Izmir Çeşme Nerede?

Çeşme, Türkiye’nin batısında yer alan Ege bölgesinde bulunan İzmir ilinin yaklaşık 39.000 nüfuslu bir ilçesidir. Çeşme ilçesi, doğusunda karadan Urla ilçesiyle ve denizden de en yakın kuzeyindeki Karaburun ilçesiyle komşudur. Bir yarımada şeklindeki Çeşme’nin kuzeyi, güneyi ve batısı Ege Deniziyle çevrilidir.

İzmir Çeşme nereye yakın?

Çeşme Hakkında

Çeşme turizm faaliyetleri her ziyaretçinin kendisine uygun bir tatil yapmasını olanaklı kılıyor.İzmir’in ilçelerinde biri olan Çeşme nerede diye soracak olursanız, şehir merkezine 80 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Doğusunda Urla, batısında, güneyinde ve kuzeyinde ise Ege Denizi bulunuyor.

İzmir Çeşme hangi ilceye bagli?

Çeşme, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin doğusunda Urla ilçesi; kuzeyinde, batısında ve güneyinde Ege Denizi bulunmaktadır. Nüfusu 2020 yılı itibarıyla 46.093 kişidir.

İzmir Çeşme arası kaç kilometredir?

İzmir Çeşme Arası Kaç Km dir? İzmir Merkez Çeşme Merkez Arası Tam 86,8 KM ‘dir. Arabayla ortalama 59 Dk. ‘da gidilmektedir.

İzmir Çeşme nasıl gidilir?

İzmir şehir merkezinden iki ayrı otobüs kullanarak Çeşme’ye belediye otobüsü ile gidilebiliyor. 984 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsünü kullanarak Urla’da indikten sonra 760 numaralı Urla-Çeşme otobüsü ile Çeşme’ye gidebilirsiniz. Her iki otobüste de İzmirim Kart kullanılıyor.

Çeşme merkezde nereye gidilir?

Çeşme Bölgesindeki En İyi Gezilecek Yerler

  1. Ilıca Plajı 1.399. Plajlar.
  2. Delikli Koyu. 195. Merkezi ve İlgi Çekici Noktalar Plajlar.
  3. Çeşme Altınkum Plajı 264. Plajlar.
  4. Çesme Kalesi. 537. Eski Kalıntılar Mimari Yapılar.
  5. Aqua Toy City. 127.
  6. Alaçatı Yel Değirmenleri Parkı 156.
  7. Flyinn Beach. 348.
  8. Zio Beach Alacati. 206.

Çeşmeye Ne zaman gidilir?

Çeşme’ye gitmek için en uygun dönem turizm sezonu olan mayıs – eylül arası dönemdir. Okulların kapanmasıyla iyice hareketlenen Çeşme, yaz ayları boyunca oldukça kalabalıktır. Havaların bunaltıcı derecede sıcak olmadığı mayıs ve eylül aylarında ise oldukça sakindir.

See also:  Milli Eğitim Şurası Ne Demek?

Çeşme Merkez hangi mahalle?

Çeşme Merkez İzmir ilinde yer almakta olup, Çeşme Merkez Çeşme ilçesine bağlıdır.Çeşme Merkez haritası konumu ise 38° 19′ 27.5160” Kuzey ve 26° 18′ 11.5740” Doğu gps koordinatlarıdır.

Çeşme Merkez Haritası Yakınında Bulunan Yerler.

Yer Mesafe
Dalyan 3.3 km
Boyalık Koyu 3 km
Dalyan Koyu 2.7 km
Kaleyeri Sığlığı 3.1 km

Izmirin en güzel ilçesi neresi?

1- Karşıyaka

İzmir’in en büyük yerleşim yerlerinden biri olan Karşıyaka; hareketli hayatı, ulaşım kolaylığı ve kendine has kültürel havası ile ilin en güzel bölgeleri arasında yer alıyor.

Izmir’in ilçeleri nelerdir?

İzmir’in Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı ve Urla olmak üzere 30 ilçesi bulunuyor.

İzmir çeşme otobüs ile kaç saat?

Çeşme – İzmir arası otobüs ile ne kadar sürüyor? Çeşme – İzmir arası otobüs yolculuğu ortalama 10sa 10dk sürmektedir.

Alaçatı İzmir arası kaç kilometre?

İzmir’den Alaçatı’ya Ulaşım

75 kilometre, yani yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk var önünde. Bunu ister özel aracınla, istersen de İzmir-Çeşme minibüsleriyle kat edebilirsin.

Alaçatı İzmir Adnan Menderes arası kaç km?

Alaçatı’ya İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan 90 km. sonra ulaşabilirsiniz. İzmir merkezden ise 70 km uzaklıkta bulunan Alaçatı’ya İzmir Üçkuyular’dan hareket eden İzmir-

İzmir Çeşme otobüsleri nereden kalkıyor?

Yazın: 06:00 – 21.30 arası her 30 dakikada bir otobüs seferleri vardır. Araçlar 140 – 141 Nolu Perondan Hareket etmektedir. Çeşme Seyahat Otobüsleri ile Çeşme’ye ulaşım sağladıktan sonra öncelikle Alaçatı, Ilıca, Dalyan, Çiftlikköy, Ovacık, Ildır, Şifne gibi merkezlere kalkan şehir içi dolmuşlarla ulaşabilirsiniz.

See also:  Izmir Hangi Renk Grubunda?

İzmir Fahrettin Altay dan çeşmeye nasıl gidilir?

Fahrettin Altay’dan Çeşme’ye iki ayrı belediye otobüsü kullanarak gidebilirsiniz. 984 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsünden Urla’da iniyor sonra da 760 numaralı Urla-Çeşme otobüsüne biniyorsunuz. Otobüslerin ikisinde de İzmir Kart geçiyor.

ESHOT ile çeşmeye nasıl gidilir?

İzmir’den belediye otobüsüyle Çeşme’ye ulaşım: İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin şehir içi ulaşım hizmeti veren ESHOT Genel Müdürlüğü’nün 725 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsü ise haftanın her günü 06.00-00.30 saatleri arasında her yarım saatte bir hareket ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector