Izmir Delikli Koy Nerede?

Delikli Koy Nerede? Delikli Koy Plajı, İzmir ilinin Çeşme ilçesisınırları içinde yer almaktadır.  Çeşme’nin ünlü tatil beldesi Alaçatı İzmir merkeze 88 km uzaklıkta bulunmaktadır. Plaj, çakıl taşlarından meydana gelmektedir.

Delikli yol nerede?

Delikli Koy – Çeşme / İzmir.

Delikli koy hangi ilde?

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Çeşme’deki Delikli Koy, dalgaların aşındırdığı kayaları ve tertemiz deniziyle ilgi görüyor. Alaçatı’da bulunan ve bir süre önce jeosit alanı ilan edilen delikli koy, ilçede doğal güzelliğe sahip koyların başında geliyor.

Delikli koy Alaçatı nerede?

Alaçatı Deliklikoy, Çeşme Yarımadası’nın en güneyinde yer alıyor. İzmir Merkez’den geliyorsanız otobanın Alaçatı kavşağından çıkıp merkezden güneye 15 dakikalık bir araç yolculuğu ile ulaşabilirsiniz. Eğer sapağı kaçırdıysanız Çeşme Merkez’den çıkarak Ovacık rotasında devam ederek 20-25 dakikada ulaşabilirsiniz.

Delikli koy neden delikli?

Uzun yıllar içinde hırçın dalgaların aşındırdığı kayalar, etkileyici manzaranın en büyük yardımcısı olmuş. Denizin ortasında kalan ve kıyı ile denizin bütünleştiği noktada bulunan kayanın içerisindeki delik, bu koyun isminin kaynağı. Bu kaya aynı zamanda iki farklı koyu da tam ortadan ikiye ayırıyor.

Delikli koya arabayla gidilir mi?

Delikli Koya gitmek için birkaç t tepeyi aşmak gerekiyor. Henüz Delikli Koya ulaşan toplu taşıma aracı yok. Eğer özel aracınız yoksa Alaçatı Port’a kadar ulaşıp porttan sonraki bölümü yürüyerek veya otostop yaparak aşmanız gerekiyor. Alaçatı Port ile Delikli Koy arasındaki mesafe 3,6 km.

Zonguldak delikli koy nerede?

Delikli Koy Çeşme ilçesinin Alaçatı semtinde yer alıyor.

Kandıra delikli koy nasıl gidilir?

Koy’a ulaşım; özel araç ile yakınına kadar, Kandıra Otobüs Terminalinden hareket eden 819 nolu Özel Halk Otobüsüyle ve İzmitten hareket eden 800K nolu Büyükşehir Belediyesi Otobüsüyle Ömer Ağzı Sapağında inip, 2.5 km yürüyerek ulaşmak mümkündür.

See also:  Yeni Okul Dönemi Ne Zaman Başlıyor?

Delik denize nasıl gidilir?

Ulaşım hakkında da kısaca bilgi vermek gerekirse; Gazipaşa Karayolu üstünde Güneyköy’e girmeden önce yer alan göbekten ‘Antiochia Ad Cragum’ tabelasından sağa sapmak gerekiyor. Buradan 3km’lik asfalt yolla kale mevkiine kadar sahile devam edilmelidir. Okulun yanından ilerleyerek antik kentin içinden geçiyorsunuz.

Alaçatı Halk Plajı Nerede?

Alaçatı Halk Plajı’na nasıl gidilir? Alaçatı Port’a girmeden ana yol üzerinden devam ediyorsunuz, Uniqe Alaçatı bölgesini geçtikten sonra sol tarafta tabelaları göreceksiniz. Alaçatı Deliklikoy’a yetişmeden hemen önce yer alan Alaçatı Halk Plajı ücretsizdir. Aracınız ile deniz kenarına kadar gidebilirsiniz.

Kocakarı plajı nerede?

Çeşme yarımadasının kuzeybatısında, merkeze yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki Dalyan mahallesinin hemen girişinde bulunan Kocakarı Plajı çok sayıda müdavimi olan bir plajdır. Özellikle yoğun olmadığı Mayıs ve Eylül ayları sakin ve huzurlu tatil severlerin ilk tercih etmeleri gereken yerlerin başında gelebilecek bir yer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector