Izmir Bungee Jumping Nerede Var?

Aya Yorgi Koyu, İzmir Çeşme Aya Yorgi Koyu bungee jumping yapmak isteyenler tarafından sıklıkla ziyaret edilen yerlerin başında gelir. Deniz ve sahile sıfır konumda bulunan koyda hem tatil yapabilir hem de 60 metre yükseklikten bungee jumping deneyimi yaşayabilirsiniz.

Hangi şehirlerde bungee jumping yapabileceğiniz yerler var?

Dünya çapında özellikle İsviçre’deki Verzasca Barajı, Yeni Zelanda’daki Kawarau Köprüsü ve Güney Afrika’daki Bloukans Nehri köprüsü en çok meşhur olanları olsa da ülkemiz, heyecan arayışı içinde olanları ve extreme sporları sevenleri yalnız bırakmıyor, farklı şehirlerinde Bungee Jumping yapabileceğiniz yerlere ev sahipliği yapıyor.

Peki bungee jumping ile ilgili bir şey var mı?

Yoğun geçen hayatımıza kısa süreli de olsa veda edip, uzun süreli etkisi ile hayatımızın değerini ve güzelliğini hissettirecek Bungee Jumping’i biraz tanımakla başlayalım mı?

Kimler bungee jumping yapmak isteyen kişilerdir?

Bungee Jumping yapmak isteyen kişiler, atlayışı gerçekleştirecekleri alana çıkmadan önce tartılır ve gövde koşumu ile iyice donatılırlar. Aşırı kilo, gebelik, sırt sorunları, yüksek tansiyon, kalp sorunları ve sara gibi çeşitli sağlık sorunları ne yazık ki kişinin güvende Bungee Jumping yapmasını engelliyor.

Hangi ülkelerde bungee jumping’te güvenlik var?

Bungee Jumping’te şüphesiz ki en önemli nokta güvenlik. Özellikle İngiltere gibi bazı ülkelerde Bungee Jumping kulüpleri güvenlik, eğitim ve lisansı destekleyen birliklere bağlı oluyor.

Bungee jumping fiyatı ne kadar?

– Bungee Jumping ‘in tek atlayışı 150 TL, çiftli atlayışı 400 TL.

Bungee jumping yaş sınırı kaç?

Yaş sınırının olmadığı ve herkesin bungee jumping yapabildiği istasyonda, vinç yardımıyla yukarı çıkan tatilciler daha sonra kendilerini baş aşağı boşluğa bırakıyor. Adrenalin tutkunlarının atlayış sırasında yaşadıkları heyecan dolu anlar ise ellerindeki aksiyon kamerası tarafından kaydediliyor.

See also:  Izmir Fuar Ne Zamana Kadar Açık?

En yüksek bungee jumping atlayışı nerede?

Verzasca Barajı, İsviçre

Fotoğrafına bakarken bile insanın yüreğini ağzına getiren atlayışın uzunluğu 220 metre! Dünyanın en yüksek bungee jumping noktalarından biri olan bu lokasyon adrenalin tutkunlarını bekliyor

Bungee jumping nerede popüler?

Atlayış

Yükseklik Mekân
321m Royal Gorge Köprüsü, Colorado, ABD
233m Makau Kulesi, Makau, Çin
220m Verzasca Barajı, Lokarno, İsviçre
216m Bloukans Nehri Köprüsü, Western Cape,Güney Afrika

Istanbul bungee jumping kaç TL?

-Bungee Jumping’in tek atlayışı 150 TL, çiftli atlayışı 400 TL. Video veya fotoğraf çekimi isteyenler de artı 50 TL ile paket yapabiliyor.

Bungee jumping kaç kilodur?

Maksimum atlayıcı ağırlığı 150 kg, minimum atlayıcı ağırlığı 25 kg ve minimum boy 130 cm dir. Tandem (Çift Kişilik) atlayışta, atlayıcıların ağırlıkları toplamı, 150 kiloyu geçmemesi gerekir.

Bungee jumping kimler yapabilir?

Kimler Bungee jumping Yapabilir? Bungee jumping yapmak için öncelikle spor yönündensağlıklı olmanız gerekmektedir. Örneğin aşırı kiloluysanız, kalp rahatsızlığınız varsa, yüksek tansiyon ve hamileyseniz kesinlikle atlayış yapmanız önerilmez.

Bungee jumping Fethiye kaç metre?

51 Metre yükseklikten, ayaklarınıza bağlanan kuşamlarla kendinizi boşluğa bırakmaya hazır mısınız? İlk olarak bir vinç yardımıyla ve JumpMaster eşliğinde 51 metre yükseliğe çıkacağız. 51 metre yükseklik yaklaşık 17 katlı bir binaya eşdeğerdir… Zirveye yaklaştıkça adrenalin seviyenizin arttığını hissedeceksiniz!

Bungee jumping Türkiye’de nerede yapilir?

Türkiye’nin en önde gelen tatil şehri olan Antalya’nın Kaş ilçesinde bungee jumping adrenalin aktivitesine siz de katılabilirsiniz. Huzurlu bir tatilin yanı sıra bir outdoor ekstrem spor yapmak isteyenler Lara Beach’te vinç yardımıyla kurulan 60 metrelik bungee jumping platformundan atlayış yapabilmektedir.

Bungee jumping Türkiye nerede var?

Türkiye’de bungee jumping nerede var

See also:  Okullarda Yüz Yüze Eğitim Nasıl Olacak?
 • ‘BEN DE YAPMAK İSTİYORUM” Son zamanlarda ağzımızdan düşmüyor bu çılgın aktivite.
 • ZEYTİNBURNU KAZLIÇEŞME.
 • ÇEŞME / AYAYORGİ KOYU.
 • ÖLÜDENİZ/ FETHİYE.
 • KİLYOS / SOLAR PLAJI.
 • ANTALYA / LARA PLAJI.
 • İZMİR KORDON.
 • FORUM İSTANBUL.
 • Sky Diving Türkiyede nerede yapılır?

  Bu sporun meraklıları, ilk araştırmalarını Skydiving İstanbul şeklinde yapıyor olsalar da Türkiye’de skydiving denildiğinde akla ilk gelen rotalar; Efes, Fethiye, İstanbul, Eskişehir ve Antalya’dır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector