Izmir Buca Metrosu Ne Zaman Açılacak?

Hattın yapım ihalesinin 12 Ağustos 2021’de gerçekleştirileceği ve dört yıl sonunda hizmete gireceği duyuruldu. 6 Aralık 2021’de ihaleyi Gülermak’ın kazandığı ilan edildi. Bir ay sonra hattın 3,9 milyar liralık yapım sözleşmesi imzalandı. Metro hattının temeli 14 Şubat 2022’de atıldı. 15 Mart 2022’de İzmir 4.

Izmir buca metro ne zaman gelecek?

İzmir tarihinin en büyük bütçeli yatırımı olarak nitelenen Buca Metrosu’nun temel atma töreni 14 Şubat 2022 günü CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı görkemli bir törenle atılmıştı. 765 milyon euroya mal olacak proje tamamlandığında İzmir halkının 10’da biri (Ortalama 400 bin kişi) bu hattı kullanacak.

Izmir buca metro ne zaman bitecek?

Buca Metrosu hatta çalışacak trenlerle 765 milyon Euro’ya mal olacak ve yaklaşık 12 milyar liralık maliyetle tamamlanacak. 13,5 kilometrelik hatta sahip Buca Metrosu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kendi ekonomik gücüyle inşa edilecek. Buca Metrosu’nun dört yıl içinde tamamlanması öngörülüyor.

Buca Metrosu kaç sene sürecek?

Üçyol–Buca Metro Hattı 4 yıl sonra tamam!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kendi kaynaklarıyla hayata geçireceği Üçyol-Buca Metrosu için ikinci kredi sözleşmesine, Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) ile imza atıldı.

Buca metro nereden geçecek?

TBM makinesi kullanılarak derin tünelle geçilecek hattın uzunluğu 13,5 kilometre olacak ve 11 istasyondan oluşacak. Üçyol ile başlayan hatta sırasıyla Zafertepe, Bozyaka, General Asım Gündüz, Şirinyer, Buca Belediyesi, Kasaplar, Hasanağa Bahçesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Koop ve Çamlıkule istasyonları yer alacak.

İzmir buca metro kim aldı?

Mahkeme, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı Buca Metrosu ihalesindeki kararı iptal ederek, Gülermak A.Ş.’nin yapımını üstlendiği projeyi, Nurol İnşaat-Yapı Merkezi ortak girişimine verilmesine karar verdi.

Buca Metrosu temeli atıldı mı?

DUVAR – İhale bedeli 12 milyar TL olan Üçyol-Buca Metrosu’nun temeli, 14 Şubat’ta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı törenle atıldı.

See also:  Гјniversite ygs tercihleri ne zaman?

Buca Metrosu kaç km olacak?

Hattın 27,6 km uzunluğunda ve 24 istasyonlu olması planlanmaktadır. Sürücüsüz olarak hizmet vermesi planlanan hattın ihale süreci 2019’da başladı.

Gaziemir metro hattı ne zaman açılacak?

Hattın yapım ihalesinin 2022’de gerçekleştirilmesi beklenmektedir. 27,6 km uzunluğunda olacak, yirmi dört yer altı istasyonundan oluşacak ve sürücüsüz hizmet verecek olan M3 hattının derin tünel olarak yapılması planlanmaktadır.

Buca metrosunda kaç istasyon olacak?

Buca Metro İstasyonları

İzmir Hafif Raylı Sistemi’nin 5. aşamasını oluşturan hat, Üçyol İstasyonu – Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü-Çamlıkule arasında hizmet verecek. TBM makinesi kullanılarak derin tünelle geçilecek hattın uzunluğu 13,5 kilometre olacak ve 11 istasyondan oluşacak.

İzmir buca Bornova Tüneli ne zaman açılacak?

Buca-Bornova Tüneli

Bilgiler
Başlangıç Konak
Son Bornova
İşletme
Açılış 2025

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector