Izmir Buca Metrosu Ne Zaman Bitecek?

İzmir Buca Metrosu inşaatı içinde bulunduğumuz 2021 yılında Kasım ayında başlayacak. Buca Metrosu’nun 2025 yılında bitirilmesi ve İzmirlilerin hizmetine sunulması planlanıyor. İhale ilanıyla istekli firmaların teklif vermesi ve tekliflerin değerlendirilmesi süreci başladı.
Sürücüsüz ve son teknoloji setlerin kullanılması planlanan projenin 2021 yılı sonunda tamamlanması ve 2022 yılı ortasında hizmete

Bucaya metro ne zaman?

İzmir tarihinin en büyük bütçeli yatırımı olarak nitelenen Buca Metrosu’nun temel atma töreni 14 Şubat 2022 günü CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı görkemli bir törenle atılmıştı. 765 milyon euroya mal olacak proje tamamlandığında İzmir halkının 10’da biri (Ortalama 400 bin kişi) bu hattı kullanacak.

Buca Metrosu inşaatı ne zaman başlayacak?

Başkan Soyer, Buca Metrosu’nun temelini 14 Şubat 2022 tarihinde atacaklarının müjdesini de verdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent tarihinin en büyük yatırımı Buca Metrosu’nun yapımına başlıyor.

Buca metro nereden geçecek?

TBM makinesi kullanılarak derin tünelle geçilecek hattın uzunluğu 13,5 kilometre olacak ve 11 istasyondan oluşacak. Üçyol ile başlayan hatta sırasıyla Zafertepe, Bozyaka, General Asım Gündüz, Şirinyer, Buca Belediyesi, Kasaplar, Hasanağa Bahçesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Koop ve Çamlıkule istasyonları yer alacak.

Buca Metrosu durdu mu?

İzmir 4’üncü İdare Mahkemesi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı Buca Metrosu ihalesindeki kararı iptal etti.

Buca Metrosu inşaatı nerede başlayacak?

M2 (Üçyol – Çamlıkule) Metro Hattı, İzmir metrosunun batıda Üçyol istasyonu ile doğuda Çamlıkule istasyonu arasında inşa edilmekte olan 13,5 km uzunluğundaki metro hattıdır.

Buca Metrosu ihalesini kim aldi?

Mahkeme, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı Buca Metrosu ihalesindeki kararı iptal ederek, Gülermak A.Ş.’nin yapımını üstlendiği projeyi, Nurol İnşaat-Yapı Merkezi ortak girişimine verilmesine karar verdi.

See also:  Sakarya Halk Eğitim Kursları Ne Zaman Başlıyor /2022?

Buca Metrosu nereden başlayıp nerede bitecek?

METRO DURAKLARI

İzmir Hafif Raylı Sistemi’nin 5. aşamasını oluşturan hat, Üçyol İstasyonu – Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü-Çamlıkule arasında hizmet verecek. Çamlıkule duraklarından geçecek.

Şirinyer Metrosu ne zaman açılacak?

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin imzasıyla hayata geçirilecek olan Buca Metrosu’nun temeli 14 Şubat 2022 Pazartesi günü atılacak.

Buca metro son durak neresi?

Buca Çamlıkule noktasından çıkış yapacak olan metro; Buca Koop, Dokuz Eylül Tınaztepe Kampüsü, Hasanağa Bahçesi, Kasaplar Meydanı, Buca Belediyesi, Şirinyer, General Asım Gündüz, Bozyaka, Zafer Tepe ve Üçyol durağında son bulacak.

Buca Metrosu neden durduruldu?

İhalede 3 milyar 392 milyon 950 bin 495 lira teklif veren Nurol İnşaat ve Yapı Merkezi İnşaat Sanayi A.Ş. ortaklığı, olayı yargıya taşıdı. Dosyayı görüşen İzmir 4’üncü İdare Mahkemesi, ihalenin kendi mevzuatına uygun yapılmadığı gerekçesiyle iptaline karar verdi.

Buca Metrosu Güzergahı Nasıl Olacak?

Hat 11 istasyondan oluşacak. Üçyol ile başlayan hatta sırasıyla Zafertepe, Bozyaka, General Asım Gündüz, Şirinyer, Buca Belediyesi, Kasaplar, Hasanağa Bahçesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Koop ve Çamlıkule istasyonları yer alacak.

Buca metrosuna kim itiraz etti?

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Şikayet Komitesi, Buca Metrosu’nun yapım ihalesinde Nurol İnş. ve Tic. A.Ş ve Yapı Merkezi İnş. ve Sanayi A.Ş İş Ortaklığı’nın, ihalenin kararına dair şikayetini reddederek, ihale komisyonunun verdiği kararı onayladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector