldönümünde depremzede vatandaşlara teslim edildi. Depremin henüz 39. Gününde temeli atılan kalıcı konutların teslimine başlandı. AFAD koordinasyonunda TOKİ’ye yaptırılan Van Merkez ve Erciş’teki 15.341 konut törenle teslim edildi.

TOKİ Evleri sağlam mı?

TOKİ konutları 7.2 şiddetindeki Van depreminde sapasağlam durdu. Yüzlerce evin yıkıldığı Van’da TOKİ’nin inşa ettiği 5 bin 996 konutta herhangi bir hasar olmadı Sekiz yılda 513 bin konut yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) evleri Van’da meydana gelen 7.2 şiddetindeki depremde sağlamlığını kanıtladı.

Izmir depremzede evleri ne zaman teslim edilecek?

TOKİ tarafından, evleri yıkılan veya ağır hasar alan depremzedeler için yapılan ev ve iş yerlerinden 749’u kasım ayında sahiplerine teslim edilecek.

Izmir bayraklı TOKİ 2022 başvuru ne zaman?

TOKİ 2022 başvuru ne zaman izmir? İzmir Ödemiş TOKİ evleri için başvurular bugün yani 31 Ocak 2022 tarihi itibari ile başlarken 4 Şubat 2022 tarihi itibari ile sona erecek.

Izmir TOKİ ne zaman teslim?

TOKİ İzmir Aliağa projesi 2022’de tamam!

TOKİ tarafından İzmir’in Aliağa ilçesinde inşa edilen 33 blok 614 konut inşasında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

TOKİ evleri kaç katlı?

Çevre Bakanlığı yeni proje hazırladı. TOKİ, yeni projede yapıların iki katlı olacağını açıkladı. Fakat yapılaşma bölgesine giden SÖZCÜ, TOKİ’nin sözünde durmadığını ortaya çıkardı. Yeni projede öncekine göre bazı yapılarda bir kat eksiltme ile üç katlı, bazılarında dört ve beş katlı yapılaşma gerçekleştiği görüldü.

See also:  Behçet Uz Çoçuk Hastanesine Izmir Nasıl Gidilir?

Izmir TOKİ başvuruları ne zaman?

2023 yılına kadar 1 milyon 200 bin konut hayata geçirmeyi hedefleyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İzmir Kemalpaşa projesi için başvuru dönemini başlatıyor. İzmirlilerin yüzünü güldüren TOKİ İzmir Kemalpaşa projesi için başvurular 11 Nisan 2022 tarihinde başlayacak.

Elazığ deprem konutları ne zaman teslim edilecek?

İlimizde meydana gelen deprem afetleri nedeniyle Elâzığ Merkez Mahallelerindeki ağır hasarlı konutlarından hak sahibi olan ailelerden 16.12.2021 tarihinde çekilen kura sonucu adına Yemişlik Mahallesindeki 1,2,3,4,5,7 ve 10. Etaplarda konut çıkan hak sahibi ailelerin konutlarının teslimleri 05.01.2022– 21.02.2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector