Izmir Bakırçay Nerede?

Bakırçay, Batı Anadolu ‘da, Ege Bölgesinde, Manisa ve İzmir ili içinde akan bir nehirdir. Gelenbe ‘nin doğusundan başlayan Bakırçay Vadisi ‘nin, çok küçük bir bölümü Manisa ili alanı içinde kalmaktadır. Vadinin Manisa il sınırları içinde kalan kısmında, Soma – Kırkağaç Ovası bulunmaktadır.

Izmir Bakırçay Üni hangi ilçede?

Adını İzmir’deki Bakırçay vadisinden alan İzmir Bakırçay Üniversitesi, Menemen ilçesinde 2016 yılında kurulan bir devlet üniversitesidir.

Karşıyaka’dan Bakırçay üniversitesine nasıl gidilir?

İzmir Bakırçay Üniversitesi & Ulaşım

Üniversitenin konuşlandığı yer merkeze uzak konumdadır. İzmir otogar ile üniversite arası yaklaşık 40 km’dir. Öğrenciler Ulukent İzban Durağında inerek 750, 757 ve 850 numaralı otobüslere binerek üniversiteye ulaşabilir. (90 dakika içinde aktarma ücretsizdir.)

Izmir Bakırçay Üniversitesi Laborant ve Veteriner Sağlık nerede?

Bölümümüz Menemen Meslek Yüksekokulu Kampüsü’nde bulunan binada hizmet vermektedir.

Bakırçay Tıp nerede eğitim görüyor?

İzmir’in kuzeyinde bir Tıp Fakültesi kurmayı amaçlayan İzmir Bakırçay Üniversitesi sağlık alanındaki hedefine 2018 yılı itibari ile ulaşmış, 25.05.2018 tarih ve 30431 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 26.03.2018 tarihli ve 2018/11593 sayılı kararname ile İzmir Bakırçay Üniversitesi Tıp Fakültesi kurulmuştur. 2018-2019

Kırkağaç Ovası nerede?

Kırkağaç, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde bulunan Manisa ilinin ilçelerinden biridir. Manisa’nın küçük ilçelerinden biridir. Nüfusu 38.000 civarındadır. Kendi adıyla anılan ova ve Yund Dağı eteklerinde kurulmuştur.

Bakırçay Üni kaç yıllık?

İzmir Bakırçay Üniversitesi 2 Yıllık Bölümler

Ayrıyeten bazı bölümlerin taban puanı ve sıralama bilgisi yazmasına rağmen bölümün kontenjanından daha az kişi yerleşmiş olabilir.

Bakırçay Üniversitesinde hangi bölümler var?

 • İktisat. (İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi) EA.
 • İşletme. (İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi) EA.
 • Odyoloji. (Sağlık Bilimleri Fakültesi) SAY.
 • Psikoloji. (Fen-Edebiyat Fakültesi) EA.
 • Sağlık Yönetimi. (Sağlık Bilimleri Fakültesi) EA.
 • Sosyoloji. (Fen-Edebiyat Fakültesi) EA.
 • Tarih. (Fen-Edebiyat Fakültesi) SÖZ.
 • Tıp.
 • See also:  48 Piyade Er Eğitim Alayı Tokat Nereye Gönderiyor?

  Selçuk delta ovası nerede?

  * Türkiye’nin ovaları içinde yer alan delta ovaları ve bölgeleri: Ege Bölgesi: Balat ovası (Büyük Menderes ile), Selçuk – Efes ovası (Küçük Menderes ile), Menemen ovası (Gediz ile), Dikili ovası (Bakırçay ile) Ege bölgesinde bulunan delta ovaları içindedir.

  Delta ovası hangi ilde?

  Yeşilırmak Deltası ya da Çarşamba Ovası, Samsun’da, Karadeniz’e dökülen Yeşilırmak’ın oluşturduğu delta. Çarşamba ve Terme ilçelerinin kurulu olduğu delta 90.000 km²’lik alanı ile Karadeniz’in en büyük deltasıdır.

  Delta nerede görülür?

  Ülkemizde bulunan başlıca delta ovaları arasında yer alan Çukurova deltası Adana ili sınırları içinde yer alır. Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin oluşturduğu Türkiye’nin en büyük delta ovasıdır. Bafra ovası ise, Samsun ili sınırları içinde yer alır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector