Izmir Altındağ Nereye Bağlı?

Altındağ, İzmir ili Bornova İlçesi’ne bağlı, yerleşimin yoğun olduğu bir semttir. Mübadeleden önce bir Rum köyü olan bölgenin adı eskiden Kokluca idi. Işıkkent semtindeki İzmir Otobüs Şehir Terminali (İZOTAŞ) semt merkezinden sadece birkaç dakika uzaklıktadır.

Izmir Altındağ nasıl bir yer?

Altındağ, İzmir’deki Bornova adlı ilçeye bağlı, nüfusun yoğun olduğu bir semttir. Mübadeleden önce Rum Yönetimi altında iken bir köy olan bölgenin adı ise önceden Kokluca olarak bilinmektedir. Işıkkent İlçesi’ndeki İzmir Otobüs Şehir Terminali (İZOTAŞ) semt merkezinden birkaç dakika uzaklıktadır.

Izmir Çamdibi nereye bağlı?

Çamdibi, İzmir’in Bornova ilçesinde eskiden belde olan bir semt.

Izmir Altındağ kaç derece?

57 dakika önce meteoroloji istasyonundaki (3 km) hava durumu: +24.7 °C, açık, atmosfer basıncı normal ölçüler içinde, hafif rüzgar (2 m/s) (7 km/s) (4 mil/saat) (4 inç) (2 Bfr) güney-güneydoğu yönünden esiyor. Altındağ kentine ait bugün beklenen +26+34 °C°F, +79+93 °C°F, yağışsız, hafif rüzgar.

İzmir’in en tehlikeli mahallesi hangisi?

afyon mahallesi,karabağlar,limontepe,basmane gibi yerlerdir. sebebi ise varoş ve tehlikeli yerler olması.

Izmirin en güzel semti neresi?

En eski ismi Kilizman daha sonra Kızılbahçe ve en son Güzelbahçe ismini almış. Geniş yolları, sakin trafiği, temiz havası ve uzun sahil yolu ile Güzelbahçe, İzmir’deki en güzel semtler arasında kendine yer buluyor.

Izmir Çamdibi nereye yakın?

Çamdibi Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı? Çamdibi İzmir ilinde yer almakta olup, Çamdibi Bornova ilçesine bağlıdır.Çamdibi haritası konumu ise 38° 26′ 5.2908” Kuzey ve 27° 11′ 35.1816” Doğu gps koordinatlarıdır. Çamdibi bağlı olduğu Bornova ilçe merkezine 5 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Izmirde kaç tane ilçe var?

İzmir’in Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı ve Urla olmak üzere 30 ilçesi bulunuyor.

See also:  Izmir Balikesir Usak Manisa Ve Gümüşhane'De Ne Yataklari Bulunur?

Bornova kaç mahalle var?

BORNOVA MAHALLELERİ VE KÖYLERİ, İZMİR

İLÇE ADI BORNOVA MAHALLE SAYISI BORNOVA KÖY SAYISI
BORNOVA 45

Izmir eksi kaç derece?

İZMİR’de 51 yıl aradan sonra termometreler sıfırın altında 7 dereceyi gösterdi. Hava sıcaklığı son olarak 18 Ocak 1964 tarihinde Güzelyalı’da sıfırın altında 6.4 derece ölçülmüştü. İzmir’de tam 51 yıl sonra ilk kez hava sıcaklığı sıfırın altında 7 dereceyi gösterdi.

Izmir’de don var mı?

İZMİR, (DHA)- METEOROLOJİ’den Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Aydın ve Manisa’da zirai don beklendiği bildirildi.

Izmir hava durumu kar ne zaman yağacak 2022?

Meteoroloji’nin hava durumu raporuna göre İzmir’de hafta sonu kar yağışı etkili olacak. İzmir için kar yağışının 22.01.2022 Pazar günü karla karışık, yüksek kesimlerde ise sağanak kar şeklinde gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

İzmir Kadifekale tehlikeli mi?

son senelerde biraz tehlikeli ve yaşanmaz hale gelmiş olan izmirin eski ve güzide bir semtidir kaleden mükemmel bir körfez manzarasına ulaşılabilir. bilmeyenlerin gece küçük gruplar halinde gitmemesi tavsiye olunur.

Izmirde Çingeneler mahallesi nerede?

Tenekeli mahalle diye bilinse de asıl adı Yenişehir. İzmir’in kalbinde, Basmane’ye 5, Konak’a 10 dakika mesafede, Tepecik’te bir Roman mahallesi. Şehrin dibinde ama şehre sanki yıllarca, yollarca uzakta. İzmirliler tarafından pek iyi gözle bakılmayan, güvenli bulunmayan bir yer.

Izmirde hangi semtten ev alınır?

Karşıyaka, Bostanlı ve Mavişehir bölgesinin yıllardır süregelen prestijli cazibesi, düzenli yerleşimi ile İzmirlilerin konut alımında ilk tercih ettikleri bölgeler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector