Izmir Den Ayvalık A Nasıl Gidilir?

İzmir’den Ayvalık’a gitmek için Karşıyaka’dan, İzmir-Çanakkale yoluna girilir. Menemen, Aliağa, Bergama ve Dikili ilçelerinden geçilerek Ayvalık’a ulaşılır.

Ayvalık’a uçakla Nasıl gidilir?

Ayvalık’a uçakla nasıl gidilir: Balıkesir ’in batısındaki Edremit’te yer alan Balıkesir Edremit Koca Seyit Havalimanı, Ayvalık, Altınoluk, Akçay, Küçükkuyu, Ören, Dikili gibi tatil merkezlerine yakınlığı nedeniyle uçmanız gereken yer. Haftanın 7 günü İstanbul-Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ve Ankara Esenboğa Havalimanından direkt uçuş var.

Arabayla Ayvalık’a Nasıl gidilir?

Arabayla Ayvalık’a nasıl gidilir: İstanbul-Ayvalık 425 km ve Esenler otogarından Ayvalık otogara ulaşım otobüsle 9 saat 50 dakika sürüyor. Kadıköy’den aracınızla çıkıp Ayvalık’a gideyim derseniz yaklaşık 5 saat sürüyor. İstanbul’dan Bursa’ya arabalı vapurla geçerseniz bana göre daha konforlu bir seyahat yapmış olursunuz.

Hangi şehirlerden Ayvalık’a gidilir?

Koca Seyit Havalimanı’ndan Ayvalık’anasıl gidilir: Koca Seyit Havalimanı’ndan hareket eden toplu taşıma araçları ile veya Pegasus Hava Yollarının ücretli servisleriyle Burhaniye-Karaağaç-Gömeç-Ayvalık güzergahından Ayvalık’a ulaşım çok kolay.

Ayvalık, Kuzey Ege’nin en önemli turizm destinasyonlarından biri oldu.?

Ayvalık, Kuzey Ege’nin en önemli turizm destinasyonlarından biri. Çok zengin bir tarihi geçmişe sahip olan, Ege Denizi ticaretiyle öne çıkan Ayvalık, Cumhuriyet Dönemi’nin ilk yıllarına kadar ağırlıklı olarak Rum nüfusun yaşadığı, zeytin ve zeytinyağı ticaretinin yanı sıra denizcilikle uğraşan bir sahil kasabasıydı.

Izmir Ayvalık otobüs kac saat?

İzmir – Ayvalık arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 2 saat 6 dakika sürmektedir. İzmir – Ayvalık arası hangi otobüs firmaları sefer düzenlemektedir?

Izmir’de Ayvalık var mı?

İzmir gibi şahane bir şehirden, sakin ve doğa harikası Ayvalık’a nasıl gidilir sorusuna bir açıklık getirmek gerekirse, İzmir’e 2 saatlik uzaklıkta olan Ayvalık’a ulaşım çoğunlukla karayolu ile sağlanır. Neredeyse tüm büyük kentlerden direk otobüs seferleri de mevcuttur.

See also:  Izmir Öğrenci Otobüs Kartı Nasıl Çıkarılır?

Ayvalık’a nasıl gidilir otobüsle?

İstanbul Yenikapı ve Bostancı’dan kalkan deniz otobüsleri ile yaklaşık 2 saatte Bandırma’ya geçebilir, buradan 3 saatlik bir yolculuk ile Ayvalık’a ulaşabilirsiniz. Midilli Adası’ndan feribot ve deniz otobüsleri ile Ayvalık’a yaklaşık iki saatte ulaşmak mümkündür.

Izmirden Balıkesire giderken nerelerden geçilir?

İzmir’den Balıkesir’e Ulaşım

Özel araçlarla bölgeye ulaşım sağlamak isteyenlerin İzmir – Çanakkale ve Çanakkale – Balıkesir yolunu kullanarak ulaşım sağlaması mümkündür. Yaklaşık 2.5 saat süren bu yolculuklar sonunda Balıkesir’e ulaşabilirsiniz.

Istanbul Ayvalık hangi yoldan gidilir?

İstanbul’dan gidecekler için Ayvalık yol tarifi şu şekildedir; öncelikle iki seçenek söz konusudur. Birinci seçenek Osmangazi Köprüsü’nden geçtikten sonra Bursa’ya varacaksınız. Bursa’dan Balıkesir yönüne doğru gittikten sonra Susurluk ve Burhaniye ayrımından sonra Edremit yolunu takip edip Ayvalık’a ulaşabilirsiniz.

Izmir Ayvalık arası kaç saat sürer?

Ayvalık ile İzmir arasındaki mesafe, otoyollarda 157 kilometre dahil olmak üzere karayoluyla 74 kilometre ‘dir. Yol yaklaşık olarak 1 saat ve 38 dakika zaman alır ve Dikili, Aliağa, Menemen, Evka 6 ve Bayraklı üzerinden geçer.

Ayvalık otobüs kaç saat?

İstanbul – Ayvalık arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 6 saat 51 dakika sürmektedir. İstanbul – Ayvalık arası hangi otobüs firmaları sefer düzenlemektedir? İstanbul – Ayvalık arası sefer düzenleyen otobüs firmaları: Pamukkale Turizm, Kamil Koç, Balıkesir Uludağ Turizm, Metro Turizm firmalarıdır.

Izmir Ayvalık Otobüs Bileti Kaç Lira?

En Çok Tercih Edilen İzmir – Ayvalık Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs Firması İzmir Ayvalık Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Balıkesir Uludağ 72 TL 2 sa 46 dk
Efetur 65 TL 2 sa 46 dk
Ayar Aydın Seyahat 65 TL 2 sa 46 dk
Pamukkale Turizm 90 TL 2 sa 46 dk
See also:  Izmir De Sular Ne Zaman Gelecek?

Ayvalık izmir’e yakın mı?

Toplam mesafe 150 km. İzmir’den hareket eden tren seferleriyle önce Balıkesir’e oradan otobüsle direkt olarak Ayvalık’a ulaşmak mümkün. Havayolu ile; İzmir Adnan Menderes Havaalanı’ndan, Balıkesir Havaalanı veya Edremit Havaalanı’na düzenlenen seferlerle Ayvalık’a ulaşmak mümkün.

Ayvalık nerede izmir?

Ülkemizin batısında yer alan Ayvalık, Balıkesir’e bağlı bir ilçedir. Ege Denizi’ne kıyısı bulunan tatil beldesidir. Balıkesir merkezine uzaklığı 120 km, İzmir’e 130 km’dir. Kuzeyinde Kaz Dağları, doğusunda Madra Dağı yer alır.

Ayvalık izmir arası kaç para?

En Çok Tercih Edilen Ayvalık – İzmir Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs Firması Ayvalık İzmir Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Efetur 65 TL 2 sa 40 dk
Metro Turizm 80 TL 2 sa 40 dk
Pamukkale Turizm 90 TL 2 sa 40 dk
Sakarya VIB 65 TL 2 sa 40 dk

Ayvalık hangi otobüs firmaları gidiyor?

Ayvalık Otobüs Firmaları

 • Ana Sayfa.
 • Balıkesir Turizm.
 • Balıkesir Uludağ Turizm.
 • Çanakkale Truva Turizm.
 • Efe Tur.
 • Kamil Koç Turizm.
 • Pamukkale Turizm.
 • Isparta Petrol Turizm.
 • Istanbul tekirdağ üzerinden Ayvalık kaç km?

  Karayolu üzerinden İstanbul Ayvalık arası ortalama 480 kilometre mesafededir ve aracınızla yaklaşık 7 saat 45 dakika kadar sürer.

  Istanbuldan Ayvalığa otobüsle nasıl gidilir?

  İstanbul Ayvalık otobüs bileti ile ilgili sorular

  İstanbul ve Ayvalık arasında 5 adet otobüs firması sefer düzenlemektedir. En sık sefer düzenleyen otobüs firmaları, Çanakkale Truva, Varan Turizm, Metro Turizm, Pamukkale Turizm ve Balıkesir Uludağ.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector