Izmir Delikli Koya Nasıl Gidilir?

Delikli Koy Nerede? ve Nasıl Gidilir? Adres: Ovacık Mahallesi Çeşme / İZMİR Ulaşım: Öncelikle Alaçatı Port’a gitmeniz gerekiyor. Daha sonra yaklaşık 4 kilometrelik yolu takip ederek buradan Alkoçlar Exclusive Alaçatı’yı geçtikten 500 metre sonra koyun patikasına ulaşabiliyorsunuz.

Çeşme delikli koy a nasıl gidilir?

Delikli Koy’a Nasıl Gidilir

Delikli Koya gitmek için birkaç t tepeyi aşmak gerekiyor. Henüz Delikli Koya ulaşan toplu taşıma aracı yok. Eğer özel aracınız yoksa Alaçatı Port’a kadar ulaşıp porttan sonraki bölümü yürüyerek veya otostop yaparak aşmanız gerekiyor. Alaçatı Port ile Delikli Koy arasındaki mesafe 3,6 km.

Delikli koy Alaçatı nerede?

Alaçatı Deliklikoy, Çeşme Yarımadası’nın en güneyinde yer alıyor. İzmir Merkez’den geliyorsanız otobanın Alaçatı kavşağından çıkıp merkezden güneye 15 dakikalık bir araç yolculuğu ile ulaşabilirsiniz. Eğer sapağı kaçırdıysanız Çeşme Merkez’den çıkarak Ovacık rotasında devam ederek 20-25 dakikada ulaşabilirsiniz.

Delikli koy ne demek?

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Çeşme’deki Delikli Koy, dalgaların aşındırdığı kayaları ve tertemiz deniziyle ilgi görüyor. Alaçatı’da bulunan ve bir süre önce jeosit alanı ilan edilen delikli koy, ilçede doğal güzelliğe sahip koyların başında geliyor.

Çeşme delikli koy nerede?

Delikli Koy Plajı, İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Çeşme’nin ünlü tatil beldesi Alaçatı İzmir merkeze 88 km uzaklıkta bulunmaktadır. Delikli Koy’a herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmamaktadır. Buraya hususi aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kandıra delikli koy nasıl gidilir?

Koy’a ulaşım; özel araç ile yakınına kadar, Kandıra Otobüs Terminalinden hareket eden 819 nolu Özel Halk Otobüsüyle ve İzmitten hareket eden 800K nolu Büyükşehir Belediyesi Otobüsüyle Ömer Ağzı Sapağında inip, 2.5 km yürüyerek ulaşmak mümkündür.

Delik denize nasıl gidilir?

Ulaşım hakkında da kısaca bilgi vermek gerekirse; Gazipaşa Karayolu üstünde Güneyköy’e girmeden önce yer alan göbekten ‘Antiochia Ad Cragum’ tabelasından sağa sapmak gerekiyor. Buradan 3km’lik asfalt yolla kale mevkiine kadar sahile devam edilmelidir. Okulun yanından ilerleyerek antik kentin içinden geçiyorsunuz.

See also:  Lise Okul Kayıtları Ne Zaman Başlıyor 2022?

Delikli koy kalabalık mı?

Çok güzel bir yer, manzarası ve denizi büyüleyici. Sadece sezonda son zamanlarda biraz kalabalık olmaya başladı.

En sıcak deniz nerede?

Serinlemek için girilen deniz suyu sıcaklığı Bodrum’da 24.7, Antalya 29.6, Yalova 26.3, Çanakkale 24, Giresun 26.2, İnebolu ise 24.3 derece olarak ölçülürken Doğu Akdeniz’de artıyor. İskenderun körfezi 31 derece ile en yüksek deniz suyu sıcaklığının ölçüldüğü merkez olarak dikkat çekti.

Zonguldak delikli koy nerede?

Delikli Koy Çeşme ilçesinin Alaçatı semtinde yer alıyor.

Alaçatı Halk Plajı Nerede?

Alaçatı Halk Plajı’na nasıl gidilir? Alaçatı Port’a girmeden ana yol üzerinden devam ediyorsunuz, Uniqe Alaçatı bölgesini geçtikten sonra sol tarafta tabelaları göreceksiniz. Alaçatı Deliklikoy’a yetişmeden hemen önce yer alan Alaçatı Halk Plajı ücretsizdir. Aracınız ile deniz kenarına kadar gidebilirsiniz.

Kocakarı plajı nerede?

Çeşme-Dalyan’da,limanın karşısında yer alıyor.

Çeşme Altınkum plajı nasıl?

Altınkum plajı ismini altın rengi kumlarından almaktadır. Plajın denizi yavaşça derinleşir, suyu her zaman soğuktur ve sıcak, bunaltıcı günlerde insanların vazgeçilmez bir yerdir. Diğer ılıca sahillerinin aksine plajın suyu en sıcak günlerde bile soğuktur.

Çeşme Ilıca denizi nasıl?

Ilıca Plajı Özellikleri

Bölgenin denizi sığdır. Turkuaz rengi denizi ile tabandan gelen sıcak su kaynaklarına sahip olmasıyla deniz suyu sıcaklığı oldukça faladır. Denizin ortasından çıkan çok fazla sıcak su kaynağı bulunur. Termal suların bu bölgeden çıkması deniz suyunun hem sıcak hem de faydalı olmasını sağlar.

Izmir Ilıca Plajı Nerede?

Ilıca plajı, İzmir ilinin çeşme ilçesinde bulunmaktadır. Bu plaj Çeşme’ye yalnızca 3 km uzaklıkta yer almaktadır. Çeşme’ye varıldığında Ilıca yolu sapağına saparak yaklaşık yarım saatte ulaşmak mümkündür. Fakat Çeşme’ye hiç girmeden Çeşme çevreyolundan hemen 7 km sürecek yolculuk ile de varmak mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector