Izmir Basmane Tren Garı Nerede?

Basmane Tren Garı, yer olarak Konak İzmir ilinde bulunmaktadır. Coğrafi koordinatları ise 38.422440, 27.143550 olmaktadır. Basmane Tren Garı ile Benzer Yerler

İzmir tren garı hangi semtte?

Basmane Garı, İzmir’in Konak ilçesinin Basmane semtinde yer alan TCDD’ye ait ana tren istasyonudur. İstasyon, yer üstünde TCDD Taşımacılık trenlerine, yer altında ise İzmir metrosu trenlerine hizmet vermektedir.

İzmir Basmane tren nerelere gidiyor?

İzmir Mavi Treni İzmir (Basmane), Çiğli, Menemen, Muradiye, Manisa, Saruhanlı, Akhisar, Kırkağaç, Soma, Savaştepe, Gökköy (Balıkesir), Balıkesir, Mezitler, Dursunbey, Gökçedağ, Balıköy, Demirli, Tavşanlı, Güzelyurt, Kütahya, Alayunt, Sabuncupınar, Gökçekısık, Kızılinler, Eskişehir, Alpu, Beylikova, Yunusemre,

İzmir Basmane hangi ilçeye bağlı?

Basmane, İzmir’in Konak ilçesine bağlı bir semttir.

Basmane Gar hangi mahallede?

Basmane Tren Garı, İzmir ili Konak ilçesine bağlı Etiler Mahallesi’nde bulunan bir demiryolu istasyonudur. İzmir’de bulunan tarihi tren garı, 1866 yılında inşa edilmiştir.

İzmir hızlı tren istasyonu nerede?

Polatlı – İzmir yüksek standartlı demiryolu, Türkiye’nin Ankara ve İzmir şehirleri arasında inşa edilmekte olan yüksek standartlı demiryolu hattıdır. Ankara’nın Polatlı ilçesindeki Polatlı YHT Garı’ndan başlayan 508 km (316 mi) uzunluğundaki demiryolu hattı, İzmir’in Konak ilçesindeki Basmane Garı’nda son bulacaktır.

İzmir Tilkilik semti nerede?

Tilkilik, kendisine özgü dokusu, yaşam biçimi ve barındırdığı değerlerle İzmir’i keşfetmeye çıkanların en çok etkilenecekleri bölgelerden biridir. Son yüzyılda şehrin en az değişen mahallelerinden biri olan Tilkilik, bu rehber de yer alan ‘Agora’ ve ‘Basmane’ arasında yer alan bir geçiş bölgesidir.

Izmirden tren seferleri nerelere var?

İzmir Mavi Treni İzmir (Basmane), Çiğli, Menemen, Muradiye, Manisa, Saruhanlı, Akhisar, Kırkağaç, Soma, Savaştepe, Gökköy (Balıkesir), Balıkesir, Mezitler, Dursunbey, Gökçedağ, Balıköy, Demirli, Tavşanlı, Güzelyurt, Kütahya, Alayunt, Sabuncupınar, Gökçekısık, Kızılinler, Eskişehir, Alpu, Beylikova, Yunusemre,

See also:  Bilecik 9. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı Nereye Gönderiyor?

Mavi Tren ne ile çalışıyor?

Konya Mavi Treni Konya ve İzmir (Basmane) arasında hizmet vermektedir. Konya- İzmir arasında her gün sefer yapmakta olan trenin yataklı, yemekli ve pulman vagonları bulunmaktadır. Konya Mavi Treni yataklı vagonlarının her kabininde iki yatak, lavabo, buzdolabı, elektrik prizi ve klimaya sahiptir.

Izmir Mavi tren nerelere gidiyor?

İzmir Mavi Treni Güzergahı

Ankara-İzmir arasında düzenli olarak her gün sefer yapan İzmir Mavi Treni Ankara-Eskişehir-Kütahya-Balıkesir-Manisa-İzmir (Basmane) güzergahını takip etmektedir.

İzmir Basmane nereye yakın?

Basmane İzmir ilinde yer almakta olup, Basmane Konak ilçesine bağlıdır.Basmane haritası konumu ise 38° 25′ 20.8380” Kuzey ve 27° 8′ 37.2624” Doğu gps koordinatlarıdır. Basmane bağlı olduğu Konak ilçe merkezine 1 kilometre mesafe uzaklıktadır.

İzmir Basmane’de ne var?

 • Basmane Karakolu.
 • Eski Yıldız Sineması
 • Basmane Hamamı
 • Tarihi Basmane Fırını
 • Dönertaş Sebili.
 • Rahmetullah Efendi Evi.
 • Izmirde Çingeneler mahallesi nerede?

  Tenekeli mahalle diye bilinse de asıl adı Yenişehir. İzmir’in kalbinde, Basmane’ye 5, Konak’a 10 dakika mesafede, Tepecik’te bir Roman mahallesi. Şehrin dibinde ama şehre sanki yıllarca, yollarca uzakta. İzmirliler tarafından pek iyi gözle bakılmayan, güvenli bulunmayan bir yer.

  Basmaneden trenle nereye gidilir?

  Güney yönünde Selçuk, Aydın, Denizli, Isparta gibi çok sayıda yere trenle gitmek mümkün. Efes ve Pamukkale’ye de trenle ulaşılabilir. Kuzey yönünde ise Manisa, Balıkesir, Bandırma, Kütahya, Eskişehir, Ankara trenle ulaşımın olduğu kentler.

  Konak nasıl gidilir?

  Konak’a ulaşım sağlayabileceğiniz toplu taşıma seçenekleri; otobüs, tren, vapur, İZBAN ve İzmir Metrosu’dur. Konak’a otobüs ile ulaşım sağlamak isteyen yolcuların 465, 23, 104, 484, 152, 121 ve 802 no’lu Eshot hatlarını kullanmaları gerekmektedir. Konak’a otobüs ile ulaşım ücreti ortalama 3-4 TL’dir.

  See also:  Izmir Ankara Tren Bileti Ne Kadar?

  Basmaneye hangi otobüs gider?

  Bu Otobüs hatları Basmane yakınından geçiyor: 253, 35, 691, 811.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector